Päťdesiat odtieňov sivej

Päťdesiat odtieňov sivej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281519/bmid_patdesiat-odtienov-sivej-filmove-vy-T4h-281519.jpg 3 7921 1698

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás… Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianom Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a... tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína ním byť úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny a pripúšťa, že on po nej túži tiež – avšak za vlastných, špecifických podmienok...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

jitu2
28.09.2013 odpad!

"Šeď" jsem po několika málo stránkách odložila. Ubohý sloh, stále se opakující výrazy, nezáživné ......... další díly si určitě nepořídím.

vintrjana
26.09.2013

Kniha se mi strašně líbila, četla jsem jí jedním dechem

Iveta123
25.09.2013 4 z 5

Celkem čtivá kniha, místy jsem se nemohla odtrhnout, ale děj mě trochu zklamal, je příliš jednoduchý, hrdinka se celou dobu rozhoduje, jestli to s ním zkusit nebo ne... Jen občas se do toho přimíchá něco navíc (let letadlem...). Další díly si přečtu, ať to mám komplet, ne že bych se nemohla dočkat.

Lemurka
25.09.2013 1 z 5

Knihu mi půjčila sestra, která z ní byla unešená (i z dalších dílů). Po přečtení zdejších komentářů jsem tušila, že to bude propadák, ale chtěla jsem si udělat vlastní názor. Od půlky mě kniha už začala nudit, lezly mi krkem stále opakující se slova a věty \"bejby\", \"má vnitřní bohyně\", \"no tak udělej se bejby a je to jeho hlas, kdy okamžitě vrcholím\" atd.
Z hlediska literárního je to naprostý odpad, omezená slovní zásoba. Napsat by to mohl snad každý... Taková horší červená knihovna pro dospělé.
Děj by klidně mohl skončit jak skončil v 1.díle, kdy mu dá košem. Nedokážu si představit pokračování na dalších cca 1 200 stránkách. Další díly číst rozhodně nebudu ani ze zvědavosti, jak \"děj\" dopadne.

wooloong
24.09.2013

Tuhle literární pecku mi půjčila kamarádka, která ji zakloupila za deset korun na velikonočním jarmarku, a svěřila mi ji k přečtení, abych jí řekla, jestli má cenu to číst. Je to přeci jen docela tlustá bichle. Skončila jsem na straně stopadesát poté, co Ana už po dvousté zakoulela očima a pan Grey byl pořád stejně nudně úžasný a dokonalý a neskutečně záhadný. Pak jsem zabrousila někam doprostřed knihy, kde Ana opět koulela očima a byla děsně hotová z pana Greye, pak jsem si přečetla poslední stránku a definitivně knihu odložila s pocitem, že tolik času zase nemám, a za tu pětku to fakt nestojí, Helenko!

Walkyrka
24.09.2013 odpad!

Já se nedivím, že tato kniha u nás propadla. Je natolik fádní a nudná, že každá rozumná žena přijde na jediné řešení jak s ní naložit a to zatopit.

dotexka
24.09.2013

Knihu jsem dostala od známých jako dárek, celkem jsem se na ní i těšila, když všichni psali jaký je to hit. Ale knihu jsem nedočetla, nelíbila se mi, jsem zvyklá na knížky, které mají děj a spád a tohle mi přišlo takové pořád stejné. Další díl jsem tudíž ani nečetla, i když jsem ho také dostala.

Karča24
24.09.2013

Tuto knihu jsem dostala k Vánocům a musím říct, že jsem se na ni moc těšila. Přečetla jsem ji během dvou dní, hltala jsem stránku po stránce, až jsem zjistila, že je konec knihy a to, co jsem od ní očekávala, bohužel, nesplnila. Čekala jsem od tohoto \"bestselleru\" ten bestsellerový děj, ale kde nic, tu nic. Jsem z knihy hodně zklamaná a jestli tohle se označuje za bestseller, tak nevím. Vždycky, když rozečtu knihu z nějaké série, tak si přečtu i zbytek knih. Teď čtu druhý díl, ale už několik měsíců, mezi tím jsem stačila přečít x dalších zajímavých knížek. Děj o ničem, nejvíce mě zajímá, proč je hlavní mužský hrdina takový, jaký je, jaká je jeho historie, tak doufám, že se toho jednou dočtu. :D

gigis
23.09.2013 1 z 5

mám pocit,že obrovskou chválu na knihu pějí ty ženy,jejichž sexuální život nebude až tak to pravé požitkářské a ořechové :) nebo ty,které své fantazie nedokáží z jakéhkoliv důvodu svému vyvolenému sdělit a udělat z fantazírování reálný požitek :)......kniha mě nenadchla

zuzanka
23.09.2013 odpad!

Je úžasný, kolik se dá vydělat peněz na tom, když se Stmívání přetaví do veledíla pro ženy o generaci starší a přidaj se nějaký ty prasárničky. Z hlediska marketingu je ta ženská bůh. Ano, vím, že tento literární skvost je erotickým románem a tudíž tu nečekám košaté větné konstrukce a komplikovanou zápletku, ale aspoň ty erotický scény mohly bejt napsaný pořádně!!! I průměrný internetový pisálek porno povídek zvládne své vzrušení popsat lépe než \"no ty bláho!\", a to navíc ani nedisponuje luxusem v podobě vnitřní bohyně, co ve třpytivých šatech tančí rumbu.

hanpari
22.09.2013 odpad!

Dychtivé čtenářce nezbývá než doporučit Kushielovu střelu, která je IMHO zdaleka nejlepší, co na toto téma v posledních letech vyšlo.

prestiggio
22.09.2013

Kedže som počula samé chvály na tuto knihu tak som si ju požičala, ale nedostala som sa dalej ako za polovicu. Bola jedna z najhorších kníh v mojom živote :-p (a že ich nebolo málo) asi aj fyzika na základnej ma bavila viac.

cleo27
22.09.2013

Nejhorší kniha, kterou jsem v životě četla. Vlastně jsem ji ani nedočetla ( to by bylo za trest). Tato kniha je ostudou všech knih.

Aaloha
22.09.2013 4 z 5

Kniha se čte rychle,jednou přečíst ale stačí.

Kattie
22.09.2013 odpad!

Nerada kritizuju něco, co jsem nečetla, tak jsem se překonala a knihu si půjčila. Víc jak polovinu jsem nezvládla, a to i do půlky jsem se dostala tak, že jsem pak už četla jen prvních pár řádek na stránce. A vůbec nechápu, co se na tom lidem líbí. Protože i kdybych se od všeho odprostila a vzala to prostě jako \"porno pro ženy v knižní podobě\", protože ten sex prostě musí být to, co se na tom těm ženám líbí, jinak bychom na tom byli už fakt špatně, tak i tak to ty ženské musí otravovat... naprosto stupidní hrdinka, která ve svých dvacetiněco po vystudování vysoké není schopná přemýšlet na úrovni ani 12ti leté puberťačky. Pořád padá, což naprosto nechápu, i když je někdo nešikovný, tak pořád prostě nepadá. A do NÍ se zamiluje pan Grey, kterýje neuvěřitelně bohatý, samozřejmě, protože to je to, co ženy dnes láká - prachy (kdyby to byl nějaký stavební dělník, tak by ho většina čtenářek považovala za úchyla), a také mladý, a kromě občasných telefonátů a pořád rušených schůzek to vypadá, že vůbec nepracuje, takže má čas na to šuk.. Ach jak provokativní, on se nemiluje, on šuká.. Výše ještě čtu, že je neuvěřitelně chytrý, ale to jsem fakt nepostřehla. Prostě kniha byla pro mě šeď šeď šeď nějaký ten sex a zase šeď šeď šeď. Je jedno, jaký odstín ta šeď má, protože je to pořád šedivý, nudný, trapný, a nějaký ten sex to prostě nezachrání. To už se raději podívám na nějaké porno, nebo lépe si do té postele zalezu sama, ale nevidím důvod kupovat tuhle blbost...a už vůbec ne její pokračování...

Jo a ještě se musím zmínit k tomu, že mě naprosto dostalo, že je v knize vypsaná celá smlouva, kterou musí hlavní hrdinka podepsat, aby se Grey vyhnul žalobě.. proč? To snad spisovatelka měla nadiktovaný ten šílený počet stránek :D :D ?

CherryF
22.09.2013 5 z 5

Nádherná kniha :-) Hned bych ji četla znovu!

HalleyM
21.09.2013 2 z 5

Na to, že je to bestseller, jsem od toho očekávala mnohem více. Mnohokrát vyslovené slovo "bejby" mi už lezlo krkem. Pohádka o bohatém princovi, který všechno může, je opravdu smutné klišé. No a nakonec tok myšlenek hlavní hrdinky mi byl více než nesympatický. Z mě jedno velké zklamání.

Neby
21.09.2013 odpad!

kam až dnešní čtěnář klesl? CO bude příště? Klepy z metra nebo Výkřiky opilců z hospody U hrocha?

kvapsv
19.09.2013 5 z 5

Na tuto knihu jak jde vidět i v příspěvcích mají různí lidé různé názory. Za mě je tato kniha skvělá! Zhltla jsem ji ani né za týden. Pravdou však zůstává, že některé věty, které čtenáře provází celou knihou jsou ke konci už tak trochu fádní a trošku mě štvalo, že autorka nepoužila jinou neotřelou větu. Ovšem kniha jako celek se mi moc líbila a určitě bych ji všem ženám (mám pocit, že muž tuto knihu nedokáže řádně ocenit) doporučila.

Teď už se jen těším na filmové zpracování.

broskvicka
18.09.2013 5 z 5

Za sebe jako ženu mohu říct že mě osobně se první díl strašně líbil a už jsem se nemohla dočkat druhého.Druhý byl taky moc pěkný ale ten třetí už byl trošku slabší ....... Každopádně mě to uchvátilo a moc mě mrzí že jsem to všechno přečetla tak brzy.Každopádně jsem ráda že se mi knihy dostali do ruky a já měla možnost se zasnít.Je to krásné když člověk může utéct z kruté reality do pohádky.Kdybych mohla tak hodnotím i tisíci hvězdičkami.