Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4698 1119

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

Mini.Baby
26.11.2016 5 z 5

Patrik opět nezklamal. Pobavil, dojal, rozbrečel. Doufám, že napíše další kousky, hrozně mě baví. Jako autor i jako člověk. Dobíjí mě dobrou náladou a optimismem

macanecek
26.11.2016

Musím říci, že i pro mne je tato kniha zklamáním. Nemohla jsem se dočkat važ vyjde. S očekáváním, že stejně jako v Erotikonu a Prvokovi v ní bude lehkost a typický Hartl humor... Jsem v polovině Veroniky a teprve se začíná blýskat na lepší časy! Tragický začátek jsem neočekávala a horko těžko se jím prokousávám. Ani nevím jestli vůbec druhou část začnu číst. Možná si raději znovu přečtu Erotikon. Jinak napsat román z dvou úhlů pohledu a vtipně řešit knihu oboustranně je super nápad.

Odehnalka
25.11.2016 4 z 5

Upřímně jsem uvažovala, zda knize neudělit hvězdy pouze tři. Protože ke konci druhého příběhu už jsem se trochu nudila. Ale nakonec dávám čtyři, i přes to, že to nesplnilo moje očekávání. Po Erotikonu jsem měla vyšší nároky. Ale hezky se to četlo, nápad se dvě příběhy dobrý.

Safienka
23.11.2016 5 z 5

Super! Užila jsem si to. Začala jsem Veronikou a po skončení jsem se strašně těšila na Jáchyma :) ač příběh obsahuje spoustu nevěr, tak tam najdete i strašně moc lásky a drsné reality... Život mladých lidí, kteří nejsou dokonalí. Všichni mají své chyby, které se ne vždy dají napravit. Za mě spokojenost :)

Floriška7
23.11.2016 5 z 5

Super. Mně se to líbilo moc. Oba příběhy stály za to. Trošku jsem měla strach, po přečtení příběhu Veroniky, že bude pohled Jáchyma nezajívavý. Naopak. Skvěle propojené. Už se těším na další jeho knihy. Taková příjemná oddychovka.

levra
23.11.2016 5 z 5

Opět musím pochválit, kniha mě neskutečně bavila, neuvěřitelné propojení. Jen tak dál, pane spisovateli:-)

jindrusa
23.11.2016 5 z 5

Ani třetí kniha autora mně nezklamala, krásná oddechovka.

Imor
22.11.2016 2 z 5

Nápad napsat knihu ze dvou úhlů pohledů se mi jevil jako výborný - ALE - bohužel nebyl. Začala jsem Veronikou a Jáchym už mě nebavil. Ano kniha se četla rychle, neb dle mého názoru její obsah je trapně česky jednoduchý a hlavně už nudný. Měl - li by se román prezentovat v zahraničí, styděla bych se za popis našeho způsobu života :-(

chaluparka2014
22.11.2016 5 z 5

Nejlepší Hartlovina, oba pohledy jsou zajímavé a dle mého názoru je zcela jedno, z jaké "strany" začnete...jedním slovem ..reálný život... samé hvězdy za úpravu a geniální propojení obou příběhů..

Makropulos
21.11.2016 2 z 5

Tak to bylo obrovské zklamání. Na knížku jsem se těšila, čekala jsem zase dobré čtení se špetkou humoru a místo toho jsem přečetla příběh, kterému se nedá věřit, s přehnanými náhodami, zápletkami jak z telenovely a občas mě napadlo, zda ten Hartlův humor tentokrát nespočívá v tom, že si ze mě dělá legraci. Přitom nápad s dvojrománem je dle mého názoru velmi dobrý. Začala jsem od Veroniky, ale myslím si, že můj dojem by se nezměnil, ani kdybych četla obráceně.

lenka01
19.11.2016 2 z 5

zase jiná četba, četlo se to dobře, ale stačí 1x

Lusů
18.11.2016 3 z 5

Samozřejmě se to četlo ohromně snadno a velmi rychle, oceňuji nápad dvou pohledů. Ale na mě už tu těch nevěr bylo moc...

prochyZ
15.11.2016 1 z 5

Tak tohle opravdu ne :(. Začala jsem Veronikou, což asi nebyl dobrý tah, protože mě už druhá část Jáchyma neláká. Zatímco předchozí knihy nepostrádají určitou formu vtipu a nadhledu a s nevěrou se zachází víc realisticky, tady mám pocit, že štěstí trvá jen do okamžiku kdy vyprchá erotická fascinace druhým partnerem. Ačkoli to je kategorie oddechového čtení, celkový výsledek působí nepřesvědčivě a povrchně.

ugisha
15.11.2016 5 z 5

Za mě Hartlova nejlepší kniha. Skvěle se četla, líbil se mi nápad se čtením z jakékoli strany. Začala jsem Jáchymem, takže se mi asi ten jeho příběh líbil o malinko víc, ale i Veroničina část měla něco do sebe - prostě každá půlka je jiná, někdo preferuje dobrodružství, někdo rodinu. Uvěřitelné o dost víc než Erotikon. Čte se rychle a lehce, až je člověku líto, že je konec. Maximálně jsem si čtení užila a už teď se těším na další knihu :)

yoseff
15.11.2016 1 z 5

Tak na tohle jsem se po skvelem Prvokovi a Erotikonu hodne tesil a dostal jsem mokrym hadrem přes drzku. Cervena knihovna v kombinaci s osudy malého ceskeho Forresta Gumpa. Je mi to lito, ale nelíbilo se mi to. Sci-fi me moc nebere.

MagdaS
13.11.2016 5 z 5

Skvělá kniha, pan Hartl nezklamal. Také pro mě asi nejlepší knížka, příběhy se skvěle doplňují a přitom se nic neopakuje.
Vidím, že jsem tu dlouho nebyla a někam se mi "schovaly" hvězdičky - za mě všech 5 :).

marci6977
13.11.2016 5 z 5

Pěkné odpočinkové čtení. Tato kniha od Patrika Hartla je zatím nejlepší.

zenavknihach.cz
10.11.2016 4 z 5

Knihu jsem nemohla odložit. Až v druhé půlce Veroničina příběhu mi to začalo trošku drhnout a připadat trochu rozvláčné. Ale vzhledem k tomu, že příběh začíná vlastně mezi puberťáky - což je už skoro jiná generace - mě to vlastně celkově bavilo moc. A jak jsem zjistila, z románu je takřka ze dne na den bestseller a brzy se určitě bude čekat na dotisk. Takže velká gratulace a těším se na příště! Celá recenze zde http://www.zenavknihach.cz/56-patrik-hartl-potreti

kaca82
09.11.2016 5 z 5

No.. nevím moc odkud začít. Nejdřív asi od toho, jak skvěle ladí název knížky s obsahem. Jak se postavy zastavují u zdánlivě obyčejných okamžiků, které jim přinášejí opravdové štěstí, takový ten stav propojenosti s vesmírem, který zná každý z nás.. a přitom to s hlavním dějem zas tolik nesouvisí :) Příběh jako takový byl na mě moc převztahovaný, přesexovaný a přenevěrovaný, chvílemi jsem si připadala jako úchyl, že žiju 10 let v jednom vztahu bez myšlenek na nevěru. Ale postavy byly sympatické, víc mi k srdci přirostl Jáchym, Verča se až moc zaobírala dilematem rozum * srdce.. Co je na knížce ale úplně nejgeniálnější, je forma. Tak dlouho jsem nevěděla, jakým příběhem začít, až rozhodl los a začala jsem Jáchymem. Celou dobu jsem přemýšlela, jak si autor poradí s tím, aby se pak v příběhu Verči neopakovalo vše znovu, ale zároveň aby čtenář, který čte Verču jako první, do toho příběhu také naskočil. A to je prostě neuvěřitelné, jak se to povedlo, jak do sebe každý kousek zapadal a zároveň se skoro nic neopakovalo. Příběhy se nádherně doplnily a teprve po dočtení druhého se vše nádherně uzavřelo a vyjasnily se věci, které mi přišly v prvním příběhu jako křečovitě vymyšlené náhody. Prostě dokonalý a tak u mě těch pár mušek v podobě vztahových překombinovaností vůbec nemá vliv na množství hvězdiček :)

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976