Päťdesiat odtieňov sivej

Päťdesiat odtieňov sivej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281519/bmid_patdesiat-odtienov-sivej-filmove-vy-T4h-281519.jpg 3 7938 7938

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás… Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianom Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a... tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína ním byť úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny a pripúšťa, že on po nej túži tiež – avšak za vlastných, špecifických podmienok...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

Škubín
28.12.2013 3 z 5

Knihu jsem přečetl jen abych zjistil proč o ní tolik lidí mluví jako o nové erotické bibli a upřímně jsem byl zklamaný (vím, že je určena ženám). Ale i tak myslím můžu hodnotit dějovou stránku a formu kterou je kniha napsána a tu bych zařadil do průměru a pro to * * *.

Tinnka
27.12.2013 5 z 5

Co jen napsat k této knize? Když k ní bylo už tolik napsáno.

Chtěla jsem si jí přečíst, především, kvůli rozporuplným hodnocením. Kdy tuhle knihu, buď čtenáři milují, nebo odsuzují... Já za sebe musím napsat, že mě kniha velmi pohltila.. Je velmi čtivá, kdy za pár dní jsem jí měla přečtenou. A co se týče příběhu - jasně je tam hodně sexu, ale i romantiky a neutuchající touhy. Je to příběh dvou mladých lidí. Anastasia - mladá, nezkušená dívka. Christian - bohatý, dominantní muž, který měl nešťastné dětství a provází ho to celý život. Do doby, než potkává Anu a ta mu změní život a dosavadní priority.

Ráda si přečtu 2. a 3. díl. Kdy nemůžu jinak, než dát plný počet hvězdiček. :-)

A možná si i začnu kousat ret. :-)))

Mandarinka007
26.12.2013 4 z 5

Krásná pohádka pro dospělé... Začala jsem si kousat ret.

bookgover
25.12.2013 3 z 5

Velmi dobře se čte ... zpracováním příběhu se kniha řadí do průměru

lilie.e
25.12.2013 1 z 5

Moje vnitřní bohyně trpěla!

radus
24.12.2013 5 z 5

Po přečtení všech negativních komentářů se mi do čtení ani moc nechtělo, ale nakonec to nebylo tak špatné jak jsem očekávala. Erotické scény se musí brát trochu s rezervou - Anastasia je nezkušená, ale orgasmus prožívá při každém milování, Christian zase nemá problém udělat se několikrát za sebou, no budiž :-) Někdo knížku odsuzuje, protože je tam hodně sexuálních scén (holt někdo to rád a někdo ne - nebo že by závist? :-), ale vždyť je tam i hodně romantiky. Podle mě to je především příběh člověka, který měl nešťastné dětství, je tím poznamenaný na celý život a našel člověka, který mu dokázal porozumět a pomoci se přes ta traumata přenést... Určitě každému doporučuji přečíst a udělat si vlastní názor.

Lentilak
23.12.2013 4 z 5

Pěkné čtení, plné nečekanych zvratu... ale kazdy k tomu muze mit odlisny postoj, je to vec nazoru a taky vlastnich zkusenosti a podle toho pak clovek knihu soudi....pokud jsou pasaze cloveku blizsi kniha se mu libi, ale pokud se ani s jednou casti neztotozni prijde mu to jako blabol..

opravdu nikomu knihu nevnucuji, ale pro me to bylo zajimave cteni a prectu si i dalsi dily :)

clearbook
23.12.2013 odpad!

Přečetla jsem to jen ze zvědavosti o čem to vlastně všichni mluví.. Ztráta času. Myslím si, že je to blábol na entou.

Hnědoočko7
20.12.2013 4 z 5

Pohádka pro dospělé. Člověk to musí brát hodně s rezervou, ale jinak velmi čtivé.

||Chantal
20.12.2013 odpad!

Mrsknout tím o zem a utíkat pryč.

JARKAF
19.12.2013 5 z 5

Hlavně že se prodává a mluví se o ní už druhým rokem. Mě se kniha líbila. No, a přála bych všem ženám zažít alespoň z poloviny pocity hlavní hrdinky. Neřešte popisy scén, ale pocity, neřešte bohatství v penězích, ale v srdci. Pokud je srdce prázdné tak vám ani miliony nepomůžou. Pokud závidíte už jenom tu představu bohatství, případně vnitřní bohyni, tak škoda, unikne vám (podle mne) podstata knihy. A to, jak si život dokáže "zahrávat" s dítětem a jak těžko se člověk zbavuje traumat. Docela jednoduše napsaný příběh, a to je to co ho prodává. Já ji doporučuji.

NikaV
16.12.2013 2 z 5

Kdyby mi celá trilogie nebyla naservírovaná až pod nos, asi by mne nenapadlo to číst. Časem jsem erotické scény přeskakovala a byla jen zvědavá, kdo usiluje hlavním hrdinům o život. Happyend byl jasný od začátku. Jo a co mi vážně lezlo na nervy, to byla "vnitřní bohyně".

kitlik
15.12.2013

Kniha se mi líbila,ale pokud chcete realitu přečtěte si padesát stínů Adama.

Freechappi
14.12.2013 odpad!

Pro mě celá série nestojí za nic. Postavy jsou hloupé a nereálné a já se do nich absolutně nedokážu vcítit. Bohužel celý výtvor nezachraňují ani sexuální scény, při kterých se Steelová udělá každých deset sekund, tím že je to vše líčeno hrozně jednoduše a autorka má jen malou slovní zásobu je to ještě horší. Kdybych si otevřela nějaký porno románek a četla pasáže z něj napřeskáčku z pasážema nějaké romantické knihy nejspíš bych udělala lépe. Vyhozené peníze. Opravdu mě překvapuje že je z toho naprostá většina žen v mém okolí tolik unešená, vysvětluju si to tím že špatný příběh je zapomenut v návalu radosti z toho že přečetly tlustou knihu až do konce - bez nadsázky.

KattyV.
13.12.2013 3 z 5

Do půlky super, pak mě to trochu přestalo bavit, ale byla jsem zvědavá, proto jsem ji dočetla... a.... NIC :-)

Katschka
12.12.2013 4 z 5

Odpočinkové, jednoduché, čtivé. Pro ty, kdo zvládají doporučuji přečíst v angličtině - mnohem lepší!

Kattiee
11.12.2013 5 z 5

Tahle kniha mě nadchla, jakmile si člověk přečte jeden díl, ihned shání druhý. Teda alespoň u mě to tak bylo... Nejsem rychlý čtenář, ale tuto knihu jsem přečetla za tři dny, lidé říkají, že první díl nemá děj. Ano první je spíš o sexu, ale co se týče dálších dílů, děj už mají. Já knihu doporučuji :)

Roman78
11.12.2013 1 z 5

Snůška blábolů... Pryč od ženských, co tohle čtou!!!

monna
09.12.2013

Přečetla jsem všechny díly...no pocity s knih mám rozporuplné, fakt je to spíše pohádka pro dospělé, ale jinak to celkem ušlo...

Hanča100
09.12.2013 3 z 5

Ač jsem knižku už přečetla, pořád nechápu o čem by mohl být film. Dějově se mi to nezdálo moc obsáhlé