Päťdesiat odtieňov sivej

Päťdesiat odtieňov sivej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281519/bmid_patdesiat-odtienov-sivej-filmove-vy-T4h-281519.jpg 3 7931 7931

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás… Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianom Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a... tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína ním byť úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny a pripúšťa, že on po nej túži tiež – avšak za vlastných, špecifických podmienok...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

VerčaP
14.11.2013

První kniha, kterou jsem v mém životě nedočetla. Třeba se k ni někdy vrátím, ale teď v to ani nedoufám.

Adelajda_4
13.11.2013 3 z 5

Taky jsem se nechala zlákat a zakoupila tento román, který "budete číst s rukou pod peřinou". No, co k tomu říct až na pár pasáží, kterých je v celé trilogii hodně poskrovnu se jedná o průměrně až podprůměrně napsanou knihu. Takže knihu si jako přečtenou můžu odškrtnout a že by nějak obohatila můj sexuální život, jak bylo psáno v jisté reklamě, to se také říct nedá :D sadistické hrátky opravdu nejsou mým šálkem kávy.

Elizabet
05.11.2013 5 z 5

Kniha se lehce cte,je odpocinkova

78lulu
04.11.2013 2 z 5

průměr, moc sexu, divné napsáno přečetla jsem, ale trhák to asi ne, měla jsem ji půjčenou sama bych si tuto knihu nekoupila

Ankavi
04.11.2013 2 z 5

Mnoho povyku pro nic, už to tu někdo v komentářích vystihl... tak bych i já tuto knihu shrnula. Nudný "příběh", ne-li brak.

sumcicka
04.11.2013 2 z 5

"Odstíny" jsem nečetla česky, ale anglicky, takže jsem se naštěstí vyhnula hroznému českému překladu - četla jsem někde stránku na ukázku a musím říct, že česky bych to nevydržela. Ani anglický originál nejspíš nebyl napsaný nijak mistrovsky, ale v angličtině to prostě nevnímám. Co se týče příběhu, téměř žádného jsem si nevšimla :) - očividně psychycky narušení hrdinové spolu měli rádoby šokující sex, případně se k němu schylovalo, nebo bylo právě po něm...

Bezantina
03.11.2013

Absolutně nechápu jak může být tato, s odpuštěním, hovadina považována za "světový bestseller".. Zajímalo by mne, kolik autorka zaplatila tomu, kdo tuhle slátaninu takto nazval a vypustil do světa.. Nemám nic proti sexu, a ani mne nijak nepohoršují sexuální odlišnosti a preference druhých, také chápu, že ne každý má uhlazený a ideální vztah a autorka se snaží popsat "komplikovaný vztah", ale čeho je moc, toho je příliš.. Po přečtení poloviny jsem knihu dále prolistovala a odložila. Já bych to shrnula dvěma větami - mnoho povyku pro nic a souložíme 10000x jinak.

Domuly
03.11.2013 1 z 5

Začala jsem ji číst jen kvůli rozporuplným reakcím. Knihu jsem na velmi dlouho dobu odložila, nijak mě to nebavilo a naprostá většina scén byla extrémně nereálná. Po pár měsících jsem se vrátila tam, kde jsem přestala, protože přiznejme si, děj není nijak složitý, abyste si to nezapamatovali. Dočteno a mně teda bohatě stačí ten jeden díl. Upřímně nerozumím, proč se tato kniha prodává tak, jak se prodává.

monte
03.11.2013 4 z 5

První díl jsem si přečetla z čiré zvědavosti, protože neznám knihu, která by byla v hodnocení tak rozdílná, jako tato a její další dva díly..
Já hodnotím čtyřmi hvězdičkami za to, že jsem si při čtení odpočinula a nemyslela na starosti. Přestože to není žádné veledílo, přečtu si i další díl

Moňa69
03.11.2013 odpad!

Znovu se prokázalo, že jako čtenářka jsem naprosto nepoučitelná a naivní, když si vyposlechnu nadšené áchání a óchání mé babičky a sousedky nad touto knihou. Do toho křiklavý leták, že se jedná o světový bestseller, který čtou naprosto všichni a kdo ne, je looser, no a kniha byla moje, že... Po přečtení jsem její spektrum využití rozšířila na zabíjení much a komárů a opravdoví fajškmekři, kteří prachy pěstují doma na balkoně, jí můžou nahradit toaletní papír. Padesát odstínů neskutečné nudi a šedi je prezentováno jako porno nejtěžšího kalibru opletené jemnou sítí romantiky a kytiček a blbostí, nicméně ačkoli se nepovažuju za nějakého fundovaného znalce porna, co má nahoněno do zásoby, musím nesouhlasit! Jásne, patnáctky, které si někde v křáčku odbyly první doteky v kalhotkách, možná budou výplodem obézní američanky pohnuty a nejednou dohnány k slzám, ale někomu, kdo si chce přečíst něco opravdu zvráceného a perverzního a zároveň romantického až na roh, doporučuji Hřích. K realitě to má sice taky daleko, ale alespoň to nenutí průměrně inteligentního člověka k záchvatům smíchu nad něčí do očí bijící blbostí. Je vidět, že autorka si moc sexu neužije, jinak by věděla, že ženský poševní sekret, pokud je zdravá. nechutná slaně nýbrž kysele! Přístě možná radši konat, než psát.

marcipa
02.11.2013 odpad!

je to obdobný typ autora jako Nesvadbová. Rozděluje čtenářské publikum. Polovina z nich hovoří o braku, (včetně mne), druhá půlka je na vrcholu blaha a čtou knihu jedním dechem. Obě autorky píší hodně o sexu a přitom má čtenář má dojem, že kniha odpovídá lepší školní slohové práci.
Psala jsem již do komentářů ke knize 50 odstínů šedi: Připadá mi, jako by čtenářské publikum bylo rozděleno na dvě poloviny - z jednoho důvodu: jedna polovina čtenářů (nebo spíš čtenářek) má své erotické fantazie a nepotřebuje si je vylepšovat pomocí popisné "kuchařky, spíš ji připadá ubohá a fádní. Ta druhá půlka knihu opravdu potřebuje...

littlesue
01.11.2013

Já si první díl dokonce koupila, na základě chvalozpěvů kolegyň. Musím říct, že začátek mě bavil, ale potom ty erotické pasáže pořád dokola...no nic moc. Ta erotika mi tam vlastně přišla jako zbytečná rušivá vsuvka, jinak by to asi byla docela obyčejná průměrná čtivá knížka. Občas se tedy zjevila jiskřička naděje v podobě dějového posunu, která mě nutila číst dál. Některé opakované fráze mě pořádně rozčilovaly. V průběhu čtení druhého dílu (ten jsem měla jenom půjčený) jsem se dostala k elektronické verzi třetího dílu a z čiré zvědavosti jsem nakoukla, takže jsem se začetla asi do 11 kapitoly, nechala jsem toho a rozhodla se, že dočtu ten druhý díl. Už jenom proto, že chci vědět jak to dopadne. No dopadlo to tak, že jsem definitivně skončila asi 100 stran před koncem druhého dílu a asi u 11 kapitoly dílu třetího. S největší pravděpodobnosti číst dál nebudu, protože ta knížka mě spíš rozčiluje než baví. Čekala jsem od toho víc.

ShakespeareJr.
01.11.2013

Kniha a jej populárnosť sa šírila veľmi dobre ústnym podaním, ktorého som bol aj svedkom, mnoho čitateľov, ktorých poznám sa o nej zmieňovalo ... niekedy je práve pre čitateľov, ktorí sa nestretávajú veľmi s podobnými žánrami príjemným osviežením. Osobne by ma zaujímalo ako by sa líšila keby jej autorom bol muž.

Blanka23
31.10.2013 5 z 5

Nebudeme si nic nalhávat, žádné veledílo to není. Někdy mi bylo za hlavní hrdinku trochu i trapně.
O to víc se stydím za to, že jsem tuto knihu hltala. Naposledy jsem takhle hltala Haryyho Pottera, ale od toho jsem se byla schopná odtrhnout, když jsem musela jít spát.
Proč má kniha takový úspěch? Popis trochu tvrdšího sexu je snesitelný i pro stydlivého čtenáře, za kterého se považuji. Dále je tu též faktor peněz a psychicky narušeného chlapa, který svou vyvolenou živí, šatí a převáží jí vrtulníkem.
Co si budeme nalhávat, každá z nás někdy neodolala chlapovi, který byl už od začátku jasně marný případ, prostě mají něco do sebe.

Dahlia
28.10.2013 3 z 5

Spousta z Vás tady hodnotí slovní zásobu apod. Uznávám, nebyla nejlepší. Ale jedná se pouze o překlad. Nenašel by se tady někdo, kdo tu knihu přečetl v originále a mohl by srovnat, jak velký je mezi těmi knihami rozdíl?

lovers
26.10.2013 5 z 5

Tato kniha mě vážně uchvátila nemůžu namítnout vůbec nic.. skvěle jsem se bavila a zamilovala... první díl stejně jako další dva jsou úžasné... vřele doporučuji všem kteří se buď nudí nebo mají rádi světovou literaturu... :) by lovers.... :-*

Monisek.B
26.10.2013 3 z 5

Chtěla jsem si to přečíst především kvůli rozporuplným hodnocením. Tuhle knihu buď čtenáři milují nebo nenávidí... A musím uznat, že obě strany mají pravdu. Na knize mi líbila především její čtivost. Zvládla jsem jí přečíst během několika málo dní a během samotného čtení jsem do toho byla zažraná. Co se ale týče příběhu, musím uznat, že stojí za starou bačkoru. A stejně jako oba hlavní hrdinové mi přišel za vlasy přitažený. Ráda bych těm dvěma, ne naplácala na zadek, ale vyložene nafackovala!! Další díl si pravděpodobně přečtu, ale opět jen ze zvědavosti a s dostatečním odstupem :)

fvtm
23.10.2013 5 z 5

Musím říct, že tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Měla jsem jí přečtenou za necelý týden. Sice erotické romány nejsou úplně můj šálek kávy, ale tohle je bomba :-)

Shanib
22.10.2013 1 z 5

Po Padesáti odstínech jsem vzala do ruky Ztracený symbol a bylo to jako nebe a dudy. E.L.James bych se vysmála, řekla jí, že není žádná spisovatelka (to bych snad dokázala napsat i já) a poradila, aby se naučila lépe psát nebo alespoň přestala na každé stránce opakovat stále ty samé věty typu: nekousej si ret; nechci tě ztratit; tak strašně ho miluju; neopouštěj mě; ...a podobně. Z toho by člověk opravdu zešílel, nemluvě o tom, že ani něco tak primitivního jako jsou synonyma, autorce nic neříká.

sellena
21.10.2013 odpad!

Nechápu, co je na této knize tak skvělého, úžasného, že ji to povzneslo do sféry světových bestsellerů. Fanklub potrhlých čtenářek?
Z mého hlediska jde jen o odpad na poli světové literatury, zařazovat ji do oddělení červené knihovny by byla urážka pro ostatní tituly.
Porno a to ještě s nudných příběhem. Ne, ne a ještě jednou ne.