Ostré předměty

Ostré předměty https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/bmid_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 4 2187 531

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Sharp Objects , 2006

thooomasek
28.11.2015 2 z 5

Překvapivě mě bavila víc, jak Temné kouty. Nejspíš to bylo tím, že byl pro mě zajímavější příběh. Bohužel hlavní vyvrcholení celé knihy se dalo očekávat už dávno předem. Ale i tak..super kniha.

asam
25.11.2015 5 z 5

Napínavé, krásně vykreslené charakteristiky postav, i nezřízený život mládeže v malém nudném městečku. Detektivka spojená s psychologií Policie stojí při vyšetřování stranou, i ten detektivní příběh je upozaděn, neteče tady krev, spíše se s mladou reportérkou seznamujeme s obyvateli a událostmi v městečku, řešíme psychologii vztahu dcery a matky a pomalu se nám rýsuje a odkrývá celý příběh. Když už si myslíme, že víme jak to vše bylo a kdo je pachatel, závěr knihy nás překvapí. Jako kudla v zádech.

Biohazard
23.11.2015 5 z 5

K autorce jsem byla dost nedůvěřivá. Lidem okolo mě se moc nezalíbila. Musím ovšem říct, že pokud se i její zbylé knihy nesou ve stejném duchu jako Ostré předměty, nejspíš si ji velice oblíbím. Celou dobu jsem byla do knihy ponořená, líbila se mi hlavní postava, i když měla plno záporných vlastností. Děj byl napínavý, zajímavý. Strašně se mi líbil styl psaní, originální přirovnání, návraty do minulosti. Co od knihy čekat? Rozhodně ne čistokrevnou detektivku, ve které jen honíte vraha. Z poloviny se jedná o jakési rodinné drama a spojení těchto dvou žánrů zvládá Flynnová bravurně. Konec by pro mě býval překvapivý, kdybych si tu v komentářích nepřečetla, kdo je vrah. Opravdu, vážně vám připadá rozumné prozrazovat pointu knih do komentářů? Každopádně, i tak se mi kniha hrozně moc líbila. Ani na chvíli jsem se nenudila. Pro mě je to rozhodně a bez keců 5 hvězdiček.

LeVer
22.11.2015 3 z 5

Ze začátku mi kniha přišla nudná, po asi 50-ti přelouskaných stranách mě to začalo bavit a ke konci opět nuda, proto knihu hodnotím průměrně, ale je pravda, že jsem až do posledních stran nevěděla, kdo je vrahem:)

mirunda
19.11.2015 4 z 5

Nějak nevím co si o knize myslet. Byla napínavá a ve skrze mě i bavila, ale četla jsem lepší knihy. Proto jen čtyři hvězdičky

barborakrejcova
15.11.2015 5 z 5

Podle mě, je to naprosto úžasná kniha. Celou dobu jsem byla úplně pohlcená a myslela jsem si, že vím kdo je vrahem. Nakonec jsem ale byla hodně překvapená. Knihu řadím ke svým nejoblíbenějším !

megarysula
26.10.2015 4 z 5

Hoci som knihu začala pôvodne čítať kvôli detektívnemu príbehu, línia zvnútra prehnitého, no navonok krásneho jablka v podobe chorých rodinných vzťahov, vychodených chodníčkov vzorcov správania (z ktorých sa žiadna z postáv nemôže a v podstate ani nechce vymaniť, lebo koreň toho všetkého je "proklatě" hlboko) ma však zaujala oveľa viac. Pár krát som mala pocit, že už to je príliš pritiahnuté za vlasy, že takto by to nemohlo v skutočnosti byť, zamyslela som sa však nad vzťahmi a ľuďmi v mojom blízkom i vzdialenejšom okolí a - áno, aj takéto bývajú občas vzťahy v rodine. Stačí jeden chorý človek a potom sa to už vezie z generácie na generáciu

suezie
21.10.2015 1 z 5

Naprosto souhlasím s vyvodkou, taky mě kniha nijak zvlášť nezaujala. Ke čtení jsem se musela nutit a ani jsem se nedokázala příliš soustředit. Podle mě "obyčejná kniha". Čekala jsem víc. Nejen kvůli dnes už téměř nic neznamenajícímu označení Světový bestseller, ale taky díky komentáři Stephena Kinga ze zadní obálky. Kniha se šíleně tááááááááááááááhla. Jednoduše zklamání. Jediné, co je pravda je, že byla psycho...

vyvodka
21.10.2015 2 z 5

Tak já nevím... Stejně jako u Zmizené jsem v rozpacích a říkám si: „Jsem divná, že mě na rozdíl od většiny čtenářů knížka nezaujala a připadá mi jako naprostý průměr“? Poslouchala jsem jako audioknihu, jinak bych se konce nedobrala. Až na strhující závěr docela nudný děj. Bohužel, jako u více knih se zlatou nálepkou a označením řada Světový bestseller: zklamání.
A k audioknize: zbytečně afektovaný projev Lenky Krobotové.

Kverulant
21.10.2015 4 z 5

Depresivní kniha z nepříjemného prostředí amerického venkova, plného zmařených životů a nešťastných dětství. Detektivní zápletka je tady spíš lákadlo, příběh je spíš cesta ústřední postavy peklem a díky kvalitní psychologii postav to snadno prožijete i jako čtenář. Slabším povahám a milovníkům dětí nedoporučuji.

janina.kub
08.10.2015 4 z 5

velmi zajímavá a překvapivá kniha
bez zbytečných kudrlin a spletitého děje
konec předvidatelný, ale i tak překvapivý
vzkaz pro romantičky, nečtěte to :)

jiri77
03.10.2015 5 z 5

Moc dobře napsaný thriller ,který když začnete číst ,už vás nepustí ,dokud nebudete na konci. Napětí, skvělá psychologie postav a zvrácenosti je táto kniha přímo ,,našlapaná''. Už se těším na další knihy Gillian Flynn.

dagsvob
27.09.2015 5 z 5

Super čtení, určitě si přečtu i další knihy autorky.

KateBeckett
19.09.2015 3 z 5

Myslela jsem si, ze uz me nemuze nic prekvapit ale spletla jsem se. Moc dobra kniha a neuveritelny konec.

Vampirosa
15.09.2015 5 z 5

Vzpomínám si, jak jsem se na tuto knihu od Gillian Flynnové nehorázně těšila. Očekávala jsem sice úplně něco jiného a jak se to nakonec vyvrbilo mě dokonale dostalo. Je to pozoruhodné a nevídané čtení. Nemám slov. vážně bych něco takového nečekala. Těším se, až si přečtu další knihy od této skvělé spisovatelky.

Ben Nevis
10.09.2015 4 z 5

Ostré předměty fungují lépe jako horor než kriminálka. Sice se jedná o vyšetřování vražd, ale samotná kriminální linie je upozaděna, aby více vynikl psychologický rozbor hlavní hrdinky. Ze začátku mě štvalo, že je hlavní hrdinka taková troska a odvádí tím pozornost od případu, ale všechny linky se postupně spojí a věci začnou postupně dávat smysl.
Ale to nemění nic na tom, že je Camille nesympatická svým způsobem života. Žádná příkoří neospravedlňují nikoho, aby řídil opilý a ohrožoval ostatní. Věřím, že pokud člověk chce, může překonat špatný životní start. Ono je strašně jednoduché svalovat zpackaný život na rodiče, osud, stát...

Každopádně kniha není pro slabé povahy. Zanechala ve mě silný dojem (i když spíš dojem hnusu) a příběh není až tak moc vycucaný z prstu, stačí si přečíst černou kroniku z USA nebo jiných států. Plánuji, že si něco od autorky ještě přečtu, i když Zmizelá jsem už viděla jako film.

Lucy84
20.08.2015 4 z 5

Mě se to líbilo a určitě stojí za přečtení. Pro mě to bylo takové nevšední čtení. Moc autorů takto nepíše, tak asi tím mě zaujala. Akorát konec byl až moc rychlý a škoda, že ho autorka trochu neprodloužila. Na druhou stranu mě to zase nutí přemýšlet, jak to teda bylo. A ani jedna postava není normální, všichni psycho. Hlavně tedy její matka.

PetraBery
16.08.2015 4 z 5

Tak já nevim, bestseller to pro mě nebyl... Špatné to nebylo, zvrácené a divné určitě ano... Všichni mají své kostlivce ve skříni a je jen otázka času, kdy vylezou ven... Vrah se dal dle indicií uhádnout dříve než na konci knihy, to je důvod, proč nedám plný počet.

natalli26
14.08.2015 5 z 5

O Flynn, Gillian jsem slyšela už hodně dávno od mé thrillery zbožňují mamky a několikrát jsem si chtěla alespoň jedno z jejích děl přečíst, ale bylo plno dalších děl, které jsem tehdy upřednostnila. A je to škoda, protože tahle kniha je výborná a překvapuje mě, že hodnocením nedosahuje jako její ostatní díla. Ostré předměty jsem si vybrala, protože "Zmizelá" a "Temné Kouty" jsem už znala z filmů a tedy znala i zápletku (což mi nebrání si je i tak přečíst) a tak jsem zvolila knihu, která mě mohla dějově překvapit. Ví než hlavní hrdinka mě zaujala postava Amm. Nebudu se tu o ní, hlavní "hrdince" a jiných postavách rozpitvávat, protože nechci prozradit žádný spoiler. Amma byla však velmi dobře napsaná a z psychologického hlediska nejzajímavější. Ze začátku jsem vůbec netušila kdo je vrah, byla jsem si však jistá že to bude spíš někdo z místních než někdo z venku. Průběhem se objevily i patrné a nejasné odhady kdo by ten vrah mohl být ale až téměř do úplného konce jsem vlastně neměla ani páru. Závěr mě překvapil ačkoli podvědomě jsem to tak nějak tušila, protože u thrillerů to tak bývá, že "zaručený pachatel" může i těsně na konci být někdo úplně jiný. Knihu jsem přečetla za několik hodin jedním dechem (dobře, možná těch nadechnutí bylo trochu víc) a doufám, že autorka brzy napíše další strhující thriller. Rozhodně doporučuji každému kdo má rád napětí a nevadí mu mnohdy drsné až nechutné, zvrácené scény (i když Flynn se podařilo to napsat ještě celkem "pohádkově").

Krisseliss
11.08.2015 5 z 5

Čtivý příběh s napínavým dějem. Prvních pár stran jsem se prodírala, potom mě děj však stáhl do sebe a nemohla jsem se odpoutat. S hlavní hrdinkou, Camille, jsem prožívala pocity zklamání, nenávisti a touhy.. A konec? Ani trochu jsem něco takového nečekala! Nemohu jinak, pět hvězdiček si tato kniha zaslouží.

drogy vraždy novináři tajemství násilí sebepoškozování zfilmováno – TV seriál

Gillian Flynn