Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4719 4719

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

1casper
03.02.2017 4 z 5

Knihu jsem dostala k vánocům, těšila jsem se na ni a taky nezklamala. Začala jsem Veronikou, byla jsem zvědavá i na pohled Jáchyma. Opakovala bych jen komentáře přede mnou. Dávám 5hvězd.

Katchee
02.02.2017 5 z 5

Přemýšlím, co bych této knize vytkla... ale nic mě nenapadá. Hrozně hezky a lehce se mi Okamžiky štěstí četly. Ačkoli mi jisté "náhody" někdy neseděly, nezkazilo mi to celkový dojem z knihy. Tak nějak jsem ji zhltla :)

misaa.p
02.02.2017 5 z 5

Skvělá knížka na oddychové čtení. Příběh ze života, který člověka donutí zamyslet se nad mnoha věcmi. Nejprve jsem četla Veroniku, která, jak už zde bylo zmíněno, byla popisována více do detailů, tudíž druhý příběh Jáchyma byl často o přemýšlení "jak to vlastně bylo v té Veronice". Každopádně kniha skvělé a určitě se k ní někdy vrátím.

lanaquila
01.02.2017 4 z 5

Věřím, že někomu příběh Veroniky a Jáchyma může přijít až moc přehnaný a absurdní. Ale občas život takový prostě je.
Jsem ráda, že jsem si jako první vybrala příběh Veroniky. O Jáchymove životě tam bylo totiž málo detailu a tak část o něm byla napínavá. Naproti tomu většina zásadních situací ze života Veroniky byla v Jáchymově příběhu řečena. Když tedy začnete s ním, už předem víte, kam Veroniky život bude směřovat. V její části se pak dozvíte detaily a emoce, ale už vás tam nemá moc co překvapit.
Jinak nápad s dvojrománem je prefektní! Je plno příběhů, u kterých bych ráda znala pohled dalších postav.
Víte někdo o nějakém díle, kde je to pojaté podobně? Zajímalo by mi, jak by to mohli uchopit jiní autoři. Neváhejte sdílet :)

Marčullkas
01.02.2017 5 z 5

Hartl opět nezklamal.
Výborné čtení bavila jsem se jak u Veronika tak u Jáchyma. Oceňuji nápad s dvojrománem!

xxtom
01.02.2017 5 z 5

Parádní kniha. Vypráví o životě dvou sourozenců a čtenář si může vybrat, čí příběh si přečte jako první. Určitě doporučuju, kniha mě moc bavila.

mirka71
31.01.2017 5 z 5

Netradičně pojato, jedno časové období dvěma pohledy, víc se mi líbil Jáchym, jako odpočinkové čtení určitě doporučuji.

Louu
31.01.2017 2 z 5

Lenka Lanczová pro dospělé.

Ywonek
30.01.2017 5 z 5

Pekne oddychove cteni. Erotikon se mi, ale libil daleko vic.

Mia77
30.01.2017 5 z 5

Moc se mi to líbí a oceňuji zejména originalitu stylu knihy. Bála jsem se malinko, že se budu nudit, když budu číst druhý příběh z pohledu Jáchyma a je to úplně něco jiného. Naopak vám to doplní o jiné fakta. Příběh je prostě takový ze života, někdy až moc nadhodnocený, ale o to se to lépe čte :-) Jako žena, jsem samozřejmě začínala Veronikou a myslím, že to bylo tak správně.

adela_pesavova
29.01.2017 4 z 5

Knížka se mi moc líbila.Je to první kniha,kterou jsem od Hartla četla a přesvědčila mě ke koupi dvou předešlých knížek.Více mě bavil příběh Jáchyma,přišel mi více dynamický a nabitý zajímavými momenty,ale Veroničina část také rozhodně nebyla špatná.Kniha se četla rychle a bylo to prostě takové to pohodové čtení a jsem si jistá že knihu si po čase přečtu znova.Pět hvězd nedávám, protože to nebyla jedna z těch "wau" knížek u které po dočtení ještě dlouho přemýšlíte jak někdo mohl napsat něco tak úžasného.

Elza_Nofka
28.01.2017 3 z 5

Je to deset minut, co jsem Okamžiky dočetla a odložila...a nevím..Byla místa, která mě bavila, ale víc bylo těch, u kterých jsem po chvilce zjistila, že asi moc nevnímám. Zřejmě ji zařadím mezi takové ty "Pohodovky".
Jak zde bylo již několikrát napsáno, Veroniky příběh předvídatelný, více citově zabarvený..Jáchymova polovina byla akčnější, realističtější...A přišlo mi, že pro žádnou z postav, kterých se to týkalo, nebyl problém dorozumět se anglicky :D

Renatecka
28.01.2017 4 z 5

Tato kniha se mi moc líbila, je nabitá dějem, skvěle se čte. Je to taková polooddychovka. Více se mi líbila asi Veroničina část a myslím, že je i lepší začít ji číst jako první. Vřele doporučuji.

Grac
26.01.2017

Příjemná oddechovka ze života.

Mabie
26.01.2017 4 z 5

Moc se mi líbilo. Vtipný nápad s "dvoustrannou" knihou.

fajvka
26.01.2017 5 z 5

Pefektní, vcelku lehké čtení, které pobaví a je ze života:-)

Ivana.Ka
26.01.2017 2 z 5

Kniha je pro mne zklamáním, bohužel... Moc jsem se na ni těšila, po tom, co jsem přečetla jeho předchozí dvě knihy. Ovšem podle mého názoru je Erotikon bezkonkurenční a i Šampona jsem četla trochu přes moc a v tomto příběhu jsou zatím zápletky hrozně předvídatelné, nic mě nepřekvapuje a naopak už trochu nudí... Byl to skvělý nápad na zpracování, to samozřejmě... Možná jsem těchto příběhů již přesycena...

Mishell14
24.01.2017 4 z 5

Krásná kniha ale více mně spíše oslovil příběh Jáchyma, než Veroniky. Nic to ale nemění na tom, že ten příběh je krásný a všechno do sebe krásně zapadá. Pan Hartl má u mně veliký obdiv, že tohle dokázal sepsat a udělat z toho tak krásnou knihu.

Frakira
24.01.2017 3 z 5

Tak já nevím...čtivé to je, nápad s dvojpříběhem mě taky zaujal, i když nakonec nevím který byl lepší...no, nakonec z toho pro mě vyplývá jediné: lidé spolu moc komunikují, ale málo spolu mluví.

Nunynka
24.01.2017 5 z 5

Podle komentářů zde,jsem začla číst knihu Veronikou. Myslela jsem si,že Jáchym bude lepší a Veroniku nějak přelousknu. Ale bylo to naopak. Příběh Veroniky se mi moc líbil a nedokázala jsem přestat číst. Pořád jsem si říkala,že jsem moc zvědavá na toho Jáchyma když Veronika je tak super. Jáchym se taky četl jedním dechem,ale Veronika byla pro mě top. Každopádně takhle skvěle napsat knížku tímto neobvyklým způsobem - klobouk dolů. Dlouho jsem nebyla z nějaké knížky takhle nadšená.

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976