Ostré předměty

Ostré předměty https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/bmid_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 4 2185 530

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Sharp Objects , 2006

Ivuska1988
21.06.2016

Debutový psychologický thriller americké autorky se soustředí více na hlavní hrdinku a její problémy než na samotné pátrání. Výsledkem je, ale velmi napínavá, strašidelná a depresivní kniha. Je to o tom jak se může stát že z mateřské lásky vznikne mateřský chlad a jak zrůdné mohou být kousky krásných náctiletých manipulátorek.
Je to naprosto výborná kniha, která Vás okamžitě vtáhne do děje. Budete ji číst a číst a s každou strankou budete mít větší a větší strach. Ale knihu nebudete chtít dát z ruky. Prostě si Vás podmaní.
Já jí přečetla během jednoho dne a večera a málem mi to vyrazilo dech. Příběh je neskutečný, na první pohled je dost jasné kdo vraždí, ale to je jen na první pohled....Vše je nakonec jinak.........

Silwinka87
19.06.2016 2 z 5

Knížka mě nebavila..Nedokázala jsem se začíst..Nebavilo mě,jak se děj prolínal s popisem života novinářky..Posledních asi třicet stran se dalo,ale žádná sláva..Od autorky jsem zkusila dvě knížky,ale její styl mě neoslovil..

aneta3874
06.06.2016 3 z 5

Nevěřím, že nikomu pořezaná holka ve třiceti stupních celosia s dlouhým rukávem nepřijde divná! Nevěřím, že je možné, aby se třináctileté dítě stalo inteligentním ďáblem! Nevěřím té knize!

Matylda66
05.06.2016 5 z 5

Napadá mě jedno slovo - dekadentní, ale nemohla jsem knížku odložit dokud jsem nedočetla. Za mě mnohem lepší než tolik opěvovaná Zmizelá.

Zrzavá_Tereza
14.05.2016 5 z 5

Žeru tyhle zkažené hlavní hrdiny z knížek Gillian Flynnové!

gab-iii
08.05.2016 3 z 5

Od knihy jsem čekala víc,ale nebylo to úplně špatné.

Christienne
30.04.2016 3 z 5

Na prvotinu dobrý... Do této knihy jsem se však nedokázala pořádně začít - četla jsem ji vždy po pár stránkách. Neurazí, nenadchne.

bara9550
29.04.2016 5 z 5

Spisovatelčina dosud nejlepší kniha, tedy pro mne, stihla jsem ji přečíst za 2 dny, četla jsem i přesnoc, stále jsem nevěděla, kdo je vinen. Za mě neuvěřitelná smršť představ a zkrátka, Gillian dokáže vtáhnout do děje!

nika-jesterka
28.04.2016 5 z 5

Libilo.

ritz
25.04.2016 4 z 5

Strašné, jak si dovedou ubližovat právě ti nejbližší, potažmo matka, která by své dítě měla chránit ze všech sil. I když se na ní také podepsala zase ta její. Zajímavá knížka, pro mě teda ale děsně ponurá a depresivní tím, jak i mladí lidé považují alkohol, prášky, drogy za únik z "normálního" života.

mayinka
22.04.2016

Před deseti minutami jsem knihu docetla. Je drsna. Premyslim, zda bych si ji koupila (mam ji z knihovny) a chtěla bych ji mit doma a třeba se k ni jednou vratila (rada se po case vracim ke stejnym kniham).... Realna predstava, ze ziji taci lide - matky - dcery - mam husi kuzi....takze nechtela.

Azala
21.04.2016 5 z 5

Opět skvělé počtení, ikdyž už od poloviny knihy jsem "věděla" kdo je vrahem, tak mě nakonec velmi překvapilo, že moje tušení nebylo správné!

Iva B.
20.04.2016 3 z 5

Stejně jako u Zmizelé, jsem od knihy čekala více, nechytlo mě to! Nemohla jsem se začíst, bylo to takové roztahané a upřímně, takový konec jsem přesně čekala. Tím, ale nechci říct, že je to zlá kniha a vy si ji nemůžete přečíst.

katerina5544
16.04.2016 1 z 5

Dávám jednu hvězdu, celkem se mi líbilo rozuzlení,ale jinak naprosto podprůměrná kniha. Nemám vůbec chuť číst ty ostatní, u Zmizelé jsem viděla film a to samé, půlka filmu super, ale žádný zvrat,jenom zase manželská krize ....

Sorrow
16.04.2016 3 z 5

Na debut to vůbec nebylo špatné. Námět je celkem zajímavý, ale provedení už trošku pokulhává. Tak nějak jsem očekávala, že se od knihy nebudu moct odtrhnout, že budu otáčet jednu stránku za druhou, ale tak tomu bohužel nebylo. Důvod je prostý - pokud nejste úplní ignoranti, musí vám být už tak zhruba od půlky jasné, kam to všechno směřuje, kdo za vším stojí a jak se věci vlastně mají.
Hlavní hrdinka taky není zrovna prototypem sympatičnosti, ale to asi ani nebyl autorčin záměr. Celá ta rodinka (a vlastně i ostatní obyvatelé Wind Gap) je značně trhlá, zvrácená, má spoustu tajemství, ale jak říkám, bylo to takové průhledné...S atmosférou to taky bylo na dobré cestě, ale zkrátka v této knize to Gillian ještě úplně neuměla dotáhnout. O to víc super je, že se jako spisovatelka evidentně někam (daleko) posouvá, protože Zmizelá je úplně někde jinde. :)

Velbana
04.04.2016 5 z 5

Nádherně napsaná kniha. Skoro jedním dechem jsem jí přečetla.

AndyK
03.04.2016 3 z 5

Knihu hodnotím spíš průměrně - nebyla špatná, ale něco tomu chybělo. A tím "něco" myslím hlavně propracovanější konec... Tohle na mě bylo zkrátka moc rychlé. Víc v recenzi :-)

fis.rena
01.04.2016 5 z 5

Skvělé čtení,jsem fakt nadšená. Nedokázala jsem ani na moment odložit...

Lucie85
31.03.2016 5 z 5

Dávám nejvyšší hodnocení, opět se kniha četla pomalu sama, napínavý, poutavý a mrazivý příběh. V závěru jsem byla opět překvapená. Skvělé.

vterinka
28.03.2016 3 z 5

Kniha mě nijak nenadchla. Nudila mě a hlavní postavu jsem si vůbec neoblíbila. Žádná zápletka, či překvapení, které by mi vyrazilo dech. Důvod, proč jsem si tuto knihu vůbec kupovala a četla, tkvěl v autorce. Jako první jsem četla Zmizelou, která byla napsaná úžasně, ale skončila příšerně. Přesto jsem ji dala šanci a koupila si i zbývající dvě knihy. Tato však zklamala na plné čáře, i když jsem autorce vděčná za dobrý konec.

drogy vraždy novináři tajemství násilí sebepoškozování zfilmováno – TV seriál

Gillian Flynn