Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4094 536

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

janyska13
03.02.2018 4 z 5

Poslední díl mě celkem bavil, možná i nejvíc. Hodně věcí se tam dělo. Jsem zvědavá na film.

ecila13
30.01.2018 3 z 5

Četla jsem ze zvědavosti, čekala brak, ale je to celkem fajn série knížek na dovolenou. Autorka umí vyjádřit zamilovanost, touhu, úzkost, závislost, narcistické zranění ...
Akorát to není červená knihovna, ale chvílemi spíše porno :-)

LivN
29.01.2018 2 z 5

Už to nebylo ono. Taky jsem postrádala víc podrobně rozepsaných erotických scen. Už to nebyla tak erotická knížka jako první díl a to mě zklamalo. Čekala jsem od toho víc první díl prostě vede.

TerezaMondeková
21.01.2018 3 z 5

Opět... film byl mnohem lepší. I když v tomhle díle nějaké překvapení bylo, ale kniha byla zase zbytečně zdlouhavá. Sexuální scény jsem opět přeskakovala. Sérii určitě znovu číst nebudu.

m_friedlova
17.01.2018 3 z 5

Mě se příběh (a celá trilogie) líbil. Pro mě odlehčené čtení, přečtené jedním dechem. Tento třetí díl byl nejnapínavější i díky tomu, že jsem nejdřív neviděla film a nevěděla jsem, co hlavní postavy čeká. Žádný litetární skvost to není, ale četla jsem už horší knihy, u kterých zvažovala, zda je vůbec dočtu. Za mě pozitivní hodnocení.

terezka1271
14.01.2018 5 z 5

Nejlepší díl z trilogie. Baví mě a ráda se ke knížce vracím.

puhinka
03.01.2018 3 z 5

Knihu som čítala už dávnejšie...ale...mala som čo robiť, aby som ju dočítala. Kebyže dáme preč podrobné opisovanie sexu, dej knihy je na 50 strán. A celé to bolo také nerealistické už aj na mňa a to mám rada rozprávky pre dospelých ...

4laras
28.12.2017 odpad!

Zklamání největší.
Pokus o napětí mezi postavami, který se moc nevydařil.

Důkaz že lidi se nemění...

Michelle.Bee76
23.12.2017 1 z 5

Nedočteno.. to už fakt nešlo. Špatné.

Evaneva
19.12.2017

Odpočinkové erotické čtivo.

trudoš
03.12.2017 1 z 5

Přitrouble puberťácké jako druhý díl, jen s tím rozdílem, že jde o vyvrcholení trilogie. E. L. Jamesová se však soustředí jen na milenecké dohadování o právech ve vztahu, díky čemuž na zápletku nezbylo místo. Ovšem koho by nějaký ten děj zajímal. Soulože tu jsou a vlastně asi nejpovedenější v celé sérii, přičemž nechybí ani e-mailová korespondence, jejímž prostřednictvím autorka předvádí svůj talent pro romantické blábolení. Nicméně nejhorší jsou její pokusy hrát na strunu čtenářova svědomí skrze životní hodnoty. To už se i kýč začíná červenat. Přesto příběh občas růžky vystrčí, ale možná by bylo lepší, kdyby to nedělal, protože je to ještě horší, než kdy dříve. Uměle naivní, špatně zkomponované a hlavně logiky prosté. Obzvláště Hydeův plán na obohacení patří k těm nejblbějším od dob toho chlapíka, co se potřel citrónovou šťávou a šel vykrást banku v domnění, že je neviditelný.
Co naplat, není špatné knihy, jen chybujících čtenářů, co si špatně vyberou. Jako třeba já a Padesát odstínů.

Disinka
20.11.2017 2 z 5

Poslední díl byl naprosto šílený a "vanilka" s jakou to končilo mě totálně uzemnila... čekala jsem že to bude jiné a nejsem si ani jistá jestli má vůbec smysl číst knihu Gray...

shay
19.11.2017 1 z 5

Přečteny všechny tři knížky, ale tohle byl určitě nejslabší díl. Nenapínavý, většinou jsem se do čtení musela nutit. Ale co od toho taky čekat, když už to mělo být v podstatě jen zakončení příběhu.

EffyMerillis
16.11.2017 1 z 5

Tuto knihu jsem nedočetla. První dva díly jsem přečetla se zápalem, ale poslední mě už tak nezaujal. Začala jsem se během čtení hodně nudit a už jsem se nedonutila ji dočíst. Prý se to později zase rozjede, ale prostě už mě to nepřitáhlo. Moc romantiky na to, jak to začalo a já nejsem na "lásenky".
Zfilmovaný jsem viděla díl první a byla jsem zklamaná, udělali z toho prostě tuctový romantický film. Jasně, kdyby to bylo jako v knize, asi by to byl porno film. Další díly jsem neviděla.

veronika9143
30.10.2017 3 z 5

Není to zrovna vychvalovaná trilogie, ale proč ji tedy četlo přes dva tisíce lidí? No protože jsou všichni zvědavý na tvrdý sex v knize. Celá trilogie je o ničem, ale je to erotická trilogie, takže svůj účel splnila. Hezký, bohatý, zvrácený a k tomu hloupá, naivní a nezkušená. Plus hodně moc sexu a máte počteníčko pro dámy na večery. Osobně jí hodnotím průměrně, nic nedala, ale zase taková blbost to není. :-D

hroneczek
30.10.2017 3 z 5

Závěr dobrý, všechno dobré. Líbilo se mi.

Petra024
26.10.2017 5 z 5

Poslední díl krásného příběhu Christiana a Anastasie. Když se zbavili jeho bývalé "přítelkyně" Leily přišel další problém a to její šéf Jack Hyde. Po svatbě Christiana a Anastasie přišel útok na jeho firmu, nepodaření únos Anastasie a nakonec únos jeho sestry Mii kterou se podařilo Anně zachránit. Konec příběhu kdy Christian a Anastasie vychovávají své děti v jejich novém domé je krásný. U konce jsem dokonce i brečela. DOPORUČUJI!!!!

Suzie1994
25.10.2017 5 z 5

Parádní vyvrcholení trilogie. Jsem nadmíru spokojená s koncem.

jitka7
13.10.2017 odpad!

HAHA... toto je erotický román nebo komedie??? Co víc k tomu dodat. Možná i akční film. Vždyť Ana je taková hrdinka. Pane bože, to je slátanina. Je jedno, kolik peněz tato trilogie vydělala. Faktem je, že je to srašná srajda.

Demonius
08.10.2017 2 z 5

Třetí kniha u mě čtena s ještě menším zájmem, než druhý díl... chápu proč se to někomu může líbit, ale též chápu i stranu, která by s tím leda odháněla otravné mouchy... můj názor na celou sérii může už jen další film. První díl byl strašný, druhý tragický a třetí?

sex sexuální úchylky láska erotika bohatství USA (Spojené státy americké) BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů svobody je v

Přečtených8 019x
Knihotéce1 328x