Ostré předměty

Ostré předměty https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/bmid_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 4 2186 531

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Sharp Objects , 2006

adorjas
31.08.2019 3 z 5

Občas je na leto fajn prečítať aj nejaký ľahký thriller, v prípade, ak vás postihne čitateľská kríza. Táto kniha zabaví, do hĺbky nejde, možno máte na páchateľa okamžite tip, ale rozhodne vtiahne do deja. Priznám sa, že najprv som si pozrela seriál (ktorý disponoval skvelými obrazmi), ale nebola tam dostatočne vysvetlená alebo ukázaná motivácia postáv. V knihe sa to našťastie napravilo. Spolu so seriálom to bola príjemná letná lahôdka.

MíšaS.
28.08.2019 odpad!

Pokud jste knihu ještě nečetli, nečtěte ani můj komentář !!

Neskutečně debilní kniha. Nestojí to vůbec za čtení. Nuda Nuda a Nuda. Nemá to vůbec žádnou atmosféru a ani děj.

V knize se nic neděje, pouze čtete o chlastání a píchání hlavní hrdinky, která by ráda zase ryla blbosti do své kůže, ale už je přeci dospělá a vyléčená, HAHA, a tak to dělat nebude a musí se nějak ovládnout -- a vodka je na to nejlepší a pak jí ještě zapít pivem a bourbonem. Apropos, C. je asi hadí žena, vzhledem k tomu, kde všude je popsaná...

Hned po pár stránkách odhadnete, kdo za tím stojí a jen se utvrzujete v tom, že to tak doopravdy je. A ten konec? Fakt je C. tak blbá, že jí to nedošlo dřív? I když vzhledem k tomu, co vše vypije, bych se asi možná ani divit neměla.

Seriál jsem neviděla, a ani nevím jestli chci. I když si myslím, že by to mohlo být lepší než kniha, protože ta laťku nasadila hoooodně nízko.

akšuram37
26.08.2019 3 z 5

V poslední době je to se mnou u čtení nějaké špatné. Tuto knížku jsem četla docela dlouho. Ze začátku mě zas tak nebavila. Pak jsem ale zjistila, že je i seriál, stáhla jsem si ho. Začala se dívat na pár dílů (jen to, co jsem měla dočteno) a musím říct, že jsem se tím "namotivovala" a začala číst svižněji. Asi mi pomohlo, když jsem viděla ty herce, které jsem si neuměla představit? Netuším. Každopádně knížka celkem síla! Co to je? Je to vůbec normální? Wind Gap bych teda nikdy nenavštívila :-D

Evišťátko
17.08.2019 5 z 5

Tolik patologických osobností na jednom místě bylo místy na mě už moc. Určitá strohost ve vyprávění dodávalo příběhu na zajímavosti a nedalo knihu odložit. Konec pro mě nečekaný, i když...

Jane333
11.08.2019 4 z 5

Seriál jsem neviděla, takže nemám srovnání. Knížka se mi četla dobře, děj zajímavej, i když postavy magor vedle magora. Od půlky jsem trochu tušila, jak to je, ale z konce jsem měla stejně divný pocit.

Dani666
24.07.2019

Neskutečně zdlouhavé, místy až nudné

SSTknihy
22.07.2019 4 z 5

Dobře se to četlo. Hlavní hrdinka je slušnej magor, co si s sebou táhne solidní traumata jak žvýkačku na podrážce, město, kde by člověk nechtěl bydlet, ani kdyby bylo poslední za zeměkouli, narušená mládež, která toho má ve třinácti za sebou víc než by našinec doufal v osmnácti a navrch dvě vraždy jak vystřižený z temných severských detektivek. Spíš než o vyšetřování zločinu jde o rozplétání psychologických propletenců, traumat, hysterií a patologií. A i na ten sex dojde. Takže jak říkám, dobře se to četlo :-)

Aghatte
13.07.2019 1 z 5

Pokud budete psát o světě, kde se všichni mají rádi, drží se za ruce, běhají po louce, zpívají veselé písničky a nikomu se nic špatného nestane, nikdo to asi číst nebude....
Kdežto seberte kdejakého úchyla, zabijte pár dětí - pokud možno obzvláště perverzním způsobem- přidejte nudné město se spoustou prolhaných nadržených lidí (a opět dětí), kde všichni lžou a každý je něčím ujetý - a máte světový bestseller.
Zajímalo by mě, kde autorka (která chtěla psát už od třetí třídy) bere ty zvrácenosti. zda se radí s psychology, či nedejbože se jedná o její představy či vlastní zkušenosti.
Po přečtení mám chuť se vrátit k Vejce a já, kde maminka skutečně miluje své děti a jediná zhýralost je 6 vajec k snídani.
Za mě tedy 2 hvězdy za jazyk, píše dobře, ale ten obsah... Stydím se, že to čtu, a divím se, proč si zahlcuji mozek vším tím hnusem. Ty šílené vztahy, nejen v rodině, ale ve společnosti, lhaní, ubližování, 13tileté děti, které běžně berou drogy a mají sex, šikana, neúcta k životu svému i ostatních.... Příliš mnoho koncentrovaného zla na můj vkus.
To není detektivka, to je soutěž, kdo popíše co nejvíc úchylností na jednom místě.

crazyslunicko
24.06.2019 5 z 5

Trochu jsem se knihy obávala, ale nakonec jsem ji přečetla na jeden nádech. Kniha se čte velice snadně. Začátek je trochu pozvolný, ale hlavní hrdinka vás do děje hodně rychle vtáhne. Camille má velice komplikovaný vztah se svou rodinou, ale hlavně matkou. Matka je velice starostlivá a nikdy se nechce bavit o její práci. Příjde jí to nechutné. Jeji nevlastní sestra je také velmi zvláštní a trochu ji děsí svou panovačností. Hlavní hrdinka je velice krásná, avšak v mládí si velice zdemolovala své tělo, které si často řezala. S pomocí detektiva se snaží vyřešit 2 vraždy mladých dívek. Rozúzlení je velice nečekané...

Zjistila jsem, že o této knize vznikl i seriál.. Asi si ho pro zajímavost pustím a hned budu mít srovnání.

Flexa
23.06.2019

Ta knížka je fakt protkana zvláštní atmosferou. Myslím že v této knize nejde jen o samotnou zapletku ale o traumata a jejich prožívání. Ikdyz bych ocenil lepší gradaci děje (opravdu bylo skoro vše na pár posledních stránkách). A vrah mě i diky nové "serialove" obalce napadl docela zahy, ale i tak me tam i ten konnec vcelku překvapil. Ta kniha je na debut fakt velice velice zdařilá. 81%

medlovice
02.06.2019 5 z 5

Viktoriánské domy jsou plné místnůstek , věžiček a schodišt, malých zákoutí, jakoby se lidé žijící v nich chtěli před něčím schovat . Dokonalá žena, perfektní matka, její bezchybná holčička, dcera, která vede dvojí život a další dcera, která škrábe do své kůže slova o tom co se nemůže a tom co se smí.
Líbilo se mi , že hlavní hrdinka není super policistka bez soukromého života , ale líná novinářka , která se ani nesnaží , jen se trápí se svými démony. Jenže nejhorší ostrý předmět, který jí ubližuje je její rodina.

monci6485
31.05.2019 5 z 5

Perfektní stejně jako seriál. Šílená rodina, šílené děti, šílené město....

kathla
25.05.2019 4 z 5

Pěkný kousek ke čtení na dva dny :-) Sice jsem spíš na napínavější knihy, ale i tak se mi příběh líbil.

Simstr
13.05.2019 4 z 5

Ze začátku mě kniha chytla, přibližně do půlky a pak to nějak polevilo. Každopádně Zmizelá to není :-) Ale dobré počtení na víkend !

jefff
10.05.2019 4 z 5

Psychologicky dobře vykreslená kniha, kdy je cítit, že autorka má talent a že si dala s dílem záležet. Ostré předměty se dobře čtou, je v nich zajímavá mozaika postav a charakterů. Zamrzí snad jen poměrně předvídatelný vývoj a lehce stagnující vývoj příběhu. Závěr je pak překvapivě uspěchaný a až překotný. Místo hrůzy nahánějícího finále máme víceméně popis událostí. Přesto si knihy cením a autorku budu nadále sledovat.

EvieS
07.05.2019 5 z 5

Ke knížce mě přivedl seriál, který je stejně povedený.

Romžiry
06.05.2019 2 z 5

Byla to třetí kniha od autorky a za mě ta nejslabší. Sice slibný začátek, ale zbytečně moc postav, žádná akce, která by vás hnala číst dál. Předvídatelný konec. Asi jsem čekala víc.

LadyHip
05.05.2019 5 z 5

Poutavé čtení od začátku do konce. Zhruba od půlky knížky už jsem tušila, ale vůbec to nebylo na škodu. Rozhodně si od autorky přečtu i něco dalšího.

Dalimila12
24.04.2019 2 z 5

Kniha mě moc nebavila, přitom námět knihy je zajímavý a začátek mě chytnul. Chyběla mi nějaká akce, příběh se táhl, konec jsem předvídala.

aginecka
24.04.2019 4 z 5

Dokonalosti Zmizelé to sice nedosahuje, ale i tak si užijete sledování rodinné soutěže o titul největšího psychopata z okolí.

drogy vraždy novináři tajemství násilí sebepoškozování zfilmováno – TV seriál

Gillian Flynn