Osvícení

Osvícení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264/bmid_osviceni-lld-264.jpg 5 4189 4189

Osvícení série

Jack Torrance získá místo zimního správce v horském hotelu Overlook, kam se odstěhuje s celou svojí rodinou. Docela jednoduchá práce, až na jednu maličkost. V hotelu straší a postupně způsobí Jackovu posedlost. Je tu však ještě Jackův pětiletý syn Danny, který je obdařen mimořádnými telepatickými a jasnovideckými schopnostmi....

Literatura světová Horory
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Shining , 1977

JoSvob
15.09.2018 5 z 5

Precteno na zaklade hlednuti filmu s Nicholsonem. Rozhodne nelituji, ze jsem napred neprecetla knizku, oboji me moc bavilo. Libi se mi hlavne prostredi, ve kterem se dej odehrava.

zeros
14.09.2018 5 z 5

Pokud tu někdo hodnotí jako jednu z nejhorších Kingovek, tak za mě naopak jedna z nejlepších. Často mám s tímto autorem problém kvůli jeho zbytečné "ukecanosti". To tady ale neplatí. Skvěle to odsýpá a napětí graduje. A protože se rád a hodně vžívám do postav, tak je to chvílemi i hodně děsivé.

Polak
09.09.2018 5 z 5

Výborná kniha i film. Polak

kanitsuj
04.09.2018 3 z 5

Starý strašidelný hotel vysoko v horách, správce, který se vypořádává s cejchem alkoholika a kluk, který umí číst myšlenky. Originální téma, velmi dobře zvládnutá psychologie postav a mistrně gradující děj - čtenář si ani nevšimne, že zatímco přečetl dvě stránky, hrdinové zase o něco víc zabředli do nesnází a propadli beznaději. Na Kingových románech je krásné, že člověk má při jejich čtení pocit, který si dokáže zpětně dlouho vybavit, ale co mi u tohoto románu trochu kazí dojem je zběsilý závěr, který je natahovaný a nedůvěryhodný. V podstatě mi už bylo jedno, kdo koho kam a čím udeří, hlavně aby už byl konec!

Markusak
31.08.2018 5 z 5

@Terka72 Nevím na jaké straně si skončila, ale mě ten styl ze začátku nesedl taky. Buď zkus číst dal a překousnout, že to dělá menčí problém. A nebo vůbec nečíst Kinga, jelikož má opravdu originální styl vyprávění. Je to těžké jsou tu lidé co Kinga zbožňují a pak lidé co vůbec nechápou jak to může někdo číst. :D

Markusak
31.08.2018 5 z 5

Za mě úžasná kniha od Stephena Kinga. Je to moje první Kingovka a vybral jsem si jí kvůli hlavně, že znám film(bohůžel mě moc nenadchl). Kniha mě na první pohled připadala docela obyč. Do té doby dokud jsem se nedočetl až na třetí část knihy. U knihy se nebudete jen bát, ale i někdy zasmějete. King dokáže nádherné čtenáře uvést do fáze, že je vše v pořádku, ale hned jak tento pocit začne vás King překvapí záhady tohoto hotelu. Bylo to moje zatím nejdelší kniha co jsem kdy četl a určitě toho nelituji, jelikož mi to i tak přišlo málo stránek(486 str.). Nejradši bych dal 6 hvězdiček, ale jelikož nemůžu tak dám aspoň tich 5.

MatoZu
26.08.2018 5 z 5

Moje první Kingovka. Knize nemám snad co vyčíst, kromě poměrně nezáživného začátku, kvůli kterému jsem chtěla knihu odložit. Díky Bohu, že jsem si to rozmyslela. Kniha je místy dost děsivá. Byly zde skvělé postavy, sympatické, soucítila jsem s nimi. Konec je velmi povedený.

Ajli
23.08.2018 3 z 5

Moc jsem se na knížku těšila, bohužel nakonec jí musím hodnotit jako jednu z nejhorších ,,Kingovek´´. Asi jsem od ní měla velká očekávání :-)

jfialova
22.08.2018 4 z 5

Výborná kniha a výborný film. Málo knih se dočká tak perfektního filmového zpracování. Doporučuji tedy obojí. Čtyři hvězdy dávám jen díky tomu, že existují určitě i lepší knihy, tato prostě zrovna měla štěstí-ale je nutno dodat, že zaslouženě.

Michal156
20.08.2018 5 z 5

úžasná kniha se skvěle budovaným napětím

lapagerie
14.08.2018 4 z 5

Příjemné překvapení. Až na ojedinělý popis rozkládající se oživlé mrtvoly jde spíš v celé knize o mrazivé napětí. To z ní dělá ten správný "horor". Proměna Jacka, kterého Overlook zcela pohltí, je děsivá. Tak se pohodlně usaďte, večírek právě začíná...

Terka72
05.08.2018 1 z 5

Já bohužel nemohu souhlasit s kladnými recenzemi. Mě kniha nebavila a celkově mě vůbec neoslovila. Četla se mně strašně špatně-možná je to tím, že mně nesedl styl, kterým autor píše. Ani jsme knihu nedočetla a musela ji odložit. Nevím, možná že někdy zkusím dát knize šanci...

Janicga88
22.07.2018 5 z 5

Vynikající kniha.. říkám pořád, že autor je génius:))

aneta2290
19.07.2018 4 z 5

Klasický příběh malého Dannyho. Poutavý, hrůzostrašný příběh. Přesně proto miluji krále literárního hororu.

Wolf012
18.07.2018 5 z 5

Velmi dobře napsáno, postavy se chovali naprosto reálně a hlavně rozumně žádné takové ty pochody směrem k sebe zničení. Celkový příběh byl nadupaný od začátku do konce. Takže budu pokračovat knihou Doktor spánek kde se znovu objeví Danny a jeho matka

ivanaa
16.07.2018 5 z 5

skvělá kniha

Pagin7
16.07.2018 3 z 5

Pro fanoušky mistra Kinga povinnost, já od toho čekal víc. Knihu jsem četl po večerech na balkoně hotelu (s rozsvícenou lampičkou) a nic se nepřihodilo, jsem zklamaný :-)
Kniha je dobrá, ale King napsal lepší, proto za mě 3*

bulda3
14.07.2018 4 z 5

Stačí se vcítit do situací a je hotovo. Velice dobrá kniha.

ktulu
13.07.2018 2 z 5

Mám Kinga rád, nicméně v případě Osvícení jsem sám sebe několikrát nachytal přitom, že jsem klimbal. Kdyby tento román napsal nějaký jiný autor, nemyslím si, že by měl tak vysoké hodnocení. Nápad je to samozřejmě dobrý, ale zpracování možná až příliš roztahané. Děj v celku předvídatelný. Spíše se vrátím ke Svědectví, Nezbytným věcem a Mlze.

postmoderna
08.07.2018 5 z 5

Bohužel. Zjistil jsem, že si budu muset přečíst vše na co narazím od tohoto spisovatele. A budu jej musit zařadit mezi své nejoblíbenější autory a tím se rozplynout v bezhlavém davu.