Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4706 4706

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

m.valova
15.01.2017 5 z 5

Taky jsem začala od Veroniky a udělala jsem určitě dobře,ale zajímavé byly oba dva.

mrkvajda
15.01.2017 5 z 5

souhlasím s bara9550. Myslím, že jsem udělala dobře, když jsem si nejdříve přečetla Veroniku a tudíž také doporučuji začít jejím příběhem. Příběh z Jáchymova pohledu pak vše skvěle doplní.

baterka.gs
15.01.2017 5 z 5

Perfektní vyprávění Jáchyma bylo dotažené do všech detailů a moc se mi líbil průřez od jeho mládí až do dospělosti. Jeho částí jsem začala a líbila se mi více, než Veroničina. Ze strany Veroniky jsem čekala více provázanosti, nicméně i tak byl román velmi čtivý a určitě jej doporučím na čtení dále.

myšpa
15.01.2017 5 z 5

Veselá i smutná zároveň. Četla se velmi dobře, stejně jako předcházející dvě knihy Patrika Hartla.

Janniska
15.01.2017 4 z 5

Začla jsem knihu číst ze strany Veroniky a jsem ráda.Přišlo mi že Jáchym toho na ségru ve své části moc vykecal a kdybych začla jím,věděla bych až příliš detailů.´Pan Hartl mě nadchl,ostatně jako u všech svých.Poutavé čtení které mne nenechalo odpočinout.Prostě jsem musela číst dokud jsem viděla na písmena,lačná po tom jak to všechno dopadne.prostě Bomba!:-)

bara9550
15.01.2017 5 z 5

DOPORUČUJI ČÍST ZE STRANY VERONIKY !

Knížka naprosto skvělá, přečetla jsem jí jedním dechem, začala jsem od Veroniky a dobře jsem udělala...
Pokud začnete číst od Jáchyma, dozvíte se, jak Veronika začala i jak končí... ovšem u Veroniky se dozvíte pouze její příběh a nastíní vám spoustu dalších lidí. Máte na ně určitý obrázek, víte co asi museli nebo nemuseli dělat - podle vlastní intuice.. Jáchym Vám to buď potvrdí nebo vyvrátí, pokud byste ale začali jím, postavy máte potom vlastně všechny představené - příběh Veroniky máte odtajněný a to pak není ono..

Je to opravdu skvělá kniha, Četla jsem ji jako první ze všech Hartlových knih a určitě si zbylé dokoupím.
Supr knížka.

EllieGriffin5
13.01.2017 4 z 5

Zábavné, přečetla jsem během pár dní, ale měla jsem pocit, že čtu příběh jako ze seriálu Ordinace v růžové zahradě :-)

sinamona
12.01.2017

Kompletní sbírka P.Hartla má své čestné místo u mě v knihovně. Náhodně jsem začala jeho tvorbou odprostřed, tedy od Malého pražského erotikonu, který mi změnil pohled na svět a dal životní nadhled, který jsem marně hledala, naprosto úžasná knížka, stejně jako autor sám.
Na Okamžiky štěstí jsem se nemohla dočkat od jara a zároveň jsem se na knihu nedočkavě těšila, tak jsem byla i smutná, že to zhltnu jedním dechem a minimálně dva roky budu mít frustrující absťák po tvorbě P.Hartla :)
Neodolala jsem a po mírném váhání jsem začala Veronikou, kdy se mé emoce přelívaly ze strany na stranu, vážně hned po prvních stránkách to byla pecka. Soucítila jsem s ní, tak moc, že jsem pořád přemýšlela co se děje na druhé straně u Jáchyma. Někdy mě Veronika udivovala, někdy jsem jí litovala, ale hlavně jsem jí přála ten okamžik štěstí. Jelikož nejsem takový nenasyta, tak si Jáchyma šetřím, jo jo zatím odolávám a plácám se přes ruce, tak nějak ve mně Veronika musí uzrát, abych se pustila do Jáchyma...až to uzraje, doplním komentář :)

knihovniceS
12.01.2017 5 z 5

moc pěkné - autor nezklamal

Didi15
12.01.2017 5 z 5

Tato kniha se mi líbila snad ještě víc než Erotikon. je to takové ze života, až je to neuvěření. Dokázal vystihnout veškeré pocity a některé hlášky jsou tak pravdivé až zamrazí. Patrik Hartl je výjimečný spisovatel a já chci jeho knihy číst pořád a pořád, nedočkavě budu čekat na další. Snad další kniha přijde co nejdřív.

Pistácie
11.01.2017 4 z 5

První kniha, po které jsem od autora sáhla, a hned mě nadchla a oslovila. Zajímavé rozdělení knihy na dvě částí, a dva příběhy, které se prolínají, mě neskutečně bavilo. Je to oddechové čtení, které v sobě skrývá i mnoho bolestných ran ze života, kterými si projde každý z nás, ať už jde o smrt milované osoby, nebo vztahy a rozchody. I přes to, že je spousta dílčích příběhů snadno předvídatelných, mě to nepřestalo ani na vteřinu bavit.

magdalena8171
11.01.2017 5 z 5

Patrik je pan autor, miluju jeho knihy, jeho humor, čtivé ,moc hezké.Škoda že nemá víc knih..

LenkaKa
11.01.2017 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem v poslední době četla. Patrik Hartl je skvělý autor. Nikdy jsem nečetla knihu, která se dá číst z obou stran, krásně to do sebe zapadá. Moc se mi to líbilo.

m.valova
10.01.2017 5 z 5

Super knížka,výborný nápad napsat dva příběhy navzájem propojené a obdivuji že se opravdu ani jedna situace neopakuje,musela to být dřina,ale stojí to za to.Třetí kniha a ani jednou Patrik Hartl nezklamal,naopak se neustále zlepšuje.Doporučuji.

Marfulka007
09.01.2017 5 z 5

Patrika Hartla jsem objevila úplnou náhodou a hned jsem zhltla jeho první dvě knížky. Ne jinak to bylo s Okamžiky štěstí letos po Vánocích. Dokonale čtivá kniha od které je těžké se odtrhnout. Veselá i tragická zároveň a přesto pro mě stále pohodová četba na zpříjemnění večera. Zajímavý nápad, že je napsaná ze dvou úhlů pohledů, a přitom to knize vůbec neuškodilo a neměla jsem pocit, že by se děj opakoval. Nejdříve jsem přečetla Veroniku, ale je fakt, že Jáchym mi byl nakonec mnohem sympatičtější.

oliec
09.01.2017 5 z 5

Hezké, kniha mě bavila víc než Malý pražský erotikon. Jako první jsem přečetla Veroniku. Dost jsem se i nasmála. Doporučuji.

ritz
09.01.2017 5 z 5

Mě se knížka moc líbila, nápad, prožít životní příběh sourozenců z pohledu bratra i sestry mi přijde výborný a zajímavý, i když se vlastně potkají jen v několika situacích. Mám ráda styl pana spisovatele, za mě plný počet.

Gabca1990
08.01.2017 5 z 5

Začala jsem Jáchymem a jeho příběh se mi líbil trošku víc. Vyprávění o Veronice se mi zdálo slabší, možná je to tím, že jsem ji četla jako druhou. Především se mi líbí originální pojetí dvou příběhů, které na sebe navazovaly a každý čtenář si může vybrat příběh, který začne číst jako první.

mekkejla
08.01.2017 4 z 5

Díky Jáchymově části a originálnímu nápadu dávám 4. Ale Veronika se mi moc nelíbila a kolikrát mi přišlo,že řeší blbosti. Jáchym mě naopak i několikrát dohnal k slzám a bylo mi ho opravdu líto. A menší varování pro ty,co by čekali vyloženě happy knížku jako já- je to opravdu o okamžicích štěstí,které samozřejmě netrvají 24/7.

red_me93
08.01.2017 4 z 5

Moje první od Patrika Hartla.
Jako první jsem četla Jáchyma a udělala jsem dobře. Jeho vyprávění jsem prožívala s ním. Veronika špatná nebyla, z Jáchymova pohledu už nešlo o překvapivé události, ale u některých pasáží mě zajímalo, jak to vypadalo z jejího pohledu.
Knížka byla fajn, pravda, některé náhody byly trochu nad rámec uvěřitelnosti, ale přesto mě příběh bavil. Určitě si přečtu další knihy, jeho styl psaní se mi líbí :-)

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976