Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4094 536

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

Samery
06.10.2017 odpad!

První kniha kterou dobrovolně odkládám. Ještě nikdy jsem nic takového neudělala. Děj mi přijde nudný, vleklý a neustále dokola se opakující. Kniha mě velmi zklamala, ale nepřekvapila. Předchozí díly na mě také dojem neudělaly, ale alespoň jsem je dokázala přečíst.

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

Posledný a tiež veľmi vydarený diel. Jednoducho po skončení 2.dielu ste museli siahnuť po tomto, pokiaľ sa vám knižná séria páčila. A mne áno. Koniec sladký, milý, ale nevadilo mi to. Nečítam veľa takých kníh, resp. som prečítala len tieto a Twilight, tak asi preto :D

sd1992
06.09.2017 4 z 5

Rozhodně nejlepší díl ze série. Až jsem byla mile překvapená.. :) Zase si nechávám pozitivní iluze do doby, než mi je zkazí film.. :D V tomto díle už převažuje spíše ta romantická, než erotická stránka :) ale to se koneckonců dá v poslední díle očekávat.. jako za mě dobrý... :) Jednou se to dá krásně přečíst určitě.. znova to číst asi nebudu, ale líbilo se mi to :)

makynka911
25.07.2017 3 z 5

U série mi přišlo, že knihy jdou po řadě, ale obráceně. Vyvrcholení a nejlepší děj pro mě zůstává v první knize. Druhá kniha byla také úžasná, i když jsme z erotiky a napětí z odhalení Greyovy minulosti přešli spíše v romantiku a detektivku. Ale i tak se to dalo skvěle číst. Ale třetí díl to zabil, nebo spíš byl navíc. Každopádně se u série dá spokojeně relaxovat :)

Adelajda_4
13.07.2017 3 z 5

Trilogii jsem načala, tak jsme si řekla, že ji také dočtu. Nic převratného od toho nečekejte, děj vcelku o ničem, erotika také skoro žádná, je to takový slabý podprůměr, kdyby kniha neměla takovou reklamu, ani pes po ní neštěkne.

Romžiry
11.07.2017 odpad!

Nedočteno. hrůza.

Marfuška89
09.07.2017 5 z 5

Nejlepší trilogie. :)

Sweet-jahudka
08.07.2017 3 z 5

Už od začátku jsem věděla celý děj a jak kniha skončí. Hlavně tenhle díl kopíruje předešlé dva a milostné scény mě vůbec nebavily, spíš mi to přišlo už směšné. Ale aspoň tam bylo pár scének popsaných z Christianova pohledu, což mě příjemně překvapilo.

Nita17
08.06.2017

A žili spolu šťastně až navěky. To to trvalo. Na vypnutí fajn.

wiix
05.06.2017 3 z 5

Ja neviem...Chcela som byť veľmi kritická a uviesť tento všeobecne uznávaný brak ešte hlbšie do temnoty, ale načo? Každý už svoj predsudok má a nikoho nebudem presviedčať, že po Tolstom či reportážnej literatúre od Absyntu je toto super oddychovka, v ktorej mi vadí plno vecí, ale neskutočne pri nej vypnem.

a.nnysek
05.06.2017 5 z 5

Celá trilogie se mi líbila, ale tohle byl nejslabší díl.

taikatalvi
13.05.2017 odpad!

Jeden veľký otras, prečítané iba kvôli tomu, lebo som chcela vedieť čo je na tom také úžasné. A nič. Z Anastasiinej vnútornej bohyne mi bolo na grc, to večné nazývanie pán Grey, pani Greyová mi liezlo na nervy a tá kniha by mohla byť o 200 strán tenšia a vôôôôbec nič by sa nestalo.

oolinkaa
08.05.2017 4 z 5

ufounek173 - dneska dočteno ;)

ufounek173
07.05.2017 5 z 5

oolinka-přečti si i Grey,taky se ti bude líbit.

oolinkaa
27.04.2017 4 z 5

a mě se to líbilo..jako kdyby to mělo o 150-200stran méně, nic by se nestalo, ale i tak super.. předchozí díly jsem nečetla, pouze viděla v kině, ale toto jsem si musela přečíst, abych věděla, jak to s A. a Ch. dopadne.. a prostě super.. sice více zápletek, než bylo potřeba, ale alespoň se to nedrželo pouze děje sex a sex, který je stále o tom samém, a nic nového nepřináší ;) konec jsem tak trochu čekala, ale netušila jsem, jak se s tím autorka popere..
za mě 4hvězdičky, těším se i na filmové zpracování

havrmoni
07.04.2017 3 z 5

Zase se budu opakovat,ale smrskla bych to tak na polovic. Vlastně celá série by mohla být v jedný max dvouch knihách. Z pohledu Grey,jeho minulost a vzpomínky a Any a součastnost. To by pak byla ta správná oddychová romantika s pěkným byť sladkým koncem. Ale ten přece chceme ne? Proč bychomto jinak četli. Nebyla to ztráta času,který jsem s touto sérií ztratila i když znám lepší. Musím uznat, bylo to čtivé.

EvikU.
05.04.2017 3 z 5

Celá trilogie se mi moc líbila. Jen jsem neměla chodit na film. Film je propadák oproti knize.

DenisePartridge
02.04.2017 3 z 5

Ta O Šípkové Růžence se mi líbila víc.

PeťkaW.
23.03.2017 2 z 5

Ehm... jak to jenom správně vyjádřit a přitom se neopakovat? Chápu, že se kniha dobře čte, chápu, že je teď in tuhle trilogii číst, chápu, že pestré sexuální scény jsou pro někoho zajímavým zpestřením, chápu i znuděné maminky, které u čtení vypnou a zapomenou na stereotyp doma... ale tohle už vážně ne. Happyend, ze kterého se lepila pusa a trnuly zuby, rádoby kriminální zápletka, která neměla ani hlavu ani patu a svou naivitou konkurovala CSI: Miami... tady je prostě všechno špatně a jak se z něčeho... takového... mohl stát bestseller, pro mě bude asi věčnou záhadou.

kaca3606
22.03.2017 2 z 5

přece jenom krásný konec

sex sexuální úchylky láska erotika bohatství USA (Spojené státy americké) BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů svobody je v

Přečtených8 019x
Knihotéce1 328x