Ostré předměty

Ostré předměty https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/bmid_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 4 2187 531

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Sharp Objects , 2006

DeathTheKid
06.03.2017 5 z 5

Knihu mi doporučil kamarád se slovy, že je to krvák, což pro mě nebyl problém (Nesbo mi nasadil laťku ideálně vysoko, mě už jen tak něco nepřekvapí) , ale stále šlo o hezký standard. Nemám totiž rád knihy s "růžovým" dějem, kde by mohly být oběti zabity píchnutím včelky, nalíčené a krásně oblečené. Bože... Nicméně, prve mě uhodila ich-forma vyprávění, která v kombinaci se zajímavou hlavní postavou tvořila hezký pohled na celé dění, popis postav a místních zvyků ve Wind Gap. Cítil jsem stejnou nechuť k postavám, ke kterým ji cítila Camille a celkově byl popis a čtivost na jedničku. Ke konci jsem si ale začal říkat, jestli má být zápletka opravdu tak strohá a jednoduchá, jak jsem si myslel už velkou část knihy, ale poslední kapitola a epilog mi dali pořádnou pěst. Ale byla příjemná a autorka si tím u mě šplhla hodně vysoko. Závěr mi stále doznívá v hlavě a já přemýšlím nad další knihou.

122aksudil
24.02.2017

Kniha se mně nelíbila, neskutečný a nereálný příběh.

DasaN
24.02.2017 3 z 5

Kniha působí ponuře až depresivně, což dobře doplňuje celý příběh. Občas jsem měla pocit, že některé situace jsou až moc přemrštěné, ale celkově příběh čtivý a napínavý.

Sova15
15.02.2017 5 z 5

Knížka je velmi čtivě psaná, není to klasická detektivka, proto nepopisuje vyšetřování. Ale popisuje výstižně zrůdné vztahy v rodině a co z toho pak může vzniknout. A napínavá do poslední stránky.
Četla jsem jí a nastřídačku poslouchala v autě namluvemou Lenkou Krobotovou (moc hezky).

trudoš
14.02.2017 5 z 5

Vynikající psychologický thriller s podmanivou koncepcí a skvělou hlavní hrdinkou. Ta, po vzoru netypických postav, čtenáře zasvětí do tajů patologického chování zvaného sebepoškozování. A jak je možné, že se z krásky ze zazobané rodiny stane dívče s disfunkčními sklony, i když jinak poměrně normální a ještě k tomu dost sympatické.
Snad jen, že samotná detektivní zápletka je vystavěná na příliš známých klišé, které člověk stejnou měrou očekává, jako jej překvapí. Navíc místo nějakého vyšetřování se Gillian Flynnová soustředí až moc okatě na rodinné vztahy a co špatného z nich vzešlo, takže je vcelku rychle odhadnutelné, kde že bude zakopaný pudl. Plusem jsou v tomhle ohledu skvěle zvládnuté charaktery jednotlivých postav, nemluvě o depresivní atmosféře jižanského venkova, pro kterou mám prostě slabost. Jistě, je to trochu přitažené za vlasy a zbytečně moc vyhrocené, ale uvolněná stylistika si mě získala od první stránky a nezradila ani na té poslední. Takže nakonec naprostá spokojenost.

Pichoval
12.02.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla, některé pasáže ohledně mrtvých byly na mne až moc reálně popsané... Opět překvapivý konec. Od začátku knihy jsem nevěděla, kdo je podeřelý...

Altaira
07.02.2017 4 z 5

Nebolo to zlé. Kniha mala pomalý rozjazd, chvíľami až nudný, a potom bolo všetko zaujímavé nasekané prakticky do poslednej tretiny. Ale vzhľadom na skutočnosť, že sa jednalo o autorkinu prvú knihu, a tiež na úspech Zmizelej (ktorú som zatiaľ nečítala, iba videla), predpokladám, že to bude čoraz lepšie a lepšie :)

Petruse21
02.02.2017 2 z 5

Nereálné a ženské postavy autorka vykresluje opravdu nesympaticky...

marek6463
02.02.2017 3 z 5

Příběh dobrý, jen k tomu na co čtenář čeká to trvá dlouho.

kululinka
29.01.2017 3 z 5

Tohle je druhá kniha, kterou jsem od autorky četla. Jako první jsem se potkala se Zmizelou a ta pro mě zřejmě velmi dlouho (i po přečtení této knihy) zůstane naprosto nepřekonatelná. Jinak kniha velmi čtivá, autorka prostě o takových věcech psát umí. Jen konec mi přišel takový urychlený a useklý.

Laura_Petite
21.01.2017 2 z 5

Tohle se mi bohužel opravdu nelíbilo! Ta zvrácenost hraničící s absurditou... Ne, Gillian, napsala jsi lepší!

ivulka15
18.01.2017 3 z 5

Tohle byla fakt psychárna. V té knize nebyl snad skoro nikdo kdo by neměl o kolečko navíc. Ale musím uznat,že paní Flynnová o těchto věcech umí psát opravdu skvěle.

ArwenAragorn
29.12.2016 5 z 5

Kniha patří k tomu nejlepšímu v žánru. Nenápadná reportérka, která má svá tajemství, je poslána do malého městečka, aby zjistila něco víc o zavražděném děvčátku. Náhodou tam bydlí její matka, se kterou se náhodou nechce vidět. A pak je to mazec. Soutěž o to, kdo je nejšílenější. Lehce ulítlé, lehce nepravděpodobné, ale skvělé! Na knihu se hned tak nezapomene. Doporučuji!

spackova.p
21.12.2016 2 z 5

Být to moje první kniha této autorky, tak nevím, jestli bych se pouštěla do dalších. Dle mého opravdu nejslabší kousek. Nezáživný táhlý děj, rychlý a poměrně nelogický konec.

Dakarianna
20.12.2016 5 z 5

Já jsem nadšená! Úžasný styl psaní, knížku jsem přečetla jedním dechem. Na Zmizelou se teprve chystám, takže s tou porovnat nemůžu, ale tato kniha je určitě lepší než Dívka ve vlaku (a ta se mi taky líbila:).

Adiee19
15.12.2016 odpad!

Som strasne sklamana..snad este ziadna kniha ma tak nesklamala ako tato..prvu knihu od autorky som citala Zmizelu..bolo to top ...temne kuty boli o nieco horsie ale dalo sa..ale tak tato kniha bola katastrofa...veci ktore boli nepodstatne boli az prilis opisovane..naopak scenky ktore si zasluzili viac pozornosti,dialogov a rozpisania odflakla autorka par vetami. Keby som citala od autorky tuto knihu ako prvu urcite po dalsich nesiahnem..slabe slabe slabe :(

Minea
07.12.2016 1 z 5

Příšerná slátanina. Snaha za každou cenu šokovat, by možná zafungovala, nebýt tak neskutečně nereálných postav.

dennie3
25.11.2016 5 z 5

Během čtení jsem chtěla knize dát dvě nebo tři hvězdy, protože mi zápletka přišla příšerně jednoduchá a lehce uhádnutelná. Jenže na konci jsem zjistila, že jsem se úplně mýlila. Nejen že je kniha poutavě napsaná, ale ještě k tomu mě hrozně překvapila a prostě na ni teď nemůžu přestat myslet. Rozhodně si přečtu další knihy.

88_cent
08.11.2016

Ke čtení mě přivedla Gillian Flynn a její Zmizelá. To jsem však netušil, že mě její styl psaní a celkově tento žánr natolik zaujme, že si budu muset přečíst veškerou tvorbu autorky.
Ostré předměty ve mne vyvolaly na začátku knihy rozporuplné pocity, avšak je to teď asi jediná kniha, ke které se chci ještě jednou vrátit :) Příběh skvělý, postavy skvěle "nechutné", jen škoda rychlejšího konce, který ale ve mne zůstává dodnes.
Knihu si prostě musím přečíst ještě jednou a ostatním bych doporučil alespoň jednou!

terezamarsik
05.11.2016 4 z 5

Další skvělá kniha od G. Flynn. Tuto jsem četla jako poslední ze všech jejích knih a znovu mě dokázala uchvátit. Tato autorka ví moc dobře, jak vymyslet skvělé postavy a výborný, šokující příběh. V poslední době jsem četla hodně thrillerů, které měly být šokující a hrůzné, ale většinou tomu tak nakonec nebylo. U G. Flynn vím vždy, že můžu čekat něco opravdu hrozného a ona to také zatím vždy splnila. U této knihy jsem docela brzy tušila kdo to asi mohl být, ale i přesto mě konec příjemně překvapil. Během čtení této knihy jsem se často cítila až nepříjemně, protože hlavní postavy měli opravdu znepokojivé návyky, myšlenky a chování. Od této autorky se ani nic moc jiného čekat nedá, vždy má originální postavy a příběh, který jen tak někoho nenapadne. Znovu jsem se cítila zcela vtažena do příběhu a nemohla jsem se odtrhnout takovým způsobem, že jsem se sama občas cítila trochu temněji, když jsem pozorovala svět kolem sebe. G. Flynn má prostě obrovský talent a dokáže čtenáře zaujmout obrovským, až neuvěřitelným způsobem a její představivost bych asi ani mít nechtěla, protože bych se v noci moc nevyspala. Četla jsem už poměrně hodně thrillerů a hodně dobrých thrillerů, ale zatím pouze u této autorky jsem byla vždy v mnoha částech jejích knih doopravdy šokována, že jsem se až divila co to sakra čtu, ale to vše jen v dobrém slova smyslu.

drogy vraždy novináři tajemství násilí sebepoškozování zfilmováno – TV seriál

Gillian Flynn