Päťdesiat odtieňov sivej

Päťdesiat odtieňov sivej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281519/bmid_patdesiat-odtienov-sivej-filmove-vy-T4h-281519.jpg 3 7938 7938

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás… Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianom Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a... tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína ním byť úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny a pripúšťa, že on po nej túži tiež – avšak za vlastných, špecifických podmienok...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

Virusek
13.01.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla jsem jí jedním dechem. Za mě 5 hvězdiček, dlouho jsem nečetla knihu, která by mě tak dostala :-)

renca54
12.01.2014 5 z 5

Výborná :-)

mechulka
11.01.2014 2 z 5

Kniha mi byla doporučena, ale čekala jsem od ní víc.

luckach
11.01.2014 odpad!

Brak, po pár stránkách jsem to vzdala. Ztráta času.

michalka S.
11.01.2014 odpad!

Z mého okolí jsem slyšela jen samou chválu na tuto knihu:-(na vánoce jsem dostala čtečku a v byli všechny 3 díly. Mě se to vůbec nelíbilo myslela jsem ze je to mnou ale když sem si přečetla tady recenze zjistila sem ze nejsme jediná které se to nelibí takže jsem ji nedočetla ....Poslední kapka byla: MÁ VNITŘNÍ BOHYNĚ SE MENÍ V POSKAKUJICÍ ROZTLESKAVAČKU !!!

Maat
10.01.2014 1 z 5

Těšila jsem se na lehkou oddychovku, u které si odpočinu a nebudu muset přemýšlet, ale ani jsem nedočetla. Hlavní hrdinka rádoby vtipná, děj nijaký. Nedošla jsem ani do poloviny.

kofina
09.01.2014 1 z 5

Omlouvám se, ale tohle je prostě naprostý brak.. Občas ráda čtu něco jednoduchého, nad čím nemusím moc přemýšlet, ale tohle je naprostý extrém, neustálé opakování slov i celých spojení bylo utrpením, navíc příběh svojí naivitou a hloupoučkostí předčí i Stmívání.

Martinka 135
07.01.2014 odpad!

Pro mě je tato kniha ostudou dnešní literární tvorby. Jazykové prostředky odpovídají dítěti v páté třídě, zápletka je natolik předvídatelná, že kdyby měla kniha o 400 stran méně, o nic bychom nepřišli. Vadily mi neustále se opakující výrazy, slovní spojení, věty, nedostatečná slovní zásoba autorky (nebo snad překladatelky?), lichý děj, který nemá spád a faktické nesmysly. Že je kniha bestsellerem jen poukazuje na degradaci literatury v dnešní době a hloupnutí obyvatelstva. Upřímně se stydím za to, že ji mám doma.

gmail@kvido.tk
07.01.2014

Kniha se mi moc libila, doporucuji.

Quac
06.01.2014

Proč mi připadá že se autorka knihy nechala inspirovat filmem "Sekretářka" z roku 2002

Habana
06.01.2014 odpad!

Tak nějak mi to nedá a musím se vrátit. Za níže uvedeným komentářem si samozřejmě stojím.
Co mě žene se znovu vracet ke knize, kterou jsem označila jako odpad?
Byla jsem zvědavá do čeho se autorka vrhla. Submisivní/Dominantní (S/D). Když jsem o celé věci zjišťovala více, musím uznat, že autorka vnesla do té hromady stran zrnko něčeho, co je vskutku zajímavé a tedy jsem si knihu přečetla znovu. (Pokud něčemu chcete rozumět, vraťte se).
Co uznávám za největší průser, je že na tohle téma psala žena, která má slovní zásobu o pár slovech. Dokonale pohřbila celkovou myšlenku, která má jistý náboj. Postavy tak zmršila, tak to podělala, že celá věc ohledně S/D vztahu, který se tu snaží vybudovat, (ne že by tam ty stíny nebyly) totálně zakopala.

Styblice
04.01.2014 3 z 5

Pořád jsem od kamarádech slýchala, jak je to úžasné a musím si to přečíst také. Knížka se mi líbila, byla jsem z ní téměř nadšená. Ale Anastazie, ta mi opravdu vadila. Téměř žádné sebevědomí, ve 21. století si neholí nohy a trochu naivní. Od té doby, co jsem začala číst i jiné knihy podobného žánru, 50 odstínů spadlo na poslední místo.

dieu
04.01.2014 5 z 5

Asi první pořádná eroťárna, kterou jsem četla. Příběh mladé Anny a Christiana mě chytl tak dokonale, že jsem knihu měla přečtenou během chvilky a hltala každé další slovo jak se děj bude vyvíjet. Hlavně mě zajímala postava temného Christiana, co si budeme nalhávat, že. :)
První díl z této trilogie je prostě úžasný, protože poznáváme jak Annu tak Chtistiana a jejich postupné oťukávání se, dvojka je celkem nic moc a hlavně o sexu a trojka mi přijde řádně napínavá. Celkově jsem si knihy velmi oblíbila a jsem moc ráda, že jsem je dostala.
PS: je to erotická kniha, je skvělá k odpočinku, ale hloubku v ní určitě nehledejte a nebo se tu pak nerozčilujte...;)

DianaR
03.01.2014 4 z 5

Z celé série se mi líbila nejvíc. Tady ještě byla cítit originalita a Christian mě naprosto okouzlil. 4 hvězdičky dávám s naprosto čistým svědomím, pokračování si nezaslouží ani polovinu. Opět se potvrdilo, že první díl je skoro vždy nejlepší a kdyby autorka příběh ukončila zlomenou Anou a nepouštěla se do nechutných slaďáren, dalo by se to číst mnohem lépe.

isi
02.01.2014 odpad!

nutno uznat že jsem četla i lepší knihy , tahle mě vůbec nebavila
JEDNÍM SLOVEM JE TO BRAK.

42.
01.01.2014

Nemůžu nesrovnávat se Stmíváním. Úplně obyčejná holka, která je ale popisovaná mnohem lépe, než by asi měla být, se šíleně zamiluje do pana Dokonalého Nedostupného. S rádobyděsivým tajemstvím, samozřejmě. Vůbec bych se nedivila ani stejnému pokračování jako ve Stmívání: on ji opustí, ona bude brečet, pak se zaplete s kamarádem a nakonec si udělají sladké mimčo. Ta budoucnost mě ale nezajímá tolik, abych četla další díly, přestože se mi knížka nečetla špatně. Naivní nuda.

sarahbetrmen
30.12.2013 5 z 5

Já jsem z celé trilogie naprosto nadšená, ačkoliv za normálních okolností vyhledávala. Po čtení knih od Lustiga, bylo padesát odstínů příjemnou změnou a ačkoliv je to příběh naivní a okolo BDSM jen tak zlehka prochází, já jsem byla maximálně spokojená .

střapatá
30.12.2013 3 z 5

Nutno uznat, že se kniha čte dobře. Nejlépe po nějakém těžkém dni, se zapnutou televizí či jiným rozptylujícím prostředkem - jinak totiž hrozí, že si všimnete neustále se opakujících výrazů a frází..

Kateriska
29.12.2013 2 z 5

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst. Polovina lidí ji absolutně miluje a druhá ji absolutně nenávidí. K jakému táboru se tedy přikloním já?
Nechápu, jak se toto "veledílo" mohlo stát absolutním hitem. Nedávno jsem byla v jednom knihkupectví v Brně. Stály tam vysoké komínky Padesáti odstínů svobody. Je až škoda, že kvůli tomuto bylo zničeno tolik lesů všude po světě. Kniha nemá vlastně absolutně žádný děj. Nevím, jestli mám vinu svalovat na český překlad, jelikož jsem originál nečetla, ale: Slovní zásoba autorky je žalostně malinká. Pokud si myslela, že mě pobaví její takzvanou vnitřní bohyní, tak se absolutně mýlila. Pan Šedý je despota a toto story je tak šíleně nereálné, až se mi chce brečet. Lituji ženy všech věkových generací, které pana Šedého obdivují a přejí si ho k Vánocům, nejlépe zabaleného do šedého balícího papíru a nahého.
Až se s obtíží prokousáte k samotnému závěru, zjistíte, že se tam překvapivě konečně něco děje a slečna Anastasie dostává rozum. Ale pravděpodobně ne nadlouho... Vždyť to má ještě dva díly. Ach jo.

BarčaK
28.12.2013 4 z 5

Jako mnoho z Vás tady jsem si knihu chtěla přečíst hlavně proto, že jsem na ni slyšela velké množství názorů a to jak kladných, tak negativních. Kromě toho, že se v knize objevuje spousta sexuálních pasáží, objevují se tam taky pasáže krásné a romantické, pasáže, u kterých se Vám udělají i ... Motýlci v břiše. Přiznávám, že občas je v knize něco trochu přehnané, ale mě to nevadí. Opravdu jsem knihou nadšená a pouštím se do druhého dílu a každému doporučuji si knihu přečíst, aby si ujasnil také svůj názor na knihu - stejně jako jsem to udělala já.