Päťdesiat odtieňov sivej

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás… Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianom Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a... tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína ním byť úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny a pripúšťa, že on po nej túži tiež – avšak za vlastných, špecifických podmienok......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/281519/patdesiat-odtienov-sivej-filmove-vy-T4h-281519.jpg 36702

Padesát odstínů / Fifty Shades 1.

Vydáno, XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey, 2011

Kniha Päťdesiat odtieňov sivej

Domca94
včera

Ke knize už bylo řečeno snad vše. Kniha a celá serie se mi líbily. Mohu jen doporučit.

Šárka88

První díl celkem fajn, knížka by mohla mít méně stran, kdyby v tom nebyla všude rozlita omáčka. Když jsem to četla bylo mi 26 s hltala jsem to. Doporučuji všem holkám, co mají rádi bohaté krasavce s dávkou nedostupnosti.

aimi

Kdyby kniha byla kratší tak o 200-300 stran a kdyby se tam vůbec nemluvilo o vnitřní bohyni,bylo by to určitě mnohem lepsi.Bylo to zdlouhavé,ale eroticky dobre nabité.

lofasovec

Degradace kombinovaná s naivně sexuální frustrací a líbivě-přitažlivou pozitivní rutinností.

JitulHa

Je těžké psát o něčem, co už bylo asi bilionkrát propíráno, čteno a zfilmováno. Padesát odstínů šedi. Nejspíše každý ví, o čem tahle kniha pojednává a hlavně do jakého žánru spadá, přesto mi přijde, že většina lidí na příběhu kritizuje právě ty aspekty, které jsou jim proto předem známé. Tak si říkám, jestli je to opravdu takový brak, nebo jestli se jenom někteří čtenáři předhánějí, kdo vymyslí lepší hate komentář... Dala jsem se do čtení, věděla jsem do čeho jdu, a upřímně nebyla to zase taková tragédie, ale jaksi temnější popelkovský příběh o obyčejné dívce a přehnaně bohatém muži s notnou dávkou erotiky. Zpočátku se autorce dařilo opravdu dobře vystavět napětí kolem osoby hlavního hrdiny, proč se chová tak, jak se chová, nebo proč používá různé dvojsmysly, zkrátka nebýt toho, že jsou Odstíny tolik "profláknuté", neustále vás nutí hledat mezi řádky či vymýšlet různé scénáře, co s ním vlastně je špatně. Když pak přijde ten velký boom a celé se to provalí, všechno tohle podivínství najednou zapadne na své místo. Poté už se, ale veškeré dění ocitá ve stále opakujícím se kruhu a to zmiňované napětí totálně upadá v množství intimních chvilek mezi ústřední dvojicí. A pokud tohle nastane zhruba dvě stě stran před koncem knihy, začínáte toho postupně mít až dost, bohužel. Stejně jako dokola se opakujích postojů hrdinů, z čehož mě jistojistě nejvíce unavovaly a následně snad i rozčilovaly hodně časté rozmluvy Anastázie se svým podvědomím a s nějakým vnitřním hlasem její sexuality, či co to mělo být??? Nevím, z jakého důvodu autorka tyhle tzv. hlasy vymyslela, jestli měly fungovat jako nějaká rádoby komická složka příběhu, nebo jen potřebovala zaplnit víc papíru, to netuším. Každopádně čeho je moc, toho je příliš, a tohle rozhodně nefungovalo, naopak to ději uškodilo. Nicméně, E.L. James přišla s něčím, co tu možná ještě nebylo a odstartovala tím vydávání nekonečného zástupu podobných knih. V rámci žánru se tedy jedná o klasiku a jeho fanynky určitě nezklame.

Adelen

Myslím, že mladé slečny si rády přečtou takový příběh, ale mě tahle kniha nenadchla.

Julia848

Knihu jsem dostala k narozeninám. Jinak nevím zda bych podlehla tomu šílenství co kolem knihy bylo.
První díl jsem přečetla jedním dechem. Erotické scény byly z počátku zajímavé, ale později se začaly hodně opakovat což může spoustu čtenářů dost nudit.
Každopádně je to taková oddychovka pro nás ženy.
Všechny samozřejmě víme, že příběh kdy dívka potká milionáře, který si libuje v těchto hrátkách a ještě má přitom 458 orgasmů za hodinu je velké klišé, ale tak co - trošku fantazie :)

LenkaGonn

Četla jsem, když kniha vyšla a v té době to pro mě byl naprostý hit. Dnes už si to bohužel nepřečtu.