Ostré předměty

Ostré předměty https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/bmid_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 4 2187 531

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Sharp Objects , 2006

vterinka
28.03.2016 3 z 5

Kniha mě nijak nenadchla. Nudila mě a hlavní postavu jsem si vůbec neoblíbila. Žádná zápletka, či překvapení, které by mi vyrazilo dech. Důvod, proč jsem si tuto knihu vůbec kupovala a četla, tkvěl v autorce. Jako první jsem četla Zmizelou, která byla napsaná úžasně, ale skončila příšerně. Přesto jsem ji dala šanci a koupila si i zbývající dvě knihy. Tato však zklamala na plné čáře, i když jsem autorce vděčná za dobrý konec.

Karin_Kim55
23.03.2016 5 z 5

Mě osobně se VELMI líbila! Moc nechápu tak nízké hodnocení. Začala jsem číst Zmizelou, přečetla jen pár stránek a hned si ji vymazala. Tahle mě vzala už na začátku, ale Zmizelá - nikoliv. Dost věcí mě tam překvapilo, takový konec jsem nečekala.
Moc se mi líbily chvilky mezi hlavní hrdinkou a detektivem.

Didi15
23.03.2016 2 z 5

Tak tohle se mi vůbec nelíbilo. Chtěla jsem tomu dát šanci, protože každý byl nadšen ze Zmizelé, jak z filmu , tak z knihy. K této autorce se už vracet nebudu .

elfinkaa97
02.03.2016 4 z 5

Dala bych i pět hvězd protože tahle knížka byla tedy fakt něco - Vždy když jsem ji vzala do ruky, bavilo mě každé slovo, jenže prvních 100 stran mi nějak trvalo něž jsem se jimi prokousala. Tohle byl můj první thriller a jsem z něj nadšená!! Nemůžu se dočkat až si přečtu další knihy této autorky. Líbilo se mi, jak se nebála cokoliv popsat a jak bylo vše promyšlené a závěr byl naprosto dokonalý. Celou dobu padá vina na dva lidi a až na úplném konci se dozvíte, kdo z nich to je! :) Díky Gillian, nejspíš jsem našla svůj oblíbený žánr. :)

foxterier
01.03.2016

Doufám, že tohle není to nejlepší co napsala, byla jsem zklamaná, zkusím to už jen jednou.

razzex
28.02.2016 3 z 5

Musím říct, že mne tato kniha zklamala. Slabší příběh, hlavní postava mi také moc sympatická nebyla, zachránil to až pro mne celkem nečekaný konec. 3*

Siraelxy
27.02.2016

První kniha Gillian jsem přečetla jako poslední. Což je úplně nepodstatné :-) Do půlky jsem si říkala, že tahle bude nejlepší. Super zápletka - dívka pohřešující se, posléze nalezena mrtvá, a navíc bez zubů. Novinářka, která je rodačkou a chce napsat článek, kterým by se proslavila....sama má velké, jako břitva ostré, tajemství....Kniha plyne, napětí graduje, chvilkami si říkáte, že to autorka trošku natahuje...a najednou- šup, bum, prásk - na pár stranách vše vyřešeno, znovu zamotáno a zase vyřešeno. Prostě překotný, rychlý konec.
Celkově je kniha dobrá, ale Temné stíny se mi líbily víc :-) Více na: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/02/gillian-flynn-ostre-predmety.html

stakido
12.02.2016 2 z 5

slabsi pribeh, zadna zapletka, pachatele jsou jasni vicemene od poloviny. Jak kdyby Gillian Flynn umela udrzet tajemstvi jen do pulky a ve zbytku vysvetlovat, proc se tak stalo.

Vilas1979
10.02.2016 5 z 5

Po dívce ve vlaku letos druhá kniha přečtena téměř na jeden zátah, Flynn píše velmi čtivě, pečlivě dávkuje kolik toho hlavní hrdinka odhalí, nechá vás chvilku vydechnout a když už si říkáte, tak teď bych už mohl konečně jít spát, opět vás vtáhne do děje dalším odhaleným detailem a vám to prostě vrtá hlavou a musíte číst dál. Oceňuji, že se autorka nebála dotknout stále velmi tabuizovaného tématu sebepoškozování a to v míře skutečně nevídané, velmi sugestivní sonda do duše člověka trpícího touto poruchou. I když kniha zde nemá kdovíjaké hodnocení, líbila se mi víc než Zmizelá. Flynn se definitivně zařadila mezi mé oblíbené autory, těším se na Temné kouty a jakoukoliv další knihu.

M.S.
07.02.2016 5 z 5

Jedno z nejkrásnějších a nejdepresivnějších děl. Jako zatvrzelého pesimistu mi celá kniha dělala neskutečnou radost, konečně něco, co jen tak dobrý konec mít nebude.

edisek83
28.01.2016 5 z 5

Byla jsem moc nadšená, tahle kniha je opravdu výborná, bavila jsem se u ní od začátku až do konce. Se Zmizelou se to nedá vůbec srovnat,ta mě moc nezaujala. Přečteno za den.Ted už na mě čekají Temné kouty :-)

Jordyz
25.01.2016 4 z 5

Dobrá kniha, napínavá, pro mě s překvapivým koncem. Těším se na další díly.

Samaret
21.01.2016 5 z 5

Bezva! Bavila jsem se :D hlavní postava je správně zatrpklá a o to realističtějí. je to perfektní kniha a jestli jsou zbylé dvě ještě lepší, tak se mám na co těšit :) skvělý dárek k vánocům...

Mikako
20.01.2016 5 z 5

Za mě nejlepší kniha G. Flynn. Moc mě to bavilo a to hned od začátku. Kam se hrabe Zmizelá. Konečně kniha, která mě nenechala jít spát před druhou ranní :-)

Laf
16.01.2016 3 z 5

Námět shledávám dobrým, ale provedení už ne. Čekala jsem něco víc, hlavně když to má být bestseller. Čekala jsem také víc napětí a celkově zajímavější, aby čtenář knihu nechtěl jen tak odložit, ale toho jsem se také nedočkala. Proto tuto knihu hodnotím jako takovou průměrnou...

eva6031
16.01.2016 4 z 5

Skvělá kniha! Chvílemi až nepříjemné čtení, kdy mi husina naskočila po celém těle. Škoda, že jsem si tady přečetla konec, ale i tak jsem knihu nedala z ruky. G. Flynnová umí dokonale popsat postavy, které na Vás přímo dýchají.

milunka21
27.12.2015 5 z 5

Skvělá drsná kniha :-D

Rade
19.12.2015 3 z 5

Hodně drsné psycho. Snad ještě depresivnější než Temné kouty. Pohledy do hodně temných stránek lidské duše, naprosto ujeté vztahy, převrácené emoce…
Váhám s hodnocením, vysoké bych dala za to, jak se autorce podařilo popsat nepopsatelné, ale moc dobře mi ta kniha nedělala...

Eigis
16.12.2015 3 z 5

Kniha se příliš soustředí na postavu Camilie, její psychiku, vztahy, dětství, sexuální život.... a dost odbývá vraždy samotné a jejich vyšetřování. Navíc jsem postrádal napětí.

SimpanzJi
12.12.2015 4 z 5

Gillian Flynn jsem viděl ve filmové podobě - a to výborně zpracovanou Zmizelou (2014) a příšerně nudné Temné kouty (2015). Ani jednu z těchto knih jsem dosud nečetl, nejdřív jsem se tedy pustil do Ostrých předmětů. Po přečtení první kapitoly jsem si řekl - sakra, zdá se mi to, nebo to bude paskvil. Po přečtení následujících dvou kapitol jsem ale všechna špatná slova o této knížce absolutně smazal z paměti. Začalo to být napínavé, a to se táhlo prakticky až do konce, tedy do 17. kapitoly. Dobře propracované charaktery postav (Adora, Amma, Richard, John...) a zápletka taky stojí za zmínku. Celkově tam bylo hodně slepých uliček, ze kterých se následně přešlo do romantické linie, která se ale pořád mísila (tedy co se týče dialogů) s hlavní kriminální zápletkou. Konečný vrah mě překvapil, protože jsem celou dobu, co jsem knihu četl, přemýšlel úplně o někom jiném. Od 13. kapitoly jsem se nemohl zastavit, a byl jsem přímo stroj na otáčení stránek. Respektive super kniha i s pár náznaky černého humoru. Pokud vznikne filmová podoba, jsem na ni hodně zvědav.

drogy vraždy novináři tajemství násilí sebepoškozování zfilmováno – TV seriál

Gillian Flynn