Päťdesiat odtieňov sivej

Päťdesiat odtieňov sivej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281519/bmid_patdesiat-odtienov-sivej-filmove-vy-T4h-281519.jpg 3 7931 7931

Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás… Keď sa dvadsaťdvaročná študentka literatúry Anastasia vydáva na pohovor s mladým podnikateľom Christianom Greyom, netuší, že stretne muža, ktorý jej zmení život i hodnoty. Christian je pekný, múdry a... tajomný. Naivná a nevinná Anastasia si začína uvedomovať, že aj napriek jeho ukrývaným tajomstvám začína ním byť úplne posadnutá. Ale ani Christian nie je voči jej kráse, šarmu a charakteru imúnny a pripúšťa, že on po nej túži tiež – avšak za vlastných, špecifických podmienok...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey , 2011

frukeška
07.12.2013 odpad!

Vážně nechápu, co na tom všichni vidí. Četla jsem to snad půl roku, než jsem se dopracovala ke konci. Na čtení dalšího dílu se opravdu v bližší době nechystám. Znechutila mě ta knížka a jsem díky tomu alergická na slovní spojení "vnitřní bohyně"

evafort
06.12.2013 4 z 5

Četlo se mi to hezky a knížka mě bavila,

Tobika
06.12.2013 4 z 5

Knížka se mi líbila. Oddechové čtení. Pohádka pro dospělé :) Přečtu si i další díly.

Lucina88
05.12.2013 odpad!

Propagovalo se to jako strhující erotický román. Prd erotický, je to romantická slátaninka. Vůbec mě to nezaujalo a přišlo mi to až kýčovité.

krtik
04.12.2013 odpad!

Absolutní nereálnost bije do očí. Hlavní hrdina je miliardář - milionář je totiž už dnes aut! Je neuvěřitělně krásný (no hnusný samozřejmě nebude?!), jeho mužství má úctyhodnou délku a hlavní hrdinka je panna, která ale nachází potěšení v rádoby zvrhlých praktikách (její vnitřní bohyni bych nejraději připíchla někam za pačesy) a ihned od svého prvního sexu se oddává neustálým oragsmům. Ooóóó bože za co nás trestáš?

Fanynky knihy prominou, ale jedná se o naprosto bezduchou knihu, která čtenáři nenabízí vůbec nic. Stovky stran bez jakéhokoliv děje. Tato kniha je snad spíše pohádkou pro velké/malé slečny než erotickým románem.

Sexuální scénky vás po určité době naprosto omrzí a stávají se zcela otravnými - ba někdy až trapně nesnesitelnými a nudnými. Autorka chce čtenáře šokovat sexuálními praktikami pana Greye, ale ouha spíš než to čtenáře mimořádně nudí.

To co je obdivudné, je naprosto skvěle zvládnutý marketing - když takováto kniha, jejíž hodnota je nula, je světovým bestsellerem. Sama autorka by markeťákům měla líbat ruce. Z jejich strany je to grandiózní dílo....tady se totiž rozhodně neprodává obsah....

Habana
03.12.2013 odpad!

Kniha, která mě měsíc nutila chodit a vztekat se jen při vzpomínce na to, jaký má úspěch.
Vydedukovala jsem si vlastní názor, proč je čtená.
Nastíním jistou situaci.

Žena přišla z práce, postarala se o děti, uvařila, konečně si sedla a sáhla po tlusté knize. Celá hladová se ponořila do příběhu a místo Anastázie si představila sebe. Za několik málo minut, prásknou dveře, muž se vhrne do kuchyně s každodenním dotazem:" Co je k večeři?" Podrbe si svůj po letech velký zadek, svlékne propocené triko a na světlo boží odhalí svůj krásný "český" břich. Manželka sleduje celou scénu zpoza knihy, zalamentuje v duchu, co si to vzala a bez okolků se znovu ponoří do příběhu, muže, který je úplný opak jejího manžela.

Tak nějak takhle jsem se smířila s fakty. Knihu jsem četla a přiznávám, že jsem ji četla se zájmem, na prvních 100 stranách. Když jsem pak sledovala 500 dalších stran a přelámala je, uvědomila jsem si, že se v knize děje pořád jedno a to samé. Jako na kolovrátku.

Hlavní hrdinka vypadá, že vypadla z roku, pojď na mě z boku. Její myšlení je naprosto vytáčející a jeden má chuť jí efektivně zabít. Celou knihu hrdinka nedělá nic jiného než:
"Chci ho. Nechci ho. Bojím se ho a proto ho chci. Nechci ho,protože se ho bojím. On mě nechce! On mě chce, ale já nechci jeho, nebo ho chci? Neozval se, nechce mě. Moje vnitřní bohyně po něm touží. Moje vnitřní bohyně, tancuje. Moje vnitřní bohyně tleská."
To je již trochu deprimující, hlavně, když se shon těchto údajů seskupuje na jedné stránce a vzápětí na druhé.

No, náš milovaný pan Šedý na tom není o nic lépe. Je to chlap, který může kdykoliv, několikrát za hodinu, pokaždé úspěšně udělá Steelovou... Ať mi stojí ve dne v noci, pořád Tě mám ve své moci... a vlastně se vůbec nechová jako chlap. Autorka uvěznila ženu v jeho těle.

Pro mě kniha nebyla ztráta času jako taková, 100 stránek je v pohodě. Jenomže Vám zkazí den, když víte, že jich ta kniha má dokonce 500, a aby toho nebylo málo, má další díly.

A jak vlastně vzniklo 50 odstínů šílenství? Autorka hltala Stmívání. Nechtěla, aby postavy zemřely a chtěla, aby sex byl dokonán, založila blog, kde rozvíjela upířinu, (Edwarda a Bellu) do jiné podoby. Fandové Stmívání, byli nadšený a tak se stalo, že se postavy přejmenovaly, vytáhly z krve a vlkodlaků a náhle tu byl Grey a Steelová. Už si všímáte té podoby?

Bohužel, kniha ani ve zlomku nepopisuje SM, při sexuálních scénách jste v klidu, i když by mělo Vaše tělo dělat úplně jiný věci. Později je znuděně přeskakujete, protože tam není nic co by jste nečetli při souloži první. Pro nenáročnou čtenářku, nebo pro někoho kdo v životě přečetl jen slabikář, je četba fajn.

Nebyla bych tak zhnusená, ale pokud se TOHLE dostane na žebříček nejprodávanější kniha, tak to jednoho skvěle na***e.

tinaaaZ
03.12.2013 4 z 5

Moc dobrá kniha, aspoň tedy pro mně. Konec je celkem šokující. Super knížka moc doporučuji

Qwiky
02.12.2013 5 z 5

Kniha se i moc líbila a už se těším jak si přečtu další díl.

Irmgard
01.12.2013 2 z 5

psaní této a podobných knih je prostě komerce, výběr tématu považuji za brnkačku na četné přepjaté struny neukojené dámské veřejnosti, takže donebevolající drzost, neb autorka nemá svoje téma a sex prostě zabírá, zabírá, zabírá...

Ashlee7
30.11.2013 3 z 5

Spousta lidí mě od čtení této knihy odrazovala.. Musím uznat, že se mi četla dobře.. I když pravda je, že by v ní mohlo být trošku více děje.

Ivy
30.11.2013 5 z 5

Protože tohle byla asi první kniha o tomhle tématu do které jsem se postila musím říct, že se mi líbila. Teď když čtu další a další knihy na podobné dějově a srovnávám je mezi sebou určitě 50 odstínům nepatří vrchní příčky, ale takový ten lepší průměr. Přesto mě kniha bavila. Příběh Anastazie a Christiana byl (když jsem to četla) originální a něco nového teď už je toho ale spousty.

Luciga
28.11.2013 2 z 5

Přečteno. Tedy rychločtením jsem zvládla již všechny 3 díly a klidně by to mohla být jen jedna kniha. Erotické resp. pornografické pasáže mne spíš obtěžovaly, časem byly stále stejné a stejně nudné. Byla jsem zvědavá jak to celé dopadne, happyend se konal, takže zklamaná jsem vlastně zas tolik nebyla.

Viky17
25.11.2013 2 z 5

Velké zklamání. Bez rozvinutého děje. Neustálé popisování erotických scém po čase otupí a nudí. Jestli je z knihy někdo nadšený, proti gustu....

Beruskazelena
24.11.2013 3 z 5

Kompletní dílo 50 odstínů "čehosi" je dle mého názoru přeceňováno, nicméně je čtivé. Trilogii jsem přečetla za týden. Nejedná se o žádné porno, i když stydlivějším povahám to tak můžem připadat. Vykrádání trilogie Stmívání (Twilight) je téžce znát - nejspíš proto to má i takový úspěch.
Každý díl má jisté zajímavé momenty, ale jinak jsou zbytečně zdlouhavé. Popisování erotických scén je ze začátku zajímavé, ale postupně se to opakuje stále dokola - stejné výrazy, stejný scénář. Od druhého dílu mě poto zajímalo především jak se vyvine zápletka, sex mě spíše zdržoval.
Není to špatné, je to odpočinkové a čtivé, ale není to takový trhák, který bych od toho humbuku okolo očekávala.

TinaBookBlog
24.11.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla za 3 dny. Když mi o ní vyprávěli, říkala jsem si, co je na ní tak dobrého, a že si ji musím přečíst. Jakmile jsem ji otevřela, nemohla jsem se ve čtení zastavit. Úplně Vás to pohltí!

zuzana029
23.11.2013 2 z 5

Knihu jsem si koupila, protože jsem ze spousty stran slyšela, že je úchvatná a lepší knihu jsem snad ani nečetla. Podle toho také vypadala má očekávání, než jsem se do četby pustila - byla opravdu přehnaná. Kniha mě zklamala asi nejvíc proto, že v podstatě nemá žádný děj a jako čtenáři mi připadalo, že pokud se zde přeci jen nějaká dějová linka sem tam vyskytne, je to jen proto, aby se autor mohl rychle dostat ke stěžejnímu tématu knihy - sexuálním scénkám. Na má očekávání až příliš primitivní... Jedna z mála knih, které jsem nedočetla (chybělo asi padesát stránek...), proto možná mé hodnocení nebude mít tu správnou vypovídací hodnotu...

Veronka
20.11.2013 3 z 5

Moje očakávania boli asi prehnané, myslela som si, že keď je to taký hit, tak to bude príjemné čítanie o erotike, keďže je to uvedené ako erotický román. No príbeh ma dosť sklamal, najlepšie boli myslím prvé stránky knihy, potom je to o praktikách sexu a o tom ako s nešikovného dievčaťa vymodelovať tovar pre potešenie muža. V niektorých častiach rajcovné, no inak slabé...mám doma aj druhú časť tak som zvedavá

studentice
16.11.2013 3 z 5

Knizku jsem precetla v anglictine a za to dostala o hvezdicku vic. Jinak pro me byla velkym zklamanim. Nechapu, co z ni udelalo takovy hit... Podle me je to obycejna cervena knihovna, doplnena o odvazne sexualni sceny. Pohadka pro zeny s nerealnym chovanim postav

berunka59
15.11.2013

Čtu ji skoro rok, prostě se nemůžu prokousat ke konci.. Četla jsem i lepší..

ellaella
15.11.2013

Není to špatný čtení, pro ty, co jim nevadí BRAK. To je ještě slabý slovo, jsou i lepší knihy, kterým říkám slinty... Jediný pozitivum, je na tom, že se to dobře čte, není to náročný, tak zvaně jazykem jednoduchým..A Velký negativum je, že je to bez dějový, sladký slinty, po kterých asi nějaký ženy šílej...