Ostrov Entry

Ostrov Entry https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268430/bmid_ostrov-entry-268430.jpg 4 925 261

Detektivní román od autora trilogie z ostrova Lewis. Když detektiv Sime Mackenzie nastupuje na palubu letadla, ani se neohlédne. Cesta na ostrov Entry pro něj představuje šanci utéct hořké směsi osamělosti a lítosti nad svým dosavadním životem ve městě. Z montrealského letiště odjíždí jako součást osmičlenného vyšetřovacího týmu, směřujícího do zálivu Svatého Vavřince. Pouhé dva kilometry široký a tři kilometry dlouhý ostrov Entry je domovem asi sta obyvatel — a ten nejbohatší z nich byl právě nalezen zavražděný ve svém domě. Vyšetřování se zdá být pouhou formalitou. Důkazy nasvědčují vraždě ze žárlivosti, kterou má mít na svědomí pomstychtivá manželka. Ale vyšetřování Simovi zamotá hlavu poté, co se s hlavní podezřelou střetne tváří v tvář. Je si jistý, že ji zná — a to i přesto, že se nikdy nepotkali. Pronásledován tímto pocitem se potácí mezi nespavostí a podivnými sny o dávné minulosti na skotském ostrově vzdáleném tři tisíce mil. Sny, v nichž vdova hraje hlavní roli. Navzdory důkazům o její vině je přesvědčen o tom, že vraždu nespáchala. Jeho posedlost ho dovede před rozhodnutí — zvítězí profesní povinnost, nebo vlastní svědomí? Výsledek totiž určí Simův další osud.... celý text

AlenaF
10.04.2018 5 z 5

Zajímavý námět - současnost se střídá s minulostí. Sonda do psychologie člověka, který se snaží vyrovnat s rozpadem manželství a se svojí minulostí - také skvělé. Celá kniha je velmi zajímavá, vřele doporučuji.

furunkl
12.03.2018 5 z 5

Naivně jsem se domníval, že Ostrovní trilogie je vrchol autorovy tvorby. Zvláště po plytkých Vyjímečných lidech. Ovšem Ostrov Entry mě rychle vyvedl z omylu. Detektivní příběh sice není nic moc, ostatně jak je u autora zvykem, ale vše si vynahradil dokonale geniálním vpletením příběhu z poloviny 19. století do životů současných postav. Opět to není kniha pro zarputilé detektivkáře. Je to spíš román o dobrých a špatných životních rozhodnutích. A o nezdolnosti se kterou se lidé potýkají s důsledky těchto, ať vědomých či nevědomých osudových voleb. Nutno dodat, že při porovnání těchto zápasů vycházejí lépe lidé žijící v hrůzné době nedobrovolného osidlování Kanady než naši současníci. Drsný a přesto strhující román, v němž je jen tak mimochodem vyřešena vražda.

Bohdana11
05.03.2018 5 z 5

Mám ráda knihy P.Maye z ostrovů.přenesou čtenáře do jiného světa, vzdáleného a jako bych tam žila také.

LadyAnn
28.02.2018 5 z 5

Další úžasná kniha z pera fantastického Petera Maye a jedna z těch, které jsem si užila od prvního do posledního písmenka. Na konci mi bylo líto, že se příběh uzavřel a já musím ostrovy i jejich hrdiny opustit.

Chesterton
28.01.2018 5 z 5

Historicko psychologický román s romantickým nádechem a detektivní zápletkou? Jsem asi v polovině poslechu v podání Jiřího Dvořáka, který je pro tento typ knihy naprostým top interpretem!! Kdo nezná Kde jsou hvězdy nejblíž, ať zkusí;) Asi jsem právě objevila nového skvělého autora detektivek?

bara5465
13.01.2018

Příběh z minulosti je fakt skvělý, a to propojení s přítomností... Super. No určitě se hodlám na autora podívat více.

niknikita
20.12.2017 5 z 5

Peter May opět rozehraje koncert a zasáhne lidskou strunu, kterou nechá rezonovat v celém příběhu. Na pozadí krimi servíruje plynule a v souladu s dějovou linkou historii osidlování Kanady. To mne prostě dostalo.

lazarus
16.12.2017 5 z 5

Velmi hezky napsaný a drobátko zamotaný děj. Série Skály byla rozhodně o chlup lepší, ale bavil jsem se stejně dobře.

E.lisabeth
12.12.2017 4 z 5

Nejdříve se mi kniha hrozně táhla, nebavila...když se ale více rozjel příběh z minulosti, tak si mě čím dál tím víc získávala a chtěla jsem vědět jak tohle dopadne. Moje první kniha od autora a myslím, že mu dá ještě nějakou šanci:)

Bar16
10.12.2017 4 z 5

Škoda, že jsem na knihu neměla moc čas a proto jsem ji četla téměř tři týdny... Protože jinak bych ji přečetla na jeden zátah. Každopádně střídání kapitol o Simovi a o jeho předkovi se mi moc líbilo, stejně jako celý příběh putování do Kanady. Jen jsem z toho měla husí kůži...

Vesmich
01.12.2017 5 z 5

Je to vlastně takové volné pokračování příběhů z ostrova Lewis. O cestě ostrovanů do Kanady. Všechno to vyprávění z minulosti bylo velmi bolestné a nejen pro hlavního hrdinu, ale i pro čtenáře. Měla jsem za to, že těžko může ještě autor najít něco z historie souostroví Vnější Hebridy, co by mělo podobnou sílu, jako Skála. A ono se mu to povedlo!

gordon13
19.11.2017 5 z 5

Perfektní kniha skvělého autora, vynikající od začátku až do konce...

asam
19.11.2017 5 z 5

Autor je vynikajícím vypravěčem a dokáže vás do děje dokonale vtáhnout. V této knize se vrací ke kořenům tak dávným, že by se větší část příběhu dokonce dala považovat za historický román. Zabývá se totiž obdobím osidlování Kanady, konkrétně Qeubécu. Podle mého soudu se jedná o historický román s romantickým nádechem a detektivní příběh, odehrávající se v současnosti, je spíše jen takovým doplňkem.

papillionnek
04.11.2017 5 z 5

5* Pan May opět nezklamal. Jeden z nejlepších autorů detektivek současnosti.

EvaEma
01.11.2017 5 z 5

Čekala jsem napínavou detektivku, což kniha s přehledem splnila. Navíc jsem se dozvěděla střípek z historie Skotska a Kanady, který mi byl zcela neznámý.

Len2očka
29.10.2017 5 z 5

Minulost,současnost,prolínání těchto dvou časů mám ráda,navíc příběh zajímavý,moc se mi to líbilo,moc.

Iv8
20.10.2017 4 z 5

Kniha do podzimního ponurého počasí..probíhají v ní dvě příběhové linie jednoho rodu - v minulosti a současnosti, kdy minulost dohání současnost ve velice zajímavých a napínavých souvislostech. Oba osudy hlavních hrdinů dokáží udržet čtenáře v pozoru a v tĕšení se na to, až bude zase čas, vrátit se k příběhu.
Audiokniha je výborná - doporučuji.

Danago
19.10.2017 5 z 5

Knížka mě trochu připomínala sérii Ostrov Lewis . Ale tato kniha je samostatná a detektivní zápletka je zde takové pojítko mezi hlavními postavami. V knize jsou opět dvě dějové linky historická a současná. Historická část se mi líbila velice moc. Ale i v té současné jsou vykresleny hodně zajímavé osudy lidí. Detektivní příběh byl spíše šitý horkou jehlou a jako by tam vůbec nemusel být. Velice mě bavilo sledovat hlavní postavy a vztahy mezi nimi. Je to velice čtivá kniha. Jako audiokniha opět skvěle namluvená.

Garak
18.10.2017 3 z 5

Už jsem od autora četl mnohem lepší knihy. Takže trochu zklamání, ale pořád je to nadprůměr....

LenkaKa
17.10.2017 3 z 5

Tahle kniha mě tak úplně neuchvátila, možná jsem čekala něco jiného. Chvílemi to bylo rozvláčné, až ke konci mě to zaujalo a dočetla jsem to. Spíš se mi líbil historický příběh.