Dobrodružství pavouka Čendy

Dobrodružství pavouka Čendy https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60376/mid_dobrodruzstvi-pavouka-cendy-CX3-60376.png 5 280 67

Pavouk Čenda série

Další autorská kniha známého brněnského ilustrátora a výtvarníka Pavla Čecha. Knížka vypráví o pavoučkovi Čendovi a dřevěné kukačce, kteří spolu žijí ve starém opuštěném domě, a o tom, co se stane, když do domu vnikne zloděj, a když ještě později začnou dům bourat. První vydání.

triatlet
25.04.2018 5 z 5

Půda, pavouk, tajemství - jakpak se to rýmuje?
Pavel Čech další kouzelné vyprávění maluje.

Maluje slovy i obrázky, hraje si s typografickou sazbou.
A že se v hodinách neozvalo nic?
Nevěřím - slyším klapání, vrzání, drkání, brkání :-)
Skvost.

IngeeK
30.03.2018 5 z 5

Na celé pyramidě knih z knihovny ležela malá čtvercová knížečka, která mě lákala svým formátem i obrázkem na obalu k přečtení. Příběh je kratičký, ale o to více potěšil. Ač už nějakou dobu nejsem dítětem, tolik jsem malému Čendovi fandila... Myslím, že svým milým příběhem předčila všechny knihy, které ležely v pyramidě pod ní.

azzies
13.01.2018 5 z 5

Jestli bych měl něco pavouku Čendovi vytknout, tak snad jen to co ostatním Čechovým knihám - ať bude knížka sebedelší, pořád bude krátká a ilustrací málo, protože je to prostě paráda.

Fallen
10.01.2018 5 z 5

S dcerou pavouka Čendu naprosto zbožňujeme a hrozně rády se k jeho dobrodružstvím vracíme. Ale i beztak první kniha zůstala naší neojoblíbenější.

popeluška
01.01.2018 5 z 5

Velmi pěkná knížečka. Moc mě potěšila svým příběhem i ilustracemi, které jsou úžasné :-) mám ráda knihy od autora a těším se na další :-)

koudja
26.12.2017 5 z 5

Někdo potřebuje draky a armády, aby dílo bylo epické, tajemné a krásné. Pavlovy Č. stačí pavouk a kukačka, abych se tetelil blahem...

haki34
26.06.2017 5 z 5

Krásná krátká knížka pro děti, vhodná i jako první čtení. Navíc úplně famózní ilustrace, které dostaly nejen mě ale i 7letou dceru na první pohled :) určitě nezůstaneme u jednoho dobrodružství pavouka Čendy, ale půjdem s ním i dál !

barcc85
26.06.2017 5 z 5

Miluje ji syn, miluje ji maminka.... milujeme obrázky, milujeme příběh. Co více si přát :)?

Mercatino
29.04.2017 5 z 5

Každý svět knížek Pavla Čecha má své kouzlo, ale všechny mají jedno společné. Jsou nám blízké, povědomé, jako by nás provázeli celý život od narození. Neuvěřitelné, že takové knížky se vydávají v 21. století. Kdyby byly padesát sto let staré, tak by jsem to pochopil. Každopádně myslím, že dnešní čtenáři mají obrovské štěstí, stejně jako já.

Lucissia
18.04.2017 5 z 5

Kdybych mohla, dala bych hvězd i deset. To byla tak nádherná kniha, kterou jsem dnes před spaním předčítala, jak už se mi dlouho nestalo. Milá, laskavá, překrásně ilustrovaná, hraje si se slovíčky... Pane jo, to muselo dát takové práce... Máme ji půjčenou z knihovny, ale budu ji muset koupit, tak nás se synem chytla za srdíčko. Nádhera.
Pane Čechu, jste borec. :-)

HanKasp
22.03.2017 5 z 5

Drobná kniha s poutavým příběhem plná překrásných ilustrací.
Příběh o starostlivém pavoukovi Čendovi a jeho přítelkyni kukačce, o jednom starém domu a jeho příběhu, zlodějovi a volnosti.

knihamouder
08.03.2017 5 z 5

Venku je sychravo, prší, zima, děti jsou mrzuté...dnešní pohádka před spánkem po obědě padla na pavoučka Čendu. Ta tam byla mrzutost u dětí i špatná nálada u maminky. Kochali jsme se krásnou ilustrací a napjatě otáčeli stránku za stránkou, aby jsme mohli shlédnout další krásné obrázky a hlavně, aby jsme se dozvěděli, jak to s tím Čendou vlastně je. Knížku jsem vybrala proto, že se mi děti začaly bát pavouků a pavučin. Věřím, že hodný Čenda děti přiměl k trochu jinému postoji, než děti měly do teď.
A nyní něco k Čendovi. Pavouček je osamocen ve velkém domě, je to hodný, čistotný kluk, co je nachystaný i na horší časy. Naučil se písmenka a tak si dlouhé večery krátí četbou se svými oblíbenými hrdiny. Žije v krásném domečku plném koleček, kde se stará o údržbu a úklid, aby vše šlo tak, jak má. A přece není sám. Domeček sdílí s jednou nájemnicí. I když se pošťuchují a dokáží se pohádat tak, že spolu pár dní nepromluví, i tak se mají rádi. To v příběhu dokáží každý po svém, když tomu druhému vzájemně zachrání život. Oba se dostanou z nebezpečí a nakonec spolu odlétají za lepším zítřkem.
Takový klid během pohádky jsem dlouho nezažila, otevřené papulky se zavřely až se zaklapnutím samotné knížečky a znovu se otevřely, aby mi položily tisíce otázek ohledně Čendy. Vše jsem vysvětlila, zachumlala děti do peřinek a ty si nyní spokojeně sní sen o vlastním dobrodružství s pavoučkem.

Gabi13
07.02.2017 5 z 5

Všechny tři díly jsou moc pěkné

Rosa123
29.01.2017

Doma máme všechny tři díly, jsou skvělé.Moc se mi líbí ilustrace a jednoduchost textu.

fajka
23.10.2016 5 z 5

Překrásná knížka. Je to tak pěkná knížka, že jsem tomu dala pět hvězdiček. Moc vám to doporučuji!

Taťka Hraboš
04.06.2016 5 z 5

Krásná knížka. Úžasné ilustrace, napínavý a nápaditý příběh, sympatické postavičky. Jediné její minus je její rozsah - je to počtení tak na 15 minut :-).

kamibe
04.10.2015 5 z 5

Velmi krásné, nádherné. Tohle spojení, kdy autor umí napsat příběh s určitou hloubkou a ještě si k němu umí nakreslit obrázky, navíc tak překrásné obrázky, se vidí málokdy. Mám takové knihy ráda. Je to potěšení pro oči, pro jazyk i pro duši. A vůbec nemusím být dítě, abych si takovou knížkou obohatila život.

havranice
25.08.2015 5 z 5

Čteno 3,5 letému synovi a 7mi leté dceři. U obou úspěch. I pro syna byl už příběh zcela srozumitelný a pro dceru stále zcela dostatečně zajímavý a krásný, nepřipadal jí jako pro "prťata". Krásné ilustrace, příběh má hloubku, atmosféru, dojemnost, a díky prvkům jako zloděj, bagr, demolice domu, natahování na klíček a prasknutí pérka, povolování matičky aj.- tak díky těmto prvkům se zvyšuje atraktivita příběhu i pro chlapečky. Aspoň totiž u nás jak v příběhu není žádný bagr....
Mně jako dospělé se příběh také moc líbí a hlavně se mi dobře předčítá - to mi nepřijde vůbec samozřejmé, je spousta krásných knih, které se mi ale předčítají nahlas nějak špatně a kostrbatě.

Hanja
17.08.2015 5 z 5

Pavouk Čenda mě zaujal jak svým názvem, tak velikostí, nebo-li malinkostí knížky. Nádherně ilustrovaný a napsaný příběh pavoučka, který každý večer čte knihu o Tarzanovi.

Jhonza
01.05.2015 5 z 5