Dobrodružství pavouka Čendy

Dobrodružství pavouka Čendy https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60376/mid_dobrodruzstvi-pavouka-cendy-CX3-60376.png 5 280 67

Pavouk Čenda série

Další autorská kniha známého brněnského ilustrátora a výtvarníka Pavla Čecha. Knížka vypráví o pavoučkovi Čendovi a dřevěné kukačce, kteří spolu žijí ve starém opuštěném domě, a o tom, co se stane, když do domu vnikne zloděj, a když ještě později začnou dům bourat. První vydání.

hrdlickova_61
15.03.2021 5 z 5

Starý opuštěný dům, zaprášené harampádí, pavouček a dřevěná kukačka žijící v hodinách a jen ve fantazii opouštějící tenhle malý, ohraničený svět… A přece je ta knížečka dobrodružná, jak slibuje název. A krásná, poetická, plná povznášejících motivů – jak slibuje jméno autora : o)

Čenda nasedl na kukačku. „No, já nevím,“ nebyla si jistá, „tak dlouho jsem už…“ „Leť! Já vím, že to umíš!“ zavolal Čenda. Kukačka skočila z prkýnka a roztáhla křídla…

ramoni
10.02.2021 5 z 5

bohatě ilustrovaná dětská kniha, máme ten větší formát (menší je kapesní)- na dvojstránce vždy jedna strana s textem a druhá s ilustrací, ilustrace jsou mírně temnější v teplých tónech, textu je místy docela hodně, už to vyžaduje dítě, které je schopné udržet déle pozornost (tipla bych cca 2 roky a víc), příběh je milý, napínavý, s dobrým koncem

V.Lenka
15.01.2021 5 z 5

Dárek pro čtyřletého milovníka pavouků. Líbí se nám kolibří vydání i ilustrace. Kniha obsahuje jednu trošku delší pohádku na dobrou noc. Příběh je jednoduchý bez zbytečných zápletek. Četli jsme po dva večery, proto na konci zaznělo - to už je konec? Žádné velké emoce. Ale syn další den nesl ukázat jako poklad do školky, následně vyžadoval druhé přečtení - to už se neobešlo bez rekvizit (pavouk, hodiny s kukačkou), rekvizity si syn vyráběl sám - podnítily jeho fantazii i zručnost. Četba vyvolala i dětské otázky (např. proč byl dům opuštěný?). Knihu pro poskytnuté podněty hodnotím kladně.

Abukšákul
09.11.2020 5 z 5

Pravděpodobně super kniha =) kluci ji už přečetli několikrát. První si ji zvolil starší syn cca ve druhé třídě jako povinnou četbu, poté jsme ji četli asi rok zpátky společně a nyní ji na tajňáka přečetl mladší syn v noci s baterkou a vyžaduje další díl =)

Aninka36
28.10.2020 4 z 5

Dobrá kniha na výlety pod stan. Doporučuji.

Johanečkaa
17.08.2020 5 z 5

Příběh o pavoučkovi Čendovi mě nesmírně bavil, přečetla jsem i následující dva díly.

sinamona
07.04.2020 4 z 5

Těšila jsem se na knihu a nevím proč, ale celé to na mě působilo dost posmourne. Možná jsem presycena barevnými ilustracemi dětských knih. Ilustrace krásné, příběh krátký, ale nedotklo se me to tak,jak bych čekala coz mě mrzí. Možná je to jen mé osobní "nesouzneni" s knihou. Ale jinak hodnotim kladne osobity styl, ilustrace.

Litocha
22.03.2020 4 z 5

Jsem si vědoma toho, že hodnotit knihu výtvarníka podle audioknihy je přinejmenším pošetilé, ale třeba se mi knížka později dostane do ruky a hodnocení ještě změním.
Co se týče příběhu, byl hezký, zrcadlí Čechova oblíbená témata (třeba dobrodružnou četbu), ale uchvácení z něj se nekonalo. Na poslouchání je to příjemné (i když interpret mě úplně nepřesvědčil – při prvních asi čtyřech posleších, pak už jsem si zvykla) a synovi se pavouček moc líbí (a momentálně je vyžadován denně).

BarcaStell
24.02.2020 5 z 5

Pavouk Čenda byl pěkný.

anna.zahy
12.02.2020 5 z 5

Pavouček Čenda žil ve starém domě v hodinách. Často sedával u okna a koukal na les. Jednu noc přišel zloděj a pavouček Čenda odšrouboval matičku a kukačka vylítla i s Čendou. Starý dům se v tu chvíli rozbořil. Potom letěli...(Zloděj spadl po schodech hlavou dolů.)
Moc hezká knížka a ilustrace nádherné.

aimi
15.01.2020 3 z 5

Kresby zajímavé, příběh jednodušší, dětem se ale líbí. Ale v knihovničce ji trvale mít nebudeme.

Osice
05.01.2020 5 z 5

„Jednou – v hodinách to klaplo,
dvakrát – v ciferníku vrzlo,
třikrát – něco drnklo,
čtyřikrát – cosi brnklo,
pětkrát – neozvalo se nic.“

Milý příběh o přátelství mezi pavoučkem Čendou a kukačkou z hodin nás zavede do opuštěného domu „plného vzpomínek, ozvěn a zaprášeného harampádí, které tu dávní majitelé zanechali“… P. Čech na velmi malém formátu ukazuje, že na velikosti nezáleží… Kromě vynikajících ilustrací, na něž jsem u autora zvyklá, je vyšperkovaný i samotný text, hravost z něj přímo sálá - tu se zhoupne, tu se napne, tu se otřese, atd. P. Čech prostě umí!

Přečetly jsme s dcerou několikrát a už na nás čeká pokračování.

Gaudericus
15.03.2019 4 z 5

Hodnotím audioknihu, ne původní dílo s ilustracemi: Asi nejlepší audio zpracování, jaké můžete chtít po knize postavené na malbách a mající jen hodinu a čtrnáct minut.

Cibulek
08.12.2018 5 z 5

Krásný příběh a malby, Čendovi musí každý držet palce. Děti ho milují.

Safienka
13.10.2018 5 z 5

Tak ta mě mile překvapila. Kolem knihy X let chodím, několikrát jsem ji držela v ruce, ale nikdy nepřečetla. A je úžasná! Napínavá s krásnými ilustracemi! Určitě stojí za to, ji mít v knihovničce :)

klara0588
26.09.2018 5 z 5

My čteme před spaním pravidelně a když tříleté děcko cituje pasáže knížky nazpaměť, tak to je co říct. Milujeme příběh, ilustrace a i Čendu pavouka, co si na zimu upletl teplou přikrývku z pavučin ;-)

Ignis
24.09.2018 5 z 5

Příjemná knížka pro děti, děj je tak akorát napínavý a jedna z výhod je i to, že není moc dlouhá, dá se přečíst před spaním celá.
Na to, že normálně mám z pavouků hrůzu, tak Čenda je sympaťák.

Kattie
04.07.2018 5 z 5

Už podle názvu a titulní kresby jsem si myslela, že bude kniha výborná. Ale předčilo to má očekávání. Divím se, že jsem o Pavlu Čechovi neslyšela dříve. Ilustrace jsou nádherné, příběh je moc hezký a je vidět, že má autor smysl pro humor. Pavouk Čenda je sympaťák a jeho láska k Tarzanovi z toho důvodu, že mu jeho houpání na liánách připomíná houpání na pavučině, vás chytne za srdce.

Mánička178
11.06.2018 5 z 5

Láska na první pohled, která se utvrdila už po první přečtené stránce :)

Yaromil
19.05.2018 5 z 5

Včera večer přečteno na dobrou noc a už se těším, až si dobrodružství pavouka Čendy přečteme jednou s dcerou. Těším se na další pokračování,...!