Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4707 4707

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

antonin0999
25.12.2016 2 z 5

Přečetl jsem Jáchyma a nedokázal jsem se přinutit dočíst Veroniku. Hlavní hrdinové nejsou takové osobnosti a různé jejich vztahy a zvraty jejich životů připomínají spíš horskou dráhu náhod než cokoliv hlubšího. Dvě hvězdičky dávám panu Hartlovi za udržení kvality svého svižného stylu, na jeho místě bych se však raději držel kratších příběhů.

Čtenářka74
23.12.2016 5 z 5

Nádherná knížka, od které se nemůžete odtrhnout. Začala jsem Jáchymem a kniha mě pohltila. Kniha přečtená během několika dní. Patrik Hartl mě opět nezklamal.

aja11
22.12.2016 4 z 5

První jsem četla Veroniku a byla jsem trošku zklamaná. Možná jsem čekala víc, nevím. Ale Jáchym mě nadchl a líbil se mi mnohem víc. Proto jsem i ráda za to pořadí. Taky oceňuji propojení příběhů a že to nebylo tak humorné jako Erotikon? Proč? Vždyť každá knížka je o něčem jiném a Patrik přece nemusí psát jenom humorné knihy. I když i tady byl humor.

alka1609
20.12.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem za dva dny! Moje první Hartlova knížka a určitě si přečtu jeho další dvě a doufám, že než dočtu, vyjde jeho další:-)

BBaarča
16.12.2016 3 z 5

Mám za sebou první půlku (Veroničinu) a očekávala jsem určitě více. Prvních pár desítek stran jsem myslela, že knihu ani nepřečtu. Z počátku šlo všechno tak rychle. Nejvíce mě zklamalo, že některé situace mi přišly v běžném životě spíše nerealistické, všichni byli kariéristicky tak úspěšní, že se tomu ani věřit nedalo a i příběh byl místy až překombinovaný (závěrečná autonehoda aj.). V tomhle se opravdu nemůže s předchozími knihami srovnávat (absence humoru a odlišnost by mi opravdu nevadila). Přesto knihu nehodnotím úplně negativně a jsem zvědavá na druhou část. Líbí se mi nápad dvou příběhů v jedné knize.
Druhá část se mi líbila o malinko víc. Palec nahoru za prolínání příběhů... tohle se autorovi opravdu povedlo a přidávám jednu hvězdičku za provedení. Postava Jáchyma mi byla mnohem víc sympatičtější, ale začít Veronikou nebyla špatná volba. Přesto hodnotím spíš jako ne moc realistickou oddychovku.

kudrdlinka
15.12.2016 5 z 5

Já jsem začala číst příběhem Jáchyma a nejdřív jsem si nebyla jistá, jestli je to kniha pro mě - Jáchym byl mladší než mé děti. Ale začetla jsem se a moc se mi to líbilo. Pohled Veroniky asi ještě víc. A líbilo se mi, jak do sebe obě části krásně zapadaly, super nápad. Nesmála jsem se tolik jako třeba u Prvoka, ale to mi vůbec nevadilo, prostě zajímavá a čtivá knížka.

Dimas
15.12.2016 5 z 5

Naprosto úžasná knížka! Přála jsem si, aby měla tři tisíce stran. Patrik je velký sympaťák a píše čím dál líp!

Denninka
14.12.2016 5 z 5

Opět pohodové a úsměvné čtení. Možná mi Erotikon přišel o něco vtipnější, ale tenhle příběh byl originální o 2 různé pohledy na celý příběh a o to víc jsem si to celé užila. Doporučuji :-)

navi11
14.12.2016 3 z 5

Za mě zklamání. Erotikon i Prvok, Šampon... jsou knihy, které se četly jedním dechem a v mnoha případech dojaly. Okamžiky štěstí mě prostě nechytly ani jedné strany. S příběhem Jáchyma jsem se nebyla schopna ztotožnit (asi nejsem cílovka číst o osmnáctiletém parkouristovi) a strana Veroniky mi sice přišla o něco zajímavější, ale přesto jsem nedočetla:-(

Juzzy
13.12.2016 5 z 5

Patrik Hartl je jedinečný nejen svým unikátním reverzním smíchem, ale i způsobem jak upoutat čtenáře a nepustit až do poslední strany knihy. Respektive, tentokrát do prostřední strany, je jedno jestli začnete Jáchymem, nebo Veronikou. :-)

KACABAK
12.12.2016 4 z 5

Opět zajímavá kniha od Pateika Hartla, která je originálně rozdělena na 2 části a Vy nevíte, kterou začít...možná je to jedno nebo zkuste své štěstí. Knížkou Vás bude provázet Veronika a Jáchym, kteří to opravdu ve vztazích nemají lehké. Veronika se vždy zamiluje jako neřízená střela a Jáchym téměř všechny vztahy "jen tak" zničí. Kniha skončí a Vy chcete ještě číst.

georginaa
10.12.2016 5 z 5

Znám plno příběhů ze života, že plně souhlasím s Veronikou, že každý hledá lásku a když se nezdaří, touží po ní stále víc a víc. Nemyslím, že by měla tolik partnerů a střídala s úmyslem, ale hledá spřízněnou duši, která jí pohladí, obejme a bude s ní, i když je veselá nebo smutná. Ve skutečnosti to tak opravdu je. Kniha je upřímná, veselá i smutná a krásně pobaví.

Pozde
09.12.2016 4 z 5

Opět velice zajímavá studie vztahů, spousta zajímavých postřehů, krásně propracované postavy. Super neotřelý nápad podat děj z pohledu obou sourozenců a poskládat oba příběhy tak, aby do sebe zapadaly. Ano, první dvě knížky od Patrika Hartla se mi líbily víc, ale asi není moc fér srovnávat. Každopádně spousta zajímavých názorů / úhlů pohledu, kvůli kterým se ke knize asi ještě vrátím.

Kaca24
07.12.2016 5 z 5

V první řadě bych chtěla velice kladně ohodnotit formu knihy, tedy dva příběhy, dva úhly pohledu, příběhy, které do sebe nakonec krásně zapadají. Je to strašně zajímavý nápad. Další super věc je na knížce to, že vás dokonale vtáhne do děje a vy se nemůžete odtrhnout, je napsaná velice lehce, srozumitelně, řekla bych, že se v ní krásně ukazuje skvělá povaha pana Hartla. Jen mi to místy připadalo spíš jako reklama na smůlu, sama bych být Veronikou v Bohnicích skončila mnohem dřív, ale o to pak byly ty "okamžiky štěstí" intenzivnější. Jen těch nevěr na mě bylo nějak moc.. Jinak kniha na mě udělala skvělý dojem a určitě stojí za přečtení!

amysa
06.12.2016 4 z 5

Moc jsem se těšila a to byla asi chyba... Měla jsem přílišná a hodně natěšená očekávání... Nicméně hodnotím i tak celkem vysoko, protože se mi ze všeho nejvíc líbil právě ten originální nápad 2 v 1 a taky proto, že mám moc ráda, když autor nabídne možnost nahlédnout na obě strany mince:-) U mě vede jednoznačně Erotikon, tam bylo toho vtipu a nadhledu mnohem víc, tady mi to scházelo a ještě byl pro mě příběh Veroniky a Jáchyma hodně předvídatelný... Dokonce mi silně připomínal Bábovky a ty se mi líbily ještě o kousek méně...
Každopádně Patrikovi držím palce, aby vydržel a psal dál, já si jeho knížky vždycky moc ráda koupím, mám je doma úplně všechny a Okamžiky dokonce 2:-) - se to nějak sešlo:-)

tandula
05.12.2016 5 z 5

Patrika Hartla jako spisovatele i osobnost naprosto miluju, takže prostě nemůžu dát míň, než 5 hvězdiček. Ale. Příběh mě zaujal mnohem, mnohem míň, než Erotikon (jeho první knížku jsem zatím nečetla), takže jsem byla celkem zklamaná. Erotikon se mi líbil strašně moc. Do Okamžiků štěstí jsem se pořádně začetla až na konci Jáchyma, kterým jsem začínala. A byla jsem hrozně zvědavá na druhou část - jak to autor zvládne, aby do sebe časové linie a události seděly. Zvládl to perfektně. Naprosto rozumím tomu, když říká, že to byla makačka na bednu, a že se z toho málem zbláznil, protože tohle napsat, je docela výzva.

haski
04.12.2016 5 z 5

Moc pěkné, hezké, milé a ikdyž bych mohla mít výhrady, že to bylo možná chvílemi zdlouhavé, tak nemám. Začala jsem Veronikou (což bylo asi dobře) a na druhou část jsem se těšila a nezklamala mě. Hlavní osoby jsou asi tak ve věku mých dětí a ikdyž se tu promítlo hodně vztahů a hodně neuvěřitelných náhod - i přesto mám dojem, že by se to mohlo stát, mohla bych tomu uvěřit. Život už je takový a tahle kniha se povedla. Nikdo není dokonalý, no a o tom to je. Palec nahoru pro autora. Už čekám na další knihu.

Michnicka
03.12.2016 4 z 5

Přála jsem si knihu po shlédnutí pana Hartla u pana Krause. Přišel mi moc sympatický a o knize hezky mluvil. Kniha je promyšlená, přesto že se skoro žádné situace sourozenců neopakuje, hezky na sebe vše navazuje, když čtete druhou stranu. Já začala Jáchmem. Kniha mě nezklamala, je to hezký příběh.

Alemraj
29.11.2016 odpad!

Dobrý nápad, leč odfláknutá hrůza.... jakoby to autor už chtěl mít za sebou hned asi po prvních 20 stránkách.... blbost...

kopretitinka
27.11.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Hartla četla. Nenudila jsem se, četla se snadno, pohled na propojené životy ze dvou stran, byl zajímavý ... dokonalý únik od starostí a taky trochu návod na to, jak brát některé věci v životě víc s nadhledem. Hezký, hezký, hezký. Potvrdilo se mi, že P. Hartl je osobnost, která má tvůrčího ducha a dokáže skvěle využít svou inteligenci a nadhled jak v divadelních hrách, tak v knihách.

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976