Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4702 1119

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

AnickaMufinka
15.06.2017 5 z 5

Nádherně napsaná kniha, má první od P.Hartla a určitě né poslední, četla se jedním dechem.

alabra
13.06.2017 3 z 5

Zajímavý je jen způsob zpracování, jinak je tam příliš všeho, co by tam být nemuselo, na úkor spádu děje. Výsledný efekt pro mě nic moc.

Karola050716
13.06.2017 2 z 5

Zajímavá knížka, která se skládá z milionu příběhů a dvou verzí toho samého, ale to je tak všechno, co je na ní zajímavé. Osobně mi víc seděla verze Jáchyma, ale i ta postupem času začala upadat. Ještě bych překousla, že je ta kniha psaná jako když vyprávíte kámoškám v kavárně, co kdo kde udělal a co se pak s ním stalo. Tady se postava sice jen mihne okolo, ale my musíme vědět, že skončila tak a tak...budiž. Ale hlavní problém knížky je podle mě v tom, že tam autor chce nacpat spoustu témat a dělá to vyloženě na sílu. Postupem času to vypadá jako slohovka na téma "co by tak ještě mladej kluk/holka mohli zažít ala telenovela"...nejasná otcovství, smrt, trojky...a je toho prostě moc.

montaana219
13.06.2017 2 z 5

Hodně mi vadily výrazy jako "prcina" , "učurávat", "masit", "rozlíbat", "masakrální" apod..... Navíc opakované v knize několikrát, nechápu proč, působí to příšerně. Překombinovaný příběh je jedna věc, to bych překousla, ale tento styl psaní neodpustím.

klaraj093
13.06.2017 4 z 5

Nenadchla mě tolik jako předchozí,ale zase nemohu říct že mě nebavila.Doporučuji.

Malachime
12.06.2017 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Přečteno jedním dechem. Pan Hartl má dost podobný rukopis jako Petra Soukupová, ale jeho hrdinové jsou mi mnohem víc sympatičtí a neodkládám knihu s antipatií k hlavním postavám. Nic proti Petře Soukupové, její knížky mám taky ráda.

Libunkaa
12.06.2017 4 z 5

Čtivé a hlavně vtipné. A je tam dobře znázorněn rozdíl mezi ženským a mužským myšlením.

Brunnetka
09.06.2017 5 z 5

Luxusní příběh, líbí se mi pohled obou sourozenců... dobře vystřižené myšlení chlapů i ženskejch. Za mě 5 hvězdiček :-)

kniha
09.06.2017 5 z 5

Jsem nadšená.

Balrog
08.06.2017 2 z 5

Bohužel velké zklamání. Začala jsem Jáchymem. Jelikož je to dvojkniha, čekala jsem, že některé situace popsané v Jáchymově části, ve kterých Veronika vystupovala nebo které i vyhrotila, se objeví i v její části a uvidíme do hlavy jí. Tři takové situace se vyloženě nabízely - SPOILER ALERT Vlado a porno, ukázka prsou v koupelně, konverzace s psycholožkou cestou na potrat KONEC SPOILERU. Ani jedna z nich však ve Veroničiné části není, čímž kniha působí vlastně totálně flinknutá a hlavně zbytečná. Jsou to prostě jen dva příběhy dvou lidí, o kterých moc nevím, proč by mě měly zajímat.

Je mi jasné, že když čtu o devatenáctiletých lidech, bude to hodně o sexu, nacházení sama sebe a vnitřních rozporech, ale ačkoli se kniha tak zřejmě snaží působit, ve skutečnosti je strašně povrchní. Až na smutnou nehodu, kterou obě knihy začínají, jsou obě postavy ve víru nějakých svých životních eskapád, moc nepřemýšlí a neví, kým jsou, za čím směřují. A co je nejhorší - nezaznamenávají žádný vývoj. Nebylo tam nic, s čím bych se mohla ztotožnit, v čem bych se viděla.

Na to, jak jsou postavy prakticky neschopné cokoli zařídit ve svém osobním životě, se jim pozoruhodně daří v tom pracovním. Což teda nežeru, protože dle mého názoru ty povahové rysy, které činí člověka úspěšným v pracovním životě, může člověk aplikovat i na svůj osobní život. Takže třeba Veronika působí jak totální schizofrenička - úspěšná podnikatelka versus malé děcko, které neví co chce, za to je non-stop těhotné (poučí se to tele někdy?).

Tím, že autor dal Veronice k dispozici až příliš mnoho lidí ochotných hlídat její děti, příliš rychle a lehce nabytý úspěch a tím jistotu stabilního příjmu, dostala dostatek prostoru a času, aby se ve svojí hlavě zabývala svými vztahovými karamboly. Možná, že kdyby musela opravdu řešit něco radikálního a nespoléhat na všechny okolo, že by se zocelila a dospěla.

Divím se, že v knize absentovaly dvě věci - jednak detailnější rozbor psychopatky Amy posedlé otěhotněním (opravdu si autor nepoložil otázku, co si tím dítětem hodlá kompenzovat?), jednak aspoň náznak nějaké obavy či výčitky Veroniky ze situace, kdy je ve 20 letech (o prázdninách před nástupem do prváku na VŠ) těhotná a hodlá to sdělit rodičům s tím, že zřejmě nastěhuje to malé k nim do baráku a oni budou mít tu čest živit a ubytovat jak ji, tak její dítě. Myšlenka, že rodiče budou celí žhaví ubytovávat u sebe doma a živit své vlastní děti + kohokoli vytlačí jejich děti, mi připadá hodně sobecká. Zvlášť, když její rodiče byli oba také pracovně vytížení. Podotýkám, že nejsem matkou dospívající dcery (je mi 30 a děti nemám), ale tohle mě vytáčí.

musska
06.06.2017 5 z 5

Skvělé. Nejlepší je, že když dočtete jednu stranu, skamarádíte se s postavami a nechcete, aby to skončilo, otočíte to a máte je tu zas...z jiného pohledu :)
Četla jsem nejdřív modrou stranu a myslím, že to bylo dobře.

Pajalada
06.06.2017 3 z 5

Tato kniha se mi líbila více než Erotikon. A proto dávám 3 hvězdičky. Oddechovka, ale hoooodně dlouhá. Spíše, než samotný děj, se mi líbí autorova myšlenka názvu - Okamžiky štěstí. Každý z nás má svoje Okamžiky štěstí a je potřeba si je v tom našem "obyčejném a stereotypním" životě uvědomovat.

marketa6511
05.06.2017 1 z 5

Začala jsem Jáchymem a celou knížku jsem nedala... oproti předchozím dvěma knihám mi to přišlo plné klišé a povrchní. Přitom námět samotný byl skvělý, ale to je asi tak všechno.

kleozpatra
03.06.2017 2 z 5

Obsahem přesycené, formou hladové.

VeliiQ
02.06.2017 2 z 5

Dost mi vadilo, jak se tam každý druhý podváděl, vcelku nezajímavé postavy a často dost hloupé dialogy, fajn bylo celé propojení příběhu.

wildavk
02.06.2017 3 z 5

Libil se mi nápad psát stejný příběh vyprávěný dvěma sourozenci. Rozhodl jsem se , že budu přeskakovat mezi verzí Jáchyma a verzí Veroniky. Kniha se četla dobře, ale v podstatě ve mě nezanechala nic hlubšího. Jediná hlubší myšlenka co mě napadá je: Mladší sourozenci - jejich příběhy se hoidně prolínali a čím stárli tak se od sebe vzdalovali a i jejich příběhy se čím dál víc vzdalovali. Jinak mi připadala , že kniha klouže jen po povrchu, nejde do hloubky a kromě sourozenců hlavní postavy byli vykresleny jen velmi povrchně. Čtení na dovolenou.

vsvobo
02.06.2017 3 z 5

Líbilo se mi jakým způsobem je kniha tvořena - oboustranný děj je netypický a originální, ale možná je dobře, že to není tak časté. Myslím, že ať začnete číst z jakékoliv strany, ta druhá už vás nebude tolik napínat. Spoustu věcí se člověk dozví už z přečtení první půlky a to je asi důvod proč mě pak už nebavila strana Jáchyma. Každopádně zajímavé, trošku s nadsázkou, jinak dobré čtení.

4xbabča
01.06.2017 5 z 5

Příjemné čtení, které pobaví svým vtipem a zajímavým příběhem. Dobrá odpočinková četba.

marketa0224
30.05.2017 3 z 5

Byla to druhá kniha čtená od Hartla. Po té invazi pochval a nadšení, jsem asi čekala víc. Ale na letní počtení, slušné.

LynnGunn
30.05.2017 5 z 5

Knížka na uvolnění, pomohla v období maturitního stresu :)

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976