Ostré předměty

Ostré předměty https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174645/bmid_ostre-predmety-QBt-174645.jpg 4 2186 531

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů – ani hlavy čtenářů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Sharp Objects , 2006

VěraČamková
14.04.2019 4 z 5

Poutavá kniha, která se čte sama, člověk se nechce odtrhnout ani po přečtení poslední stránky.

Matita310
14.04.2019 5 z 5

Další z knih, která se četla sama. Celou dobu čekáte, jak to skončí, ale konec této knihy vás naprosto dostane. Skvělé

Iv8
07.04.2019 4 z 5

Psychosonda do vztahů mezi matkou a dcerami nabírá postupně grády. Občas je to opravdu síla. To, že se staly i dvě vraždy, zůstává trochu v pozadí, aby se všechno v závěru pěkně rozšmodrchalo.

Margie94
07.04.2019 4 z 5

Naprosto parádní a napínavý thriller, který opatrně a pomale rozkrývá hrůzná tajemství městečka Wind Gap, z kterého pochází hlavní hrdinka Camille. Tajemství obestírající i její vlastní rodinu, která patří mezi městskou smetánku. Příběh se místy vlekl a ke konci nabral překvapivě rychlý spád, který vyústil v odhalení vraha mladých holčiček. Za mě velmi dobrá četba, ubírám jednu hvězdičku za rychlý a možná trošku odbytý konec.

wena
06.04.2019 4 z 5

Hlavní hrdinka pomalu otevírá 13 komnatu její rodiny. Čte se rychle a plynule. Jen něco už mě přišlo přitažené za vlasy viz. podlaha v domečku.

Langy
01.04.2019 5 z 5

Jak seriál, tak i kniha naprosto vynikající.

L.Helena
28.03.2019 3 z 5

Poslouchala jsem audioknihu a občas se mi stávalo (hlavně v první půlce), že mi prostě unikly myšlenky někam jinam. A to se mi u audioknih stává málokdy. Tak nevím, zda to bylo knihou, nebo přednesem.

EmiClare
26.03.2019 3 z 5

Tato kniha mi přišla nedotažená do konce. Skvěle napínavá, ale vyústění nic moc.

LenkaGonn
25.03.2019 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Byl to první kniha od téhle autorky. Její knihy jsou celkem dobře hodnocené, takže jsem se těšila. Nakonec to nebylo úplně to, co bych si přečetla ještě jednou, ale zajímavá zápletka a rozuzlení zajímavé. Jen musím souhlasit s tím, že ten konec byl jakoby narychlo dopisovaný. Za mě 3 hvězdičky.

Laduš94
25.03.2019 4 z 5

Další psycho od Flynn, ačkoliv tentokrát mi to přišlo trošku předvídatelné a samotné rozuzlení (když už si myslíte, že je vše vyřešeno) bylo hrozně uspěchané a jako kdyby dopsané na poslední chvíli. Nicméně psychologie postav byla skvělá, atmosféra taky a knížku bych doporučila, jen za ten konec hvězdička dolů.

MakiKorda
19.03.2019 4 z 5

Zaujme. Trochu psycho s nutí vás přemýšlet. Některé scény jsou trochu zbytečně zdlouhavé. Konec opět pecka.

AdaSiska
14.03.2019 5 z 5

Ten seriál měl tak blbý konec, v knize jsem si ho vychutnala.

RuzovaPanterka
13.03.2019 5 z 5

A zase dobrý! Gillian na povídky se vyprdni, tyhle psychozáležitosti ti jdou fakt skvele! Čtivé, napínavé, opět silně znepokojující atmosféra napříč celým příběhem. Teď si dám chvilku od psycha pauzu a pak se vrhnu na starou dobrou Zmizelou :)

Alexxxka
11.03.2019 5 z 5

Wow! Po delší době knížka od které jsem se nedokázala odtrhnout. Všichni mi přišli dost ujetí , po celou dobu jsem měla zvláštní pocity u čtení a myslím že na tento příběh jen tak nezapomenu.

veronika1461
10.03.2019 4 z 5

Dobrá knížka, skvěle se četla a byl to dobrý příběh. Jen mě mrzí, že konec byl vtěsnaný jen do pár stránek, ráda bych si o tom přečetla víc.

Ticiana
08.03.2019 5 z 5

Poslední kniha od autorky. Viděla jsem seriál, ale nějaké věci mi zůstali u něho otevřené. Kniha byla famózní. Miluju, jakou autorka dokáže naladit temnou atmosféru. Úžasně vykreslene postavy a jejich démoni. Taky se mi líbilo, jak promlouvali slova. Úžasné a zároveň velice znepokojivé dílo.

Jolina
05.03.2019 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře, mnoho z postav, které se v knize objevovaly, byly nějakým způsobem psychicky nemocné. Dlouho jsem pátrala po tom, kdo byl vrahem a z jakého důvodu - nakonec se vše vyústilo v překvapivý závěr, ačkoli autorka před koncem stočila příběh jiným směrem.

pingu1
01.03.2019 5 z 5

Pěkný thriller, po přečtení Zmizelé jsem se s důvěrou vrhla i na něj. Styl psaní mi sedí, děj odsejpal a místy to bylo pěkné psycho … :-)

Dannyska
27.02.2019 3 z 5

Kniha je čtivá, dobrá, ale zbytečně dle mého dlouhá. Ale za přečtení to stojí :-)

Tesset
26.02.2019 3 z 5

Tak nějak nevím, co je na tom. Viděla jsem nejprve seriál, ten mi teda připadal lepší než kniha, lépe vystihl celkovou atmosféru. Očekávala bych, že v knize bude vše více a detailněji rozebráno, ale ono ne. O tom, že autorka popsala dost zvráceny svět, se asi ani nemusím zmiňovat - hlavně to chování třináctiletých dětí, které předhazují jedno starším, aby si s ním užili, to téma sexu, znásilnění atd., o kterých očividně alespoň někteří dospělí věděli, ale považovali to za normální? Nevím to už na mě bylo moc, kdyby jim aspoň bylo tak 16-17 budiž. Mohl z toho být parádní thriller i poučení a celkem neznámé nemoci, ale chtělo to více rozpracovat.

drogy vraždy novináři tajemství násilí sebepoškozování zfilmováno – TV seriál

Gillian Flynn