Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4105 4105

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

mmamminna
17.06.2016 5 z 5

Já si zkrátka nemuhu pomoci...... ač jsem přečetla stovky negativních komentářů na tuto trilogii, zamilovala jsem si ji.
Příběh je nejspíš v některých momentech dosti přehnaný, ale o to přeci v některých příbězích jde, a v tomto příběhu je přehnanost vysloveně nutná a žádaná.
Já osobně dávám plný počet hvězdiček, a už se nemohu dočkat filmové verze.
Ráda si knihy opět přečtu.. :-)

LutherKing
16.06.2016 2 z 5

Celkem fajn, ale táhlo se to, podle toho taky hodnocení...

postrach
10.06.2016

Prvních 50 stran nuda-Harlequin.Dál,už nemám chut číst.Tyto knihy nejsou senzace,za kterou je vydávaly.

Suzynka29
04.06.2016 4 z 5

Me tenhle díl přišel nejzajímavější svoji zápletkou. Konečně se něco dělo a dokolečka se nepopisoval sex. Konec byl zajímavý a plný napětí. ..

niki-chan
25.05.2016 1 z 5

Tak jsem šla do sebe a přečetla i poslední díl. A fakt to byla těžká práce. Do čtení jsem se nutila. Málo kdy se něco doopravdy dělo, závěr akční byl, autorka má asi malou slovní zásobu, protože stále používá stejná slova a věty a lítost vzbudí dětství Christiana. No úplná ztráta času to nebyla, četla jsem i horší. Ale jestli člověk potřebuje vypnout a číst něco velmi nenáročného, je to dobrá volba.

radka2752
22.05.2016 2 z 5

Asi nejslabsi dil, do cteni jsem se musela
nutit.

petrusio
15.05.2016 5 z 5

Opět bych řekla oddychovka pro romantičky, nelze nad tím nějak moc extra přemýšlet. Autorka v rámci zachování zajímavosti knížky i nadále prokládá příběh tunou popisů erotických scén, na můj vkus dost opakující, tady jsem ještě vydržela, u třetího dílu jsem už obdobné pasáže přeskakovala. Prostě všeho moc škodí :-) :-)

Jessybelle
12.05.2016 3 z 5

Je to taková oddechovka, přesto mi přišel tento díl asi nejslabší, rozjelo se to až po více než polovině.

fis.rena
07.05.2016 3 z 5

Tento poslední kousek mě místy dost nudil a četla jsem ho na můj vkus dlouho.

vandalindakova
16.04.2016 2 z 5

Co na to říct? První díl ušel, druhý díl byl lepší a třetí? Asi nejslabší kniha ze série. Nuda, nuda a nuda. Třičtvrtě knihy byl o ničem a na konci najednou se toho dělo tolik. Knihu to ale nezachránilo, protože když je 400 stránek o ničem, tak 20 stránek akce z toho fakt neudělá dobrou knihu. V půlce už jsem se opravdu těšila, až budu mít dočteno. Už od druhého dílu jsem měla chuť vraždit za vyjadřovací schopnosti a slovní zásobu. Opravdu nemuselo být na každé stránce: moje vnitřní bohyně, Ach můj ty stíne (za tohle jsem opravdu měla chuť autorce omlatit knihu o hlavu). Totálně to rozsekala, nevím jestli svojí nevědomostí nebo naschvál dělala z postav blbce, např. větou, která nejde zapomenout: na ruce má kolíček, k čemu to asi slouží? Jako vážně???! Jako zdravotníka jsem u toho trpěla. Dál mě rozčilovalo chování Any (chovala se jako umanutej fracek). Ani nevím, proč dávám 2 hvězdičky, asi ze zásady, že žádná kniha pro mě není odpad.

Lena79
28.03.2016 3 z 5

Dočetla jsem celou trilogii, jak ale zhodnotit poslední díl? Docela mě rušilo časté opakování se vět. Na to už jsem ale byla po přečtení předešlých dílů byla připravená...
Nemyslím, že se ještě někdy ke knize vrátím.

baru_vosh
18.03.2016 3 z 5

Úspěšně jsem dočetla i třetí díl Odstínů. Pokud bych měla zhodnotit poslední díl, musím říct, že byl lepší něž první zato horší něž druhý. V první polovině čtení, mi to přišlo jako telenovela. Neustálé hádky o ničem, přesto se oba strašně moc milují a pořád dokola. Za chvíli to bylo až nudné. Když jsem se přehoupla lehce za půlku knihy, konečně se tam začalo něco málo odehrávat a začalo to být aspoň trochu čtivé. V první půlce knihy mi přišla Anna jako ta silnější ve vztahu a Christian začal být ufňukaný a ukňouraný- což mi k němu trochu nesedělo. Po půlce knihy se to začalo opět vracet do starých kolejí a přišlo mi to čtivé. Na konci knihy mi to přišlo až moc přeslazené, nicméně, jsou i horší! Pokud bych měla hodnotit každou knihu zvlášť dala bych (1.** 2.***a půl a 3.***) Pokud bych to měla hodnotit jako jeden celek nebylo to až tak špatné, každý čte něco jiného a jsou lidé co to zavrhnou a jsou lidé, kteří budou nadšeni. Mě se celkově celá trilogie líbila ale neprohlásila bych ji za světový bestseller :)

Satanda666
13.03.2016 2 z 5

Celá trilogie je hodně slabá pohádka četl jsem jen z hecu.

carodejka_s.r.o
10.03.2016 odpad!

Tohle je průšvih a celou trilogii tento díl bohužel posílá hodně ke dnu. Zatímco první díl byl peprný a člověk držel palce Anastasii, aby to sadistické zvíře vydýchala a dokázala ho zkrotit, zatímco ve druhém díle naopak držel palce Christianovi, aby v sobě dokázal najít tu trochu romantiky, tak ve třetím díle není ani komu, ani proč fandit a člověk jen sleduje, jak děj čím dál víc směřuje do té nejhroznější červené knihovny, jakou si lze představit. Absurdní situace střídá jinou absurdní situaci a všechno, co dělalo tento román zajímavým, je nenávratně pryč. A vy si jen říkáte, proboha proč???

petra4080
09.03.2016 1 z 5

b_boccacci: závidím! Já ji bohužel četla v elektronické podobě :-(

lili65
29.02.2016 1 z 5

Tenhle poslední díl je naprosto příšerný. Dva předchozí se skousnout daly, udržely čtenáře v pozoru a stále se bavil, ač minimálně, ale tenhle poslední je fakt bída. Děj se podobá průměrné telenovele a přišlo mi, že hlavní hrdinka nemá žádnou slovní zásobu, spíše tedy autorka.. Odpovídání na všechny věty stylem: "ehm děkuji," "je to v pořádku," je prostě nuda. Některé uvažování, jak Greye, tak Steelové, bylo víc než naivní. Jedním slovem hrůza!

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Dobrá oddychovka :)

b_boccacci
20.02.2016 1 z 5

Jediná kniha, kterou jsem kdy roztrhala.

SonaH
16.02.2016 1 z 5

3.díl už byl dost nudný. Sice opět navazuje, ale neustálé prázdné ujišťování o lásce a chabý pokus o thriller mě tentokrát opravdu nepřesvědčily.

ElizaJane
07.02.2016 1 z 5

Zařekla jsem se, že všechny tři díly dočtu, protože nemám ráda rozečtené knihy, ale upřímně, 500 stránek bylo peklo. Vlastně jsem s tím nesekla jenom kvůli tomu, že jsem věděla, jak celá trilogie skončí, a byla jsem zvědavá, jak přesně to bude popsáno v knize. Už nikdy více ale.