Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4696 1119

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

regulax
30.05.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí jsou různé okamžiky z pohledu dvou sourozenců na jeden společný život. Zajímavé. Četlo se to okamžitě bez hlubšího zamyšlení. Mžiky štěstí a trápení byly u obou sourozenců jinak vnímány. Takový časový sled životních okamžiků, které snad nikoho z nás nestihnou potkat. Po přečtení se okamžiky nějak okamžitě rozplynou a zapomínám...

Hoodec
29.05.2017 5 z 5

Musím říct, že poprvé mě kniha tak nadchla, že jsem chtěl znát životní příběhy dalších postav ! Skvělé, senzační, ze života .. zkrátka super

Marika Vanova
29.05.2017 1 z 5

Je mi lito, nedočetla jsem. Horší ( s prominutím) blbost jsem dlouho v ruce neměla. Jednu hvězdičku má za nápad s dvěma příběhy v jednom.

swayno
28.05.2017 5 z 5

Velice příjemná oddychovka :)

Janek
28.05.2017 2 z 5

Přečetla jsem i dvě předchozí autorovy knihy, teď jsem ale velmi zklamaná, ze skvělého Hartlova vyprávění nezbylo skoro nic.
Jistě je zajímavé číst tentýž příběh "ze dvou stran", ale je třeba připomenout, že autor Okamžiků štěstí není jediný a není první s tímto nápadem, viz např. Douškovo Hejno bez ptáků.
Okamžiky štěstí jsou plné sexu, nevěry a všelijakých průšvihů, ale uvěřitelné se mi nezdají, z románu čiší podbízivost. Pokud bych příběh Jáchyma, Veroniky a všech těch kamarádů okolo chtěla vnímat jako svědectví o životě a hodnotách současné (české) společnosti (tak na mě působil Malý pražský erotikon), pak by to bylo svědectví skutečně tristní.
Bohužel, ani svými literárními kvalitami mě Okamžiky štěstí nijak neoslnily.

dagmar7365
28.05.2017 2 z 5

První moje kniha od Patrika Hartla a asi i poslední. Oceňuji zajímavý nápad vyprávět příběh z pohledu dvou lidí, určité momenty se hezky doplňovaly, ale celkově mě kniha nezaujala. Četla jsem nejprve Jáchyma a jeho příběh plynul neskutečně rychle, jedna událost stíhala druhou a kniha mi nedávala prostor vydechnout. Bohužel ale ne v tom dobré slova smyslu, kdy vás kniha pohltí a vy ji nemůžete odložit, protože chcete vědět, co bude dál. Tady to byl jen sled událostí, které klouzaly po povrchu, postrádala jsem nějaký hlubší rozměr, nějaké plastičtější vykreslení postav, smyslu konání. Příběh Veroniky se naopak táhnul, protože už jsem vlastně znala konec. Nechci knihu úplně zavrhnout, jako lehké prázdninové čtení k vodě plní svůj účel, já jsem ale asi pod dojmem marketingové kampaně čekala mnohem víc.

Bylina
26.05.2017 5 z 5

Výborná knížka! Dobře se četla, měla spád, vtip a celkově mě moc bavila. Začala jsem číst Jáchymem a udělala jsem dobře. U některých komentářů zde přemýšlím, jestli jsme vůbec četli stejnou knížku. :-)
Dobrá oddechovka. Kdo chtěl náročné čtivo, měl si půjčit Čapka a neprudit trapnými komentáři. :-P

Alča I.
25.05.2017 5 z 5

Můj oblíbený spisovatel a když ho spousta čtenářů kritizuje mě se jeho poslední kniha moc líbila. Přesně styl, který se ukázal i v jeho knize Malý pražský eritikon. Je to příběh ze života dnešní doby včetně všech návnad, proher a úspěchů. Už teď se těším na další knihu.

anickalysano
22.05.2017 2 z 5

Po Prazskem erotikonu jsem dost zklamana - najednou je z humorne mozaiky utahana a nenapadita telenovela. Docitala jsem to horko tezko a po dalsim Hartloi asi nesahnu.

Jolina
21.05.2017 3 z 5

Musím říct, že spíš málo, než mnoho...část o Veronice se mi četla dobře, i když jsem si říkala, že teď životních zádrhelů tam bylo na můj vkus a jenom tak nějak povrchně promyšlených...ale Jáchyma už jsem skoro nedávala, dlouhé plácání....

klarik
19.05.2017 2 z 5

Tato kniha mě docela zklamala. Je to první knížka, kterou jsem od Patrika Hartla četla a asi po jeho knihách už nesáhnu. Nejprve jsem přečetla Jáchyma a přibližně v polovině příběhu Veroniky jsem se čtením skončila. Mrzí mě, že je právě tato kniha tak populární... Nicméně, jako oddechové čtení pro někoho, kdo od příběhu moc nečeká a nepotřebuje u čtení více přemýšlet, se tato kniha hodí.

kika 13
18.05.2017 3 z 5

Mě byl sympatický více Jakub.Veronika mě opravdu místama vadila.

princesse
17.05.2017 5 z 5

Skvělé pohodové čtení. Četla se stejně výborně jako moje první od Patrika Hartla Malý pražský erotikon. Zkrátka něco ze života. Samozřejmě nelze čekat žádné hlubokomyslné a poučné dílo, což ostatně není záměrem. Jako čtení na dovolenou nebo prostě jen tak pro oddech určitě doporučuji.

Lemurka
16.05.2017 2 z 5

Kniha mě zklamala, čekala jsem více. Nápad dobrý, bohužel styl psaný velmi jednoduchý pro nenáročné čtěnáře. Začla jsem Veronikou, už v půlce mě to nebavilo, těžko uvěřitelné situace, navíc mi byla dost nesympatická. Působilo to na mě jako průměrný dívčí románek. S Jáchymem už jsem nehodlala ztrácet čas, dám přednost lepším dílům.

Pavlnka
13.05.2017 5 z 5

Opět úžasná pohodovka. Jsem ráda, že jsem se s touto knihou setkala

Hannik
12.05.2017 4 z 5

Na knížku jsem se těšila, ale po dočtení jsem byla trošku v rozpacích. Určitě bych začla Veronikou. Jáchym by toho asi víc prozradil. A právě konec Jáchyma byl pro mě takové klišé a docela zklamání. Jinak pěkná a čtivá knížka.

moho
11.05.2017 5 z 5

Konečně jsem se v knihovně dočkala, začala příběhem Jáchyma. Veronika pak pěkně dovyprávěla. Překvapením je rychlost, kterou se příběh odvíjí, doba, která uplyne mezi kapitolami, najednou je o dva a půl roku víc.... Nálož životních situací, ale líbilo se. Škoda, že nejde zjistit, jak by se mi líbila, kdybych začala Veronikou....

Alex.rrr
09.05.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí mě mile překvapily. Byla jsem zvědavá na příběh z dvou perspektiv. Milé pro mě bylo, že se nejedná o milostný pár, ale o sourozence. Osud si s nimi zahrál nemilou hru a pohled z dívčí i klučičí strany byl dost zajímavý. I tím, že každá z postav se na chvíli dějově odkloní po své dráze osudu. Hodně věcí se přečtením obou částí vysvětlí. Někdy mi situace přišly trochu moc, ale v celku to vůbec nevadilo. Celý příběh se příjemně a rychle četl. Můžu doporučit. Jen malé doporučení - začala jsem číst Veronikou a pro pochopení Jáchyma mi to přišlo lepší, než kdybych začala obráceně. :)

helča5
08.05.2017 5 z 5

Skvělé čtení,taky jsem začala příběhem Veroniky,výborně se čte a doporučuji

anezkasztw
07.05.2017 5 z 5

Úžasná knížka. Četla se velmi rychle, téměř sama. Začala jsem příběhem Veroniky a udělala jsem podle mě dobře. Přečetla si ji i mamka a přestože je jiná generace, moc ji bavila a ráda se k ní vrátí. Doporučuji. :-)

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976