Päťdesiat odtieňov sivej

Päťdesiat odtieňov sivej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281519/bmid_patdesiat-odtienov-sivej-filmove-vy-T4h-281519.jpg 3 7921 1698

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás… Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianom Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a... tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína ním byť úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny a pripúšťa, že on po nej túži tiež – avšak za vlastných, špecifických podmienok...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

sellena
21.10.2013 odpad!

Nechápu, co je na této knize tak skvělého, úžasného, že ji to povzneslo do sféry světových bestsellerů. Fanklub potrhlých čtenářek?
Z mého hlediska jde jen o odpad na poli světové literatury, zařazovat ji do oddělení červené knihovny by byla urážka pro ostatní tituly.
Porno a to ještě s nudných příběhem. Ne, ne a ještě jednou ne.

Psax
21.10.2013

No, myslím, že si místo toho přečtu ještě jednou Lady Fuckingham...

Jujkyna
21.10.2013 1 z 5

Je to v podstatě ten typ knih, za které se stydím, že se mi líbily. Stalo se mi to například i u Stmívání - kniha mě naprosto pohltila a já nemohla přestat číst. Nemohla jsem dělat nic jinýho než číst tuhle slátaninu s vědomím, že to je vlastně úplná krávovina, nicméně jsem prostě nemohla přestat. Dočtete to a říkáte si : "Co to ksakru bylo?", otřepete se a jdete dál svým životem. S čistým s vědomím můžu říct, že se mi to líbilo, ale rozhodně v tom nevidím přínos, smysl. O slovní zásobě toho zde bylo napsáno již mnoho a já nemohu nesouhlasit - je na malé úrovni. Každopádně se snažím pochopit ten humbuk kolem, ale je to pro mě stejně divnéa nemožné jako fakt, že někdo opravdu řeší seriály typu Ordinace v růžové zahradě.

Hayati
21.10.2013 odpad!

Vyjádřeno jednoduše, souhlasím s naázorem Niuk. Je to v podstatě brak. Ani se to nedalo dočíst do konce. Je mi líto...

SimonaS17
20.10.2013 2 z 5

No... z této knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu byla jednoduchá a četla se v podstatě rychle, ale hrozně často se tam opakovala slova. Upřímně, po tom, co jsem si na jedné stránce po páte přečetla, jak Ana zrudla, nebo jak ji šestkrát na dvou stránkách Christian pozoroval šedým tajemným pohledem, byla jsem dost nespokojená. A po tom, co jsem si poprvé přečetla, že se v ní probudila "vnitřní bohyně" jsem jen zasténala... (Slyšela jsem totiž od ostatních, že vnitřní bohyně se tam objevuje víc než stokrát!) Ale abych pravdu řekla, knihu jsem nedočetla a jedním z důvodů bylo to, že sex, ve kterém se objevují muži mě moc nebere :D... Jediné, co na knize bylo dobré byl fakt, že se dala číst rychle, ale musí vás zaujmout, jinak je to nanic.

Niuk
16.10.2013 odpad!

Četla jsem originál a ráda bych jen upozornila ty, co české verzi vytýkají špatný překlad, že ten za minimalní slovní zásobu autorky a jednoduché opakující se věty skutečně nemůže. Překladatel by musel být kouzelník, aby s nečím takovým dokázal něco udělat. Text je sotva na úrovni žáka střední školy, což by se dalo přežít při rozsahu školní slohové práce, ovšem já jsem si po dvaceti stranách měla touhu začít trhat vlasy na hlavě. V tom lepším případě.
Primitivní děj typický pro tu nejspodnější brakovou literaturu červené knihovny, budiž, také si ráda odpočinu u braku, byť jiných žánrů. Naivní erotické scény také budiž, ačkoliv se na internetu v této oblasti pohybuje celá řada mnohem nadanějších povídkářů. Ale jak se tohle všchno v kombinaci se strašlivou jazykovou a slohovou úrovní mohlo stát masovým bestsellerem, to mě docela děsí.

topeti
14.10.2013 odpad!

přečteno za jeden den... Opravdu šílený odpad, ani ne tak obsahem, ale jazykem určitě... Přemýšlela jsem, kolik autorku stála reklama a propagace, protože nikdo soudný do toho nemohl jít... Červená knihovna "šmrncnutá" sexem, mimochodem dost mizerně popsaným, autorka mohla o těchto praktikách, alespoň něco nastudovat.... Věřím, že si najde čtenáře a neodsuzuji je, spíš mě rozčiluje, co všechno se lidem předhodí jako kultura... dřevo na papír těchto knih by jistě raději zahřálo opravdové milence na kožešince před krbem ;)

vaili
14.10.2013 3 z 5

Dobré, ale tak trochu bez děje a některá slova či slovní spojení Vám dříve či později dost lezou na nervy " kousání rtu, zírání, otevřená pusa, spadlá čelist" plus vnitřní bohyně mi přijde trapná... ve srovnání s Crossfire si myslím, že dosti pokulhává. I přesto všechno jsem přečetla jedním dechem :)

pavlina361
12.10.2013 odpad!

Nepochopím jak tohle mohl být bestseller, já musela po sto stránkách přestat číst, protože výrazy v knize a styl jakým je napsáno je otřesný. Myslela jsem si, že je to překladem do češtiny, ale mým údivem je to ve všech jazycích stejný blábol :-)

bivkova
10.10.2013 1 z 5

Opravdu nevím, co na této knize mé známé, které ji četly a vřele mi jí doporučovaly skutečně měly. Hlavní hrdinka - naprostá blbka, pán Grey - přespříliš dokonalý, o hlubším příběhu se nedá mluvit. Vše se snaží dohnat autorka sexuálními scénami, které jsou nudné, nastavované stále se opakujícími větami apod. Jsem toho názoru, že ty z nás, které jsou spokojené s vlastním sexuálním životem tuto knihu nedočtou stejně jako já. Je to vskutku ztráta času...

jeduna
09.10.2013 odpad!

tímto se velice omlouvám Stmívání, poněvadž to jsem byla schopná alespoň dočíst. ovšem na tohle je můj čas opravdu drahý. kdyby to prodávali jako paperback se zlatym písmem a romantickym obrázkem na přebalu v edici sladké snění, neřekla bych ani popel. ale takhle? popel! popel! popel! a ještě jednou popel!

Ruzaaa
09.10.2013 2 z 5

Po tom, co byla tato kniha představena jako román ve stylu sado-maso, jsem byla zvědavá a začla ji číst. Nicméně toho SM tam opravdu mnoho není a postupem času se kniha zvrhává v červenou knihovnu.

Pomko
07.10.2013 1 z 5

Přečetla jsem do str. 280 a dál už to nešlo. Věta "nekousej si ret" mě přiváděla k šílenství. Pro mě jedna z nejhorších knih.

rosse007
06.10.2013 5 z 5

Já jsem byla opravdu mile překvapená a knihu jsem přečetla jedním dechem!

Paluska
05.10.2013 5 z 5

Jsem překvapená, že se mi to líbilo...

zanvito
01.10.2013 5 z 5

Jsem nadšená!"

Poutnice
30.09.2013 1 z 5

(spoilery)
o téhle knize bylo napsáno už hodně. Já jsem ji dostala k Vánocům, protože to měl být trhák roku 2012, každej o něm mluvil, každej ji musel číst - rozumějte v ženské části populace - ke mě se díky mlze čerstvého mateřství nic z toho nedostalo, takže jsem ji dostala k Vánocům a říkala jsem si: no fajn, bichle se vždycky hodí, román a ještě erotickej, proč ne. Hurá do něj. A ouha. Prvních asi 80 stran jsem viděla rudě. Opravdu jsem nevěřícně četla řádku za řádkou a říkala jsem si "smí se to?" - neuvěřitelná vykradačka stmívání. Ale pomalu do písmene. A jistěže jsem to poznala (ať už se vám líbí nebo ne, já ji čtu pravidelně každé léto). Jak je tohle možný? Podobná jména - Anastasia Steel a Isabella Swan, obě chtějí, aby se jim říkalo zkrácenou formou jména. Zatímco jedna má příjmení labutě a její příběh je v drtivý většině o lásce, ta druhá je naopak pojmenovaná po kovu a její příběh je o - čem vlastně? Jak si nemůže pomoct a musí se oddávat sadomaso sexu, přestože k němu nemá sklony ani choutky, protože chce Chrise? A co jeho jméno? Je to masochista, tak má jméno jako Dorian Grey? Dobře, ty jména můžou být náhodná, každopádně okopírovat postavy, postaršit je, zasadit do normálního světa, vynechat upíry, ale pořád kopírovat děj a pak najednou přeskočit do vlastního příběhu, když už jsou lidi dostatečně znechucení...Já nevím. Ty další díly si přečtu, abych věděla, kam až je Ana ochotná zajít a jak to dopadne. Protože kdyby to měl být příběh alespoň na 60%, musel by skončit koncem prvního dílu. Ana dostane rozum a odejde. Zazvonil zvonec a je konec.
Ta hvězdička je spíš za to, že se to tak lehce a rychle čte.

servus
29.09.2013 4 z 5

Přečetla jsem si ji jen díky tomu, že si ji pořídila moje 19letá dcera. Po přečtení ani nadšení, ale ani zklamání. Čtivá, oddechová, ale vracet se k ní rozhodně nebudu.

Petruše90
29.09.2013 2 z 5

No... Sice jsem to přelouskala celé, posledních 100 stránek jsem jen prolétávala očima, ale udělat fenomén z toho, že má někdo takovou sexuální úchylku jako pan Grey ( samozřejmě proti gustu žádný dišputát jo :D )...Ještě k tomu, že se hlavní hrdinka chová jako kdyby teprve dosáhla patnácti let, což mi přijde jako knížka nevhodná pro mladší patnácti let a nemyslím si, že by z toho měli požitek čtenáři starší třiceti let. Jako mám smíšené pocity. Autorce ale nelze odepřít svižnost a čtivost děje. Nebráním se přečtení dalších dílů, ale že bych to zrovna musela mít... Snad první knížka, které tu dávám jen dvě hvězdičky.

Rose18
28.09.2013 3 z 5

Nepochopím, nikdy nepochopím, jak se tato kniha mohla stát světovým bestsellerem.