Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4096 4096

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

St.Evelin
30.12.2016 1 z 5

Proč? Čekala jsem gradaci příběhu, ale bohužel. Za mě odfláknutý díl, který se mi ani nechtělo dočítat.

Beatrisie
29.12.2016 2 z 5

No.....první díl byl cca super...tohle..jsem ani nedocetla

Alaglesia
14.12.2016 2 z 5

No tak tenhle díl byl nejslabší. Autorka se na to měla vykašlat a vůbec ho nepsat. Dvě třetiny knihy jsou jenom o šukání a životě milionáře, poslední třetina je trochu akční, ale zápletka je rychle rozuzlena a vše odpovídá tomu, že Anna má druhé povolání jako superhrdinka. Navíc autorce opravdu došly nápady, protože jsem se několikrát setkala, jak opakuje v knize pořád ty samé fráze. Konec knihy se dal očekávat, vzhledem k tomuto typu literatury. Ale ještě jednou říkám, autorka si tenhle díl měla odpustit. Byl zbytečný.

venacava
13.12.2016 odpad!

Nevím kdo spisovatelce a této sérii dělal PR ale odvedl neskutečně precizní práci, protože to jako opravdu? 1 díl byl alespoň k zasmání, ale děj 3 dílu NUDA.

whiolet
29.11.2016 1 z 5

Nuda znám daleko lepší knihy o sexu...

hopelu
21.11.2016

Z celé trilogie se mi tento díl líbí nejméně. Je to už jen takový zdlouhavý dovětek stylu "Žili šťastně až na věky." Ale na druhou stranu jsem si neodpustila příběh dočíst až do konce. Já myslím, že tento druh knížek, který spíše vyhledávají ženy, jim dodává při čtení chvilkovou slast, že jsou ony tou Anastázií. Tak proč ne? :)

TheMelorry
12.11.2016 3 z 5

První dil se mi líbil, druhý nebyl špatný, ale tenhle se mi vyloženě nelíbil. Jednoduchý plytký příběh. Jakoby autorka už nevěděla co psát a nastavovlala knihu jak se dalo. Nebýt určitých scén, rozhodně by to nebyl tak prodávány hit.

sedmula
21.10.2016 2 z 5

už jsem četla i horší knihy, ale četla jsem to jen ze setrvačnosti. Stále dokola se opakující ty samé věty bez kloudného děje

ziggrrl
07.10.2016 3 z 5

(17. 4. 2014) Prvních asi dvě stě stránek byla prvotřídní slátanina, jako by se autorka snažila změnit styl psaní na akčnější a zajímavější (??), což se jí naprosto nepovedlo. Prolog mě rozesmál namísto toho, aby mě dojal. Kdybych neměla z předchozích dvou dílů obě hlavní postavy ráda, asi bych třetí knihu nedočetla. Po nějaké dvousté stránce se naštěstí vyprávění vrátilo do starých známých kolejí.

Těšila jsem se na rozhovor mezi Kate a Anou, ale o ten byli čtenáři ochuzeni, autorka jen do pár vět shrnula, že k němu došlo. Spoustu dalších věcí a událostí velmi rychle přeskakovala a čtenáře nenudila pracovními večeřemi atp., ale občas byla tak rychlá změna scény matoucí.

Jinak klasika, Ana je zas na facku i s tou svou Tečkou, Christian je opět dokonalý, vše ostatní neuvěřitelné, až pohádkové – a o tom to je, pohádka pro dospělé. Konec mě nezklamal, velmi příjemným překvapením byla poslední kapitola „Seznamte se - Stín“, ve které je jejich první setkání vyprávěno z pohledu Christiana, což bylo vítané oživení a pěkné zakončení série.

eva4036
06.10.2016 3 z 5

Celou sérii jsem přečetla za týden a sama nechápu jak jsem to dokázala. Tento díl se mi líbil oproti předešlým dílů méně, ale možná to bude tím, že mi někdy připadalo jako by se autorka neustále opakovala a už nevěděla, co do příběhu má ještě víc přidat. Dále mě neustále štvala věta ,,moje vnitřní bohyně."

Annnulika
04.10.2016 5 z 5

Čtivé, ale dvojka mě oslovila víc. Líbil se mi závěr kde se toho najednou dělo strašně moc. Super je i epilog a nástin na samotnou knihu Grey, na kterou se už moc těším ;)

Turiel11
02.10.2016 3 z 5

Celou sérii jsem přečetla poměrně rychle...ano, je to jednoduché čtení, ale čte se to dobře. Pravda..."vnitřní bohyně" mě dost vytáčela, ale jinak odpočinkové čtení a odreagování.

Denisa153
29.09.2016 3 z 5

Dobrá oddechovka u které nemusíte moc přemýšlet. Tato kniha se mi ve všech líbila asi nejvíce. Měla celkem zajívý děj narozdíl od ostatních. Nebavili mě v ní stále opakující se erotické scény, které jsem potom už ani nečetla a přeskočila.

Flowers
28.09.2016 5 z 5

Tak mi to nedalo a precetla jsem i tento posledni. Najednu stranu jsem se nemohla od cteni odtrhnout, ale na druhou stranu jsem rada, ze uz jsem to docetla. Znovu bych to cist nechtela. Mam rada romantiku, ale tohle uz bylo i na me moc.

Pája1965
08.09.2016

V rámci očekávání ano.

yndiC
19.07.2016 5 z 5

Přes všechny ty negativní komentáře musím napsat, že mě se kniha opravdu líbila. I když normálně čtu úplně jiný žánr knih, tahle mě mile překvapila. Všechny tři díly bych hodnotila stejně pozitivně asi ani nejde napsat jaký se mi líbil nejvíce, prostě je to pohodová, odpočinková četba, při které se člověk dostane z toho všedního povětšinou zamračeného světa. Knihu jsem přečetla za 4 dny a klidně bych si jí přečetla znovu.

muchomurka
15.07.2016 3 z 5

Uf, přečteno. S příběhem (se všemi díly) jsem celkem spokojená, byla to pohádka, vždycky kousek před spaním pro sladké sny. :D
Třetí díl se mi celkově líbil nejméně. Ana byla na zabití, kolikrát jsem si místo jejích odpovědí vymýšlela své vlastní, než které říkala ona, jinak bych musela nad jejím chováním a uvažováním řvát. Hodně řvát. Pořád chtěla po Christianovi dospělé chování, ale sama se kolikrát chovala jak umanutá puberťačka. Naopak Christian byl skvělý, tady se mi moc líbil.
A paradoxně mě víc bavila první polovina knihy (a pak tedy závěr), než se to začalo kazit. Takový přeslazený příběh, zprávy z ráje, to mi vyhovovalo. :) Konec pak byl dost šup šup a je hotovo, snesla bych ještě nějaké dovysvětlení. I když pravda, už to bylo dlouhé i tak víc než dost. Od knížky jsem dostala to, co jsem očekávala. Jsem spokojená.

(A naprosto souhlasím s komentářem od evasamankova. Chápu, že se některým čtenářkám kniha nelíbí, každý jsme jiný, ale nemusí to obecně shazovat a hanět.)

Aniga
10.07.2016 1 z 5

Hurá...konečně dočteno, další díl bych už nedala.
Se sama sebe ptám, co to vlastně mělo znamenat? Tomu se říká kniha? Tento třetí díl snad ani není na odreagování, spíše budete naštvaní, za co jste vyhodili peníze (pokud jste si knihu zakoupili)
Paní autorka má dar, to jen tak někdo nemá...rozepsat blábol na 650 stran.
Pokud dva předchozí díly bylo o ničem, nevím, co říct o tomto...žádný komentář mi nenapadá.
Už prosím nikdy více... stačilo mi to přečíst jednou.. už se k této sérii nevrátím.
Posledních pár stránek byla nejspíše "ochutnávka" z knihy Grey ..... do toho vážně už nejdu, je to stejně stupidní i z jiného pohledu!
Kdo váhá, zda číst nebo ne, tak radím NE, o nic nepřijdete, věřte mi.

kalinkacz
08.07.2016 1 z 5

Tak tomuto už se lze jen smát.. Tak nějak s každým dílem víc přemýšlím, kdo mohl být takový blázen a jít do jejího vydání... Jistě to byl někdo, kdo prahnul po penězích, protože s kvalitní literaturou to nemá rozhodně nic společného.. I lajk by poznal, že kniha nemá děj a postrádá vše, co by správná kniha měla mít.. Ale hodně jsem se u četby nasmála a dobře se bavila...

Jeanie
27.06.2016 3 z 5

Závěr trilogie aneb jak Anastasia s Christianem ke štěstí přišli. Naivní Anastasia se nenechá zastrašit Christianovou minulostí a chováním, respektive nutkáním ubližovat ženám (jelikož je tak neodolatelný, tak mu odpouštíme). Christian je tak zamilovaný, že své choutky dokáže potlačit a je z něj zase normální muž....konec pohádky :-)