Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4706 4706

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

PetK
08.01.2017 5 z 5

Patrik Hartl pokračuje ve stylu předešlých knih, ve kterých se mísí situační humor se smutkem, průšvihy, štěstím a erotikou. Mám ráda, jak autor dokáže situaci popsat v podstatě velmi úsporně a jednoduše, ale zároveň tak výstižně, že se musíte buď smát, nebo brečet. Objevila jsem ho teprve nedávno, ale fakt jsem se zamilovala. Atmosféra jeho knih je hořkosladká jako třeba u Pelíšků nebo Báječných let pod psa.

Peprnicka
07.01.2017 4 z 5

Čekala jsem na knihu douho a napjatě :-) a nezklamala mě...jako první jsem četla Jáchyma, ale příběh Veroniky se mi líbil víc...ale možná, že kdybych četla prvně Veroniku, tak by se mi víc líbil příběh Jáchyma :-) Malý pražský erotikon u mě ale stejně pořád vede :-)

Eva88
07.01.2017 4 z 5

Skvělá oddechovka, kde se mísí radost se smutkem, vtip s erotikou, sny s realitou. Patrika Hartla sleduji už delší dobu, jen jsem ještě neměla možnost dostat se k jeho knihám. Proto jsem ráda za tento vánoční dáreček. Začala jsem číst Veronikou a přesto, že se mi její část četla moc dobře, nemohla jsem jí přijít na chuť. Mé sympatie si rozhodně nezískala. :-) Navíc mi její příběh chvilkama připomínal film Jak vytrhnout velrybě stoličku. :-)) Jáchymův příběh jsem přečetla jedním dechem, jeho radosti a strasti jsem prožívala a Veronika mě na základě některých událostí naštvala ještě víc. :-)

rottovat
06.01.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí mne bavily, pobavily, leckdy i rozesmutnily. Stylem hodně připomínají autorův předchozí Malý pražský erotikon, jsou ale svižnější, méně rozvleklé, i když v závěru také zrychlují a na můj vkus autor skáče až o moc let dopředu. Jáchymův příběh, který jsem začala číst jako první, mne bavil hodně, s Veronikou jsem měla místy problém, zejména postupem času mi už její příběh přišel trošku nudný, ale možná je to tím, že už prostě z Jáchymovy strany víte, co se bude dít. Každopádně autor má nadání pro skvělé vykreslení situačního humoru (scéna v alpském apartmánu je za mne číslo 1) a jednotlivé dialogy vás rozhodně nudit nebudou.

Pjater
05.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Začala jsem příběhem Veroniky a jsem za to ráda. Za mě je to nejlepší kniha od českého autora(doposud na tom místě byl Malý pražský erotikon). Všem mohu vřele doporučit.

viva71
04.01.2017 5 z 5

Po dvou knihách od Patrika Hartla, jsem se na tu další moc těšila. Prvního jsem četla Jáchyma a nemohla jsem se utrhnout. Veroničin pohled na stejnou životní etapu byl prostě jiný a místy mě "přestával bavit". Ale knížku i tak hodnotím vysoko a další knihu od tohoto autora si rozhodně koupím.

Peace
04.01.2017 4 z 5

"To, co nazýváme štěstím, je prostě okamžik, kdy přestáváme mít strach."

Mé první setkání s Patrikem Hartlem a doufám, že ne poslední ;o) Začala jsem příběhem Jáchyma a knihu nešlo odložit. Co totiž autorovi rozhodně nechybí, je velká čtivost.
Příběh Veroniky byl také fajn, ale po akčním bratrovi, už mi její vyprávění přišlo vlažnější. Myslím, že i důsledkem toho, že jsem o jejím životě věděla hodně již z knihy předchozí.
Tento literární počin každopádně ráda doporučuji, protože v českém knižním světě jde o hodně kvalitní zjevení.

cérka
03.01.2017 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, průběžně četla komentáře na DK a snad právě proto jsem začala Jáchymem.
Co je to štěstí? okamžik?
Těšila jsem se, moc jsem se těšila na úžasně pozitivní knihu plnou štěstí, radosti, pohody a hned na prvních stránkách smrt/první láska, těhotenství/rozchod. Tolik emocí, neuvěřitelných náhod, smůly a nakonec asi i toho štěstí (v neštěstí). Neustále jsem si říkala "to pravé vau teprve přijde, musíš počkat na druhou část" Na Veroniku. Jenže..... Já už vlastně věděla jak to skončí, všechno začne u Kuby a skončí zase u Kuby. A tak jsem nakonec zjistila, že to vlastně tak skvělý nápad není psát a číst jeden příběh na dvakrát. A vau se nekonalo.
Malý pražský erotikon u mě vede a těším se určitě na další autorovy knihy

misantroop
02.01.2017 4 z 5

Třetí kniha Patrika Hartla pokračuje ve stejně čtivém duchu jako první dvě. Kniha je rozdělena na příběhy sourozenecké dvojice očima Jáchyma a Veroniky. Kniha na mě chvílemi působila trochu překombinovaně a až přehnaně neuvěřitelně, obzvláště některé větvě příběhu, ale neztrácela nic na své čtivosti. Nicméně myslím, že jí spíše ocení čtenářky a čtenářům, kteří by chtěli okusit autorovi počiny bych doporučil spíše jednu z prvních knih. Jedná se ale o příjemně odsýpající oddechovku, kterou čtenář rychle zhltne.

Anitka.KM
02.01.2017 5 z 5

Na knížku jsem se po Erotikonu moc těšila a nezklamala mě. Jednoduše čtivá, příjemná, uvěřitelná ( tak jako život), oddechová. Mám ráda Patrikovi knihy, milou osobnost i brutální smích :D A těším se na další dílko.... :)

zuzana4587
02.01.2017 5 z 5

Poprvé jsem se setkala s takto nevsedne psanou knihou a musím říct, že mě nadchla. Patrikovi Hartlovi do sebe příběhy jednotlivých postav a jejich vzajemne propojení zapadaly precizně. Začala jsem Jachymem a přečetla jej za dva dny. Silný začátek mě nutil knihu nepustit. Kniha není nijak ctive narocna, ale pak si uvědomíte, že žádne štěstí netrvá věčne, pouze v určitých okamžicích. A přesne proto se mi kniha libila. Doufám, že Patrik Hartl chystá nejakou další. Uz se tesim. Za me 5*.

čtenářka4
01.01.2017 3 z 5

Mám trochu nejasný názor na tuhle knížku. Z názvu a tak vůbec jsem očekávala něco jiného, duchaplnějšího, moudřejšího. Tato knížka je spíš oddechové čtení, něco je trochu nerealné, chvílemi obyčejná až ne přiliš kvalitní čtení, chvílemi ale příjemná a občas chytrá kniha. Byla jsem ale zvědavá, jak to dopadne, kniha je velmi čtivá, takže jsem ji přečetla velmi rychle. A také oceňuji nápad dvou navzájem se doplňujících příběhů, skvělé. Nechám to uzrát a možná ještě změním názor.

Košišta
30.12.2016 4 z 5

Začínala jsem číst Jáchyma a jsem za to ráda, Veronika už jen příjemně doplnila. Ocenila jsem, že se příběhy neopakovaly, naopak odkrývaly situace, příběhy, myšlenky z té druhé strany. Má největší chyba byla, že jsem očekávala ( a ano chtěla ) Erotikon, což byl nesmysl, Občas situace překombinované na můj vkus až moc ( nebudu spoilerovat ), styl vyprávění se mi ale líbil, za dva dny jsem slupla tuhle "oddechovku" i když oddechovka to zase až tak není. Přečtu znovu předchozí dvě knížky, ty mě bavily.

monulka
30.12.2016 4 z 5

Asi jsem blázen, ale já četla oba příběhy najednou :) Jakože chvíli ten, pak mě zas zajímalo, co se děje na opačné straně.. Takže nemůžu hodnotit a ani bych nechtěla, čí příběh byl lepší :) Každopádně kniha mě nadchla. Možná to není extrémně duchaplné a bůhvíjaké, ale já potřebovala čtivou oddechovku a to se mi splnilo excelentně!

Surmei
29.12.2016 5 z 5

Po prvních dvou knihách p. Hartla, které jsem měla půjčené od kamarádky jsem byla rozhodnutá si tuto koupit, dokonce jsem se na ni "třepala" a nemohla se dočkat až vyjde. Ihned jsem si ji koupila a ty dva měsíce, co od jejího vydání uplynuly mi jen ležela na poličce a čekala na vhodnou chvíli, která nastala nyní ve volnu. O knížce jsem nic nevěděla, nečetla jsem si obsah, nic jsem od ní neočekávala, dokonce jsem ani nevěděla o tom, že je psaná ze dvou pohledů. To jsem se dozvěděla až když jsem ji otevřela. Rozhodování, ze kterého pohledu začnu jsem nechala náhodě a začala jsem číst ten, kde jsem knihu otevřela - z pohledu Veroniky, mimochodem mé jmenovkyně. Příběh Veroniky zhltnut za jeden večer a nemohla jsem se dočkat večera následujícího, kdy zhltu i příběh Jáchyma. Nedokážu říct, který mě bavil víc, bavily mě oba, protože se navzájem prolínaly a doplňovaly. Knížka je velice příjemně čtivá, jak je již u p. Hartla zvykem. Není přitažená za vlasy, naopak je z běžného života, protože běžný život není žádné peříčko, ale umí se pekelně zamotat a zkomplikovat. Já osobně jsem byla po dočtení nadšená a jsem pevně rozhodnutá si dokoupit i předchozí dvě knížky, nejen pro to, ať si je mohu znovu přečíst, ale také proto, že chci mít svou kompletní sbírku knih p. Hartla. Doufám, že už pracuje na další knížce! :-)

mauťa28
28.12.2016 5 z 5

Je to první kniha od pana Hartla, kterou jsem přečetla a určitě si postupně přečtu i další. Moc hezky čtivě napsané, nenáročná kniha, během půl dne přečtená. Pravda, občas příběh maličko přitažen za vlasy, ale celkově je kniha hodně dobrá.

misac96
28.12.2016 5 z 5

Dnes jsem dočetla. Mohu říct, že kniha mě zaujala, žádný přeslazený dívčí románek, ani katastrofální příběh za každou cenu. Docela dobré počtení, na večery. První jsem četla Veroniku, ta se mi četla malinko líp, než Jáchym, k němu jsem se musela trochu nutit, ale krom některých, až příliš přehnaných náhod, bych knihu rozhodně doporučila. Uvědomila jsem si, že i já hledám zoufale štěstí a pohybuji se tak, jako hlavní hrdinové, jednou nahoru, podruhé dolů.

Mikik
26.12.2016 5 z 5

Mé první setkání s autorem, ale rozhodně né poslední. Přečtu si ostatní knihy a už teď vím, že nebudu ani jednou zklamaná. V této jsem začínala Veronikou a musím říct, že mi bylo občas ouzko, kolik toho jeden člověk musí snést, ale přesto je kniha nakonec hlavně o těch okamžicích štěstí.

handlovas
26.12.2016 3 z 5

Knize dávám 3 hvězdičky - líbil se mi koncept, ve výsledku do sebe oba příběhy pěkně zapadly a doplnovaly se. Nicméně místy byla knížka až příliš nerealistická a některé náhody až moc přitažené za vlasy. Prvně jsem četla příběh Veroniky, který se mi líbil víc, do dočtení Jáchyma jsem se musela trochu nutit.

sachista
25.12.2016 5 z 5

Patrik Hartl mě potěšil i potřetí, opět se mi dostalo hořskosladkého příběhu a ty já mám nejraději, protože jaký život ve skutečnosti je? Hořkosladký? Asi jen zlomek lidí jej mám v celém rozsahu hořký anebo pouze sladký. Začal jsem s Veronikou, její příběh byl hodně silný a přečetl jej poměrně rychle, s Jáchymem jsem měl zpočátku trochu potíže, ale postupně jsem se do něj začetl stejným způsobem. Název knihy přesně odpovídá životním peripetiím obou hlavních postav. Jak jednou prohlásil Michael Haneke, kdo je šťastný permanentně, je idiot, všichni zakoušíme ty krátké okamžiky štěstí, které jsou natolik vzácné, že si jich musíme vážit. Patrik Hartl se vyprofiloval v jednoho z nejúspěšnějších současných českých spisovatelů a dramatiků.

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976