Moře nestvůr

Moře nestvůr https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31011/bmid_more-nestvur-cEL-31011.jpg 4 1912 167

Percy Jackson série

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku – jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Sea of Monsters , 2006

Veronica.Key
26.01.2017 3 z 5

Po prvním díle, který jsem přečetla tak nějak ledabyle, musím uznat, že mě druhý zaujal mnohem víc. Byl celý takový svižnější, lépe zpracovaný, uvěřitelnější... :-) A rozhodně mě zaujal ten otevřený konec, který mě hned posadil k dalšímu dílu.
Kniha byla sice stejně jako první díl psaná jaksi jednoduše, ale nevidím to jako chybu. Hold je knížka spíš pro mladší.

petra3715
14.01.2017 5 z 5

Percy Jackson jsou úžasné knihy. A ten to díl jsem měla přečtený za jeden den a půl. Opravdu mě zaujal a to i předešlí díl ani prokletí titanů mi nedalo spat a měla jsem přečteno také za den a půl. Opravdu užasné knihy a ted čtu i předposlední díl a zatím to vypadá velmi dobře. Spisovatel se opravdu překonal. :)

miluvilem
08.01.2017 4 z 5

Tento díl se mi líbil více než ten první. I když mě mrzí, že první polovina knihy se děsně táhla, jakoby o ničem.
Zato na druhé polovině jsem si spravila chuť. Byla skvělá!

Věrka256
20.12.2016 4 z 5

Tento díl mě po druhém velice líbil, ale nevím jestli se mi ho bude chtít ho ještě někdy si přečíst.

Demonika
15.11.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila

Deni136
01.11.2016 4 z 5

Knížka se mi zase moc líbila, byla o trošku slabší než první díl, ale o nic extrémního nešlo. Zato když jsem si přečetla knížku, musela jsem se pozastavit nad filmem.
Ten totiž trochu nedomysleli. Mám takovou teorii, že už při natáčení druhého dílu věděli, že na třetí se peníze nedostanou, a tak vervali všechny další díly do toho druhého filmu.
Základ byl sice stejný, ale ke konci byla obrovská bitva o rouno mezi Percym, Lukem a Kronosem, která se má odehrát až v páté knize.
Musím uznat, že kdybych knihu ani nespatřila, tak se mi film líbil, ale pro smůlu té zfilmované hrůzy jsem ji četla.
Nejhorší na tom bylo, že jsem po celou dobu čtení knihy čekala, kdy se objeví Kronos! Upřímně jsem ráda, že to tak nebylo, protože bych přišla o další tři skvělé díly, ale k zamyšlení to tedy je…
Abych to shrnula, tak film byl katastrofa, kniha naopak milé, ale hodně neočekávané překvapení .

pherenike8574
19.10.2016 5 z 5

Kniha se bleskově četla, stejně jako předchozí díl. Opět jsem se nenudila.

MirijamFrankl
28.08.2016 4 z 5

První díl se mi líbil o trošičku víc.Ale pořád skvělé,Tysona jsem si zamilovala a i Clarisse byla zábavná.

stir1234
10.08.2016 5 z 5

Kniha se velmi hezky četla. Nemám co vytknout a rozhodně doporučuju všem. Těším se na další díl a doufám že nesklame.

katerinad
13.07.2016 4 z 5

Pro mě asi o dost lepší, než první díl, ale nechávám rezervu hvězd pro další díly.

kalinkacz
12.07.2016 4 z 5

Mohu říct, že druhý díl Percyho Jacksona je malinko lepší, než ten první… Nejedná se jen o slet fantasy událostí, ale celá série začíná mít hlubší význam… Jediné, co mě trošku mrzí je fakt, že tato kniha má o trošku méně kontaktů se čtenářem, než tomu bylo v knize předchozí… Jinak se ale jedná o opět skvělou fantasy záležitost…

Fortuna
09.07.2016 5 z 5

Stále jsem neviděla ani jeden film, nevadí mi to, spíš jsem za to asi ráda. Kniha je úžasná. Jednoduchá. Baví mne. Druhý díl byl lepší, uvidíme jak si povede třetí. :)

Laura Krivdova
24.06.2016 4 z 5

Líbilo se mi to více než 1. díl. Obě knihy se mi zatím hezky četli, ale čekala jsem od toho víc. Vím, že filmy jsou úplně o něčem jiném, ale jsou více můj styl.

dadako
06.05.2016 4 z 5

První díl se mi líbíl více. Trochu mi to nyní přišlo jako jednodušší odvar Harryho Pottera. Ale s radostí do dalšího dílu...

Delinka
07.04.2016 3 z 5

Než začnu psát něco ke knize musím napsat, že jsem nejprve viděla oba filmy. první se mi líbil velmi moc, ale ten druhý už byl slabší.
Kniha jako taková se mi líbila, nicméně první díl byl mnohem lepší a záživnější. Každopádně se kniha čte hodně dobře. :)

Karčaa
04.04.2016

Film byl naprosto děsný. Nejhorší bylo, že vynechali ty nejlepší scény.
Jinak kniha byla naaaaaaaaprosto úžasná.

DiDi123456789
28.03.2016 5 z 5

U-DIA!
Jiná slova mě nenapadají. Riordan už v prvním díle vytvořil dokonale propracovaný svět a teď ho ještě prohloubil. Neskutečně zajímavé bytosti, situace, sympatičtí hrdinové, napětí a co je nejdůležitější...do poslední chvíle člověk neví, jak to vlastně dopadne.

Fantasy01
24.02.2016 4 z 5

Druhý díl rozhodně lepší než první je vidět, že se Riordan je čím dál lepší...konečně jsem se tam začetla, že se teď chci sbalit a vyrazit do tábora polokrevných. Druhý díl je krásně vymyšlený, napínavé zvraty, zkrátka jsem nevěděla co se bude dít na další stránce, neobyčejné setkání a napětí, neskutečně se těším ¨na další díly.

helusa2
22.02.2016 5 z 5

Skvělé! Sice jsem oproti prvnímu dílu zachytila mnohem více podobností s Harrym Potterem, ale mi osobně to nevadí... ;-) Má to grády, humor... Percy Jackson mě baví :-)

Apoška
22.02.2016 5 z 5