Ostrov Entry ekniha

Detektivní román od autora trilogie z ostrova Lewis. Když detektiv Sime Mackenzie nastupuje na palubu letadla, ani se neohlédne. Cesta na ostrov Entry pro něj představuje šanci utéct hořké směsi osamělosti a lítosti nad svým dosavadním životem ve městě. Z montrealského letiště odjíždí jako součást osmičlenného vyšetřovacího týmu, směřujícího do zálivu Svatého Vavřince. Pouhé dva kilometry široký a tři kilometry dlouhý ostrov Entry je domovem asi sta obyvatel — a ten nejbohatší z nich byl právě nalezen zavražděný ve svém domě. Vyšetřování se zdá být pouhou formalitou. Důkazy nasvědčují vraždě ze žárlivosti, kterou má mít na svědomí pomstychtivá manželka. Ale vyšetřování Simovi zamotá hlavu poté, co se s hlavní podezřelou střetne tváří v tvář. Je si jistý, že ji zná — a to i přesto, že se nikdy nepotkali. Pronásledován tímto pocitem se potácí mezi nespavostí a podivnými sny o dávné minulosti na skotském ostrově vzdáleném tři tisíce mil. Sny, v nichž vdova hraje hlavní roli. Navzdory důkazům o její vině je přesvědčen o tom, že vraždu nespáchala. Jeho posedlost ho dovede před rozhodnutí — zvítězí profesní povinnost, nebo vlastní svědomí? Výsledek totiž určí Simův další osud....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268430/big_ostrov-entry-268430.jpg 4.3837

Kniha Ostrov Entry

Petronelka123

Po čase jsem si zase přečetla "mayovku" a bylo to fajn. Střídání dvou časových rovin mě bavilo a přiznávám, že ta historická rovina mě bavila chvílemi i víc.

Čmeláček

Výborná kniha, dobře se četla. Pro Petera Maye mám slabost :))).

DericCaster

Již před nějakým čsem jsem autorovu knihu Skála a věděl jsem, že chci další... Ostrov Entry mou touhu na nějaký - ale nejpíše ne moc dlouhý - čas uspokojil. Autorův styl mi prostě sedí. I já se ztotožňuji s názorem, že dvě časové osy byly super, a dokonce si troufám říci, že tu historickou si umím představit i jako samostatný příběh, který bych si asi velmi rád přečetl... Krásná knížka a už teď budu koukat po dalších autorových dílech.

josska

Autora jsem si vybrala do výzvy,už jsem něco málo četla,ale tohle se mě zatím líbilo nejvíc,,střídání minulosti a současnosti mě moc baví,,mělo to děj a spád,,a hlavně byla to audiokniha skvěle namluvéná,,,jsem nadšená a díky DK za krásná témata do výzvy,,,,,

Kopretinka784

Tuto knihu jsem začala číst po "trilogii" a ze začátku mě moc nenadchla. Zarazilo mě střídání minulosti a současnosti. Čekala jsem, jak se příběh vyvine a dočkala jsem se. Opět skvělé. A zase mě zvědavost donutila "jezdit prstem po mapě", jak bych ještě před pár lety napsala. Dnes jezdit prstem po tabletu a prohlížet si prostředí, kam je děj umístěn. Už jsem si zvykla na autorovy popisy a přiznávám, že jejich nepřítomnost by mi chyběla.
"Nevýhodu" autorových příběhů jsem viděla v tom, že jakmile jsem začetla, musela jsem číst dál a jinou práci jsem odsunovala na "potom" a nebo jsem knížku brala do ruky až večer a četla až do noci. Dnes už si četbu knih pana spisovatele lépe organizuji, protože se mi od ní těžko odchází.
Mám v plánu četbu čínských thrillerů a dalších autorových děl, ale až po čase, abych si všechno nepřečetla hned.

Mirek240

Peter May opet nezklamal. Zajimavy pribeh, zajimave prostredi, propojeni minulosti a soucasnosti a k tomu i dalsi geogragicke okenko v podobe kanadských ostrovu :)

eliska8413
18.12.2021

Děj knihy je obrovsky diferenční. Zatímco příběh předka jsem skutečně prožívala, současný příběh Sima mi přišel unylý nudný sebelítostivý a sám Sime byl na facku. A opět zatímco předek dokázal překonat všechna trápení a nesnáze a prožít smysluplný život, Sime se utápí v depresi ze zmařeného manželství, které stejně nebylo asi tak senzační jak si myslel. Samotný průběh vyšetřovaní mi přijde poměrně nasáčkovaný do pár dnů, což tedy nechci kanadské policii křivdit, ale asi úplně takhle neprobíhá.
Samotný pachatel je takový vyčarovaný z vody, když všechny ostatní možnosti byly zavrženy. Celkově příběh je z půlky čtivý a z půlky totální nuda.

borupet
08.12.2021

Petera Maye jsem objevila díky databázi a jsem za to moc ráda. Ostrov Entry dosahuje úrovně trilogie z ostrova Lewis. Strhující, napínavé, působivé střídání dějových linek přítomné a minulé, nepředvídatelné rozuzlení. Vynikající.