Ostré předměty

Ostré předměty https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/bmid_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 4 2187 531

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Sharp Objects , 2006

stovickovam
18.10.2016 2 z 5

Nemám ráda, když je hlavní hrdinka (a s ní celá rodina) zralá pro psychiatrickou léčebnu. Sice se knížka četla dobře, ale pod pojmem psychotriller čekám víc.

Janet11
14.10.2016 4 z 5

Třetí kniha od této autorky a ani tentokrát jsem se nezklamala. Děj byl plynulý, nebylo zde žádné hluché, zbytečně rozvleklé místo a já se bavila celou dobu. Už by mohla vydat nový román :)

Jitkarka
05.10.2016 4 z 5

Docela fajn čtení, bavilo a překvapilo.... Chystám se na Zmizelou..

kokosek
04.10.2016 4 z 5

Nevěděl jsem do čeho jdu a kniha celkem překvapila. Dobře napsané a jsem opravdu rád, že je to snad jen fantazie autorky.
Teď jsem zvědav na Zmizelou. Snad to bude podobně dobré.

Zuzka1980
04.10.2016

Na mě docela drsné, nevím, jestli zkusím další. Skoro všichni tam byli něčím "postižení".

zelenazaba
18.09.2016

Nebylo to špatné, jen o něco horší, než Zmizelá....

haski
17.09.2016 5 z 5

Nebylo to špatné, myslím, že dokonce lepší než Temné kouty. Zajímavá koncovka

tulip131
04.09.2016 5 z 5

Kniha je postavena na dobre myšlence, bavila a když už od.půlky bylo jasné,.kdo je vrah, konec o to víc překvapil. Pustila jsem se do Temných koutu.

Pajan28
29.08.2016 5 z 5

Tak tohle jsem fakt nečekala, už dlouho jsem se do žádné knihy nezačetla jako do této. Pro mě patří mezi top.

Peslik
17.08.2016 1 z 5

Takové divné to bylo. Snad jen posledních 20 stran mělo něco do sebe. Zmizelou mám za sebou a nevím zda dát autorce ještě třetí šanci.

iva23
17.08.2016 2 z 5

Celé trochu přitažené za vlasy, konec odfláknutý, škoda.

marta0912
12.08.2016 3 z 5

Kniha mě opravdu bavila a přečetla jsem jí rychle. Všimla jsem si ale, že občas spisovatelka něco napsala a potom vyvrátila. Taky mi přišlo, že psala děj a najednou si vzpomněla, že tam vlastně ještě chtěla něco dát, ale už to nechtěla přepisovat, tak to prostě napsala do části, kterou měla rozepsanou, jestli chápete. Celkový děj mi ale obsahově přišel super, i když jsem občas měla chuť knihu zpálit, protože matka hlavní hrdinky mi opravdu pila krev. Mrzelo mě, jak rychle spisovatelka sfoukla konec, jako by se jí knihu nechtělo dál psát. Opět mám svůj bizardní problém, že kniha nenaplnila má očekávání ohledně brutálních částí, ale co se dá dělat.

sima176
28.07.2016 5 z 5

Prostě skvělé jako všechny její knihy :)

čef
27.07.2016 5 z 5

Otřesné poměry v jedné rodině nešťastných žen postižených různými duševními chorobami. Popsáno s hlubokým psychologickým pochopením, otevřeně, s mnoha intimnosti z ženského pohledu a s politováníhodnými postavami mužů.

Rádasičtu
24.07.2016 4 z 5

Má třetí knížka od G. Flynn, první Zmizelá - neotřelé, druhá Temné kouty - drsné, třetí Ostré předměty - bomba! Camille mi přirostla k srdci hned.. Syrově psané, trocha dekadence (to zbožňuju), skvěle vykreslené postavy.. V knížce se neztrácíte, několikrát čtete s pusou dokořán, protože Vás najednou něčím úplně setne (příhodnost s názvem čistě náhodou).. Ve zkratce - doporučuji - nejlépe si vychytat volné deštivé odpoledne a zhltnout ji pěkně najednou!

Elea76
22.07.2016 4 z 5

Strašidelné psychologické podání patologických osobností a vztahů . Zpočátku jsem myslela, že se tím ani neprokoušu, ale vracela jsem se k četbě zpět . To nutkání ji dočíst a dojit k rozhřešení bylo větší , než dperesivní pocit , který jse z této knihy měla. Kniha je napsaná velmi poutavě, místy ostřeji . Psychické rozpoležení Camille je témeř hmatatelné. Jsem ráda, že jsem ji dočetla a nenechala odloženou , stála za to ;-).

PetikH2O
21.07.2016 4 z 5

Ehm, až neuvěřitelné. Münchhausenův syndrom fakt existuje? A sakra.. Zhltnuto za 2 dny.

KydlochMoris
05.07.2016 5 z 5

Přesně, jak říká Stephen King: "Obdivuhodně odporné dílo, okořeněné ostrým jazykem a ještě ostřejšími postřehy."

Martasek5
01.07.2016 5 z 5

Celkem drsný psycho trihler. Bavilo mě to :)

SimonaP
30.06.2016 3 z 5

Nevím, asi zatím nejslabší kniha této spisovatelky. Přišla mi rozvláčná, až zbytečně zaměřená na smutný život novinářky a najednou přišel překotný konec, kdy na posledních asi dvaceti stránkách bylo všechno v rychlosti vysvětleno. Ve Zmizelé všechno do sebe zapadalo, děj mě nadchnul, tady nikoliv.

drogy vraždy novináři tajemství násilí sebepoškozování zfilmováno – TV seriál

Gillian Flynn