Outsider

Outsider https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403472/bmid_outsider-W6f-403472.jpg 4 1174 301

Když je v městském parku zavražděn jedenáctiletý chlapec, spolehliví očití svědci bez váhání označí za viníka oblíbeného trenéra Terryho Maitlanda. Důkaz DNA a otisky prstů potvrzují, že zločin byl spáchán tímto rodinou milovaným mužem. Detektiv Ralph Anderson, jehož syna Maitland také kdysi trénoval, otřesen brutálním způsobem zabití, dává příkaz zatknout podezřelého ve veřejném představení. Ale Maitland má alibi. A další pátrání potvrzuje, že ten den byl skutečně jinde. Anderson a okresní prokurátor sledují stopy, vyšetřování se přesouvá z Ohia do Texasu a začínají se objevovat děsivé odpovědi. Stephen King opět předvádí své mistrovství a graduje příběh do téměř nesnesitelného napětí. Terry Maitland vypadá jako fajn chlapík a člověk přece nemůže být na dvou místech najednou. Nebo může?... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Outsider , 2018

Etule
16.08.2020 3 z 5

Opět jsem se přesvědčila, že King prostě není pro mě ten pravý šálek kávy, čímž samozřejmě nijak nesnižuji jeho příspěvek hororové literatuře.
V půlce jsem knihu na poměrně dlouhou dobu odložila, ale nakonec jsem si řekla, že ji prostě dočtu. Ve chvíli, kdy se konečně začalo něco dít byl za chvilku konec, který mě tedy upřímně lehce zklamal. Přišlo mi to najednou příliš jednoduché.

Leechmyi
15.08.2020 5 z 5

Výborná hororová detektivka. King je mistr napětí a ve svých knihách vytváří naprosto úchvatnou atmosféru, která čtenáře okamžitě vtáhne do příběhu.

Outsider je napínavý román, kdy první polovinu knihy bažíte po důkazech, abyste v druhé půlce s úzkostí a zvědavostí otáčeli na další stránku.

Jedinou vadou na jinak perfektním díle je český překlad, který se místy hodně nepovedl a vnáší logické chyby do jinak naprosto vybalancovaného příběhu.

Trium
14.08.2020 4 z 5

První půlka pro mě byla spis nudná detektivka, ale ve druhé části se začaly objevovat prvky nadpřirozena a v určitých pasážích mi běhal mráz po zádech, až jsem se pak bála jít v noci na záchod! :-) . Příběh graduje a cte se jedním dechem. Za mě super. Konec však velké zklamání.

Zaboracka
27.07.2020 4 z 5

Ač vím, že od Kinga mám čekat triller (horor), tak na prvních 200 stranách to vypadalo na úžasnou detektivku. Říkala jsem si, že by změna žánru? Z mého pohledu škoda, že u detektivky nezůstalo. Přesto i tak zdařilá kniha!!!

petra5721
25.07.2020 5 z 5

Moje druhá kniha od Kinga a teď už vím, že je musím přečíst všechny. Opět skvělý příběh, který graduje a nemůžete se dočkat konce!

Danilla
12.07.2020 4 z 5

První polovina knihy byla super a ani nebyl problém se zorientovat v postavách. Druhá polovina byla o něco horší ale i tak se kniha dala číst. Knihy TO a Pod kupolí jen tak něco nepřekoná.

Dandy1
10.07.2020 3 z 5

První půlka super, druhá bez šťávy. Napětí ani strach se nekonal.

radus
26.06.2020 3 z 5

Tak za mě první knížka od Kinga, která mě nezaujala, i když začátek vypadal docela slibně.

kilometr
19.06.2020 4 z 5

51.přečtená kniha od mého oblíbeného spisovatele potěšila,i když mezi mé NEJ patřit nebude.První polovina výborná,druhá už tak dobrá nebyla.Potěšil návrat Holly a veselého pleskače.75%.

MichelleS
07.06.2020 3 z 5

Průměrný zapomenutelný thriller, k ukrácení dlouhé chvíle v dopravních prostředcích OK. Postavy většinou bezvýrazné, emoce ze mne nedostal nikdo, a to bylo možností... Akční scény ve snesitelném množství, ale na mne příliš efekní, bombastické, extrémní. Prvek nadpřirozena a legendy kolem byly asi nejzajímavější částí příběhu, tady bych ocenila i víc informací. Vytáčely mě neustálé propagační vsuvky na iP... a reklamní hlášky "tahle aplikace je lepší než...".

Klarushka105
29.05.2020 3 z 5

Jistě má King lepší knihy, ale i tak byla velmi čtivá a vcelku zajímavá. Viděla jsem i v podobě seriálu, který je super.

Eva73
25.05.2020 5 z 5

Moc se mi líbila.

Andynka
01.05.2020 4 z 5

Outsider se mi trochu hůř hodnotí. Pořád mám totiž potřebu srovnávat nová Kingova díle se starými. Ale bohužel těm starým se nic nevyrovná. ..
Každopádně, tohle byla velmi čtivá kniha, i když já jsem čekala ještě víc tajemna.
V knize jsou skvělé sympatické postavy, které si oblíbíte.
Zase se zde Kingovi podařilo zakomponovat osobu, kterou můžete znát z jeho jiných knih. A to ja zbožňuji. Jen je občas těžké si vzpomenout. :-D
Co je ale za mě škoda, je ten konec.... bylo to tak nějak rychlejší... čekala jsem, že s příšerou to bude napínavější. A ono to bylo tak nějak "lehčí ".
Každopádně, tuhle knihu rozhodně řadím do lepších knih od Kinga, ke kterým se ráda budu jednou vracet. A doporučuji pro atmosféru, číst knihu především večer a v tichu.

jan37
25.04.2020 3 z 5

Slabší kniha od Kinga. Půlka (detektivka) super , druhá půlka (horror) o dost slabší, nudnější. Zklamání

PanKlobouk
23.04.2020 4 z 5

Kniha me chytla hned od prvni stranky. Nemohl jsem ji odlozit z ruky. Ale po docteni, a zamysleni, musim rict, ze prvni polovina byla lepsi a konec byl .. zvlastni. Proto "jen" 4 hvezdy.

slečna.k
22.04.2020 5 z 5

Outsider je perfektně propracovaná detektivka se středně velkou porcí nadpřirozena (bez toho by to snad ale ani nebyl King). Často čtu, že poslední autorovy knihy již nejsou tak kvalitní jako jeho dřívější díla, nicméně u Outsidera s tím naprosto nesouhlasím a naopak si myslím, že zde King předvedl velmi dobrou formu. Hlavní postavy jsou sympatické a promyšlené, pomalejší (rozuměj nudnější části) jsou vyváženy těmi zajímavými a líbilo se mi velmi přirozené zapojení Holly ze starší série s detektivem Billem Hodgesem do děje. Jediná a poměrně malá výtka z mé strany je závěr knihy, který mi místem děje, zloduchem i celkovou atmosférou připomínal závěr knihy Beznaděj.

AnetkaLenka
22.04.2020 5 z 5

Krásnáá kniha :)

LucieWilczyca
18.04.2020 4 z 5

Velmi čtivý a propracovaný příběh. Od půlky už lehce překombinovaný a předvídatelný, ale nešel odložit.

Bubík20
17.04.2020 4 z 5

Priznam se, ze nejsem zadny extra znalec Kinga, ale prislo mi to cele nejake prekombinovane.
Ok, tajemno a nadprirozeno mam rada, ale tohle mi uz prislo moc vyumelkovane (kor ta pasaz v jeskyni).
Ale hvezdicky davam za ctivost, to zase jo :)

NymphMaeve
14.04.2020 5 z 5

Úžasné nové dílo Mistra hororu. Měla jsem jiná očekávání, ale od začátku byla kniha velice čtivá. Zde mi styl, jazyk i vyprávění samotné padlo do noty. Autorův styl mi sedí a baví. Umí si s tím, co do děje zařadí, pohrát a čtenáři odkrývá opravdu jen to, co chce. Postavy procházejí docela velkými změnami a vyvíjejí se spolu s příběhem. Ze všech mi nejvíce padla do noty Holly, tu jsem si oblíbila velmi rychle. K celému ději se vyjadřovat moc nechci, ale ten malý nadpřirozený aspekt mi tam sedl, navíc v knize nenajdete nechutnosti, děs ani hrůzu, jen ta atmosféra je skutečně hororová. Opět mám chuť se pustit do dalšího Kinga jen proto, abych nevypadla z kingovských kolejí.