Plán

Plán https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324264/bmid_plan-11R-324264.jpg 4 1301 215

Off-Campus série

Sabrina Jamesová má svoji budoucnost přesně naplánovanou: nejdřív promoce, potom práva a práce v nemilosrdné advokátní kanceláři. Její útěk před ostudnou minulostí rozhodně nezahrnuje pohledného hokejistu, který věří na lásku na první pohled. Johnu Tuckerovi je ochotná věnovat jen jedinou noc vášně a nečekané něhy, jenže někdy stačí jediná noc, aby se vám změnil celý život. Tucker věří, že být týmový hráč je stejně důležité jako být za hvězdu. Nevadí mu, že se mu nedostává tolik slávy jako jeho spoluhráčům. Jestli se má ale ve dvaadvaceti stát otcem, nehodlá se držet stranou. Neuškodí, že nastávající matka jeho dítěte je krásná, chytrá a plná překvapení. Problém je, že Sabrina má srdce na zámek a je příliš tvrdohlavá, než aby přijala jeho pomoc. Pokud chce Tucker strávit život se ženou svých snů, bude ji muset přesvědčit, že některé plány se líp plní ve dvou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Goal , 2016

Mondaika
28.09.2020 3 z 5

V minulých dílech nebylo Tuckerovi věnováno tolik pozornosti na tomto se všichni čtenáři jistě sjednotí.Avšak ukazka hlouběji do Sabriny stála také za to avšak to těhotenství mi do toho moc nešlo i když Tucker rodinný pric prostě byl a vždy bude. Tento díl už ě tolik nenadchnul,ale lásky těchto hokejistů na první pohled a věčný bych přála každému z nás...

Zuzana207
21.09.2020 4 z 5

Postava Tuckera v predošlých častiach pôsobila nevýrazne, ale v tejto záverečnej časti si chalanisko renomé napravil. :-) Sabrina mi celú sériu nejako nesedela, ale časom som si na ňu zvykla. Myslím, že autorke sa podarilo celý cyklus veľmi pekne a uspokojivo zakončiť. Po prečítaní knižná séria zanechala u mňa príjemný pocit. Jediné, čo ma mrzelo bolo, že postava Beaua nezohrala v deji dlhšiu úlohu.

havrmoni
08.09.2020 4 z 5

Tucker je zlatíčko. Jen kvůli němu jsem se do toho pustila. Sabrina mi byla v minulým díle nesympatická, že se mi o ní ani nechtělo číst. Bohužel ani první třetina to nezměnila a pak mi tak nějak byla fuk. Ne, že by jako postava nebyla zajímavá, ale tak nějak mě nebrala. Jinak zajímavé téma,rodičovství a škola, práce. V dnešní době být ve 22ti rodiči není tak časté.

tittanie
19.07.2020

Autorka píše poutavě, ale knihy s nečekaným těhotenstvím, mě nějak nebaví. Příběh byl pěkný, četlo se mi to fajn, ale asi bych řekla, že to byl slabší díl v této sérii. Ne špatný, ale trochu slabší než ty ostatní díly, ze kterých jsem byla nadšená.

Leniii
08.07.2020 5 z 5

Prosím Vás, kde se dá potkat Tucker? :) on byl takový zlatíčko, chápající, podporující a ten prostor, který věnoval Sabrině..nikam ji netlačil...trochu romantika, trochu sex, čtivý příběh k těm dlouhým letním večerům :)

Jass
06.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Nakonec jsem se dostala i k poslednímu dílu série a překvapilo mě, jak moc byl fajn. V minulých dílech jsme Tuckera moc neviděli a Sabrina byla představená spíš negativně, a tak mě jejich díl nijak zvlášť nelákal, přesto jsem nakonec byla příjemně překvapená... Zdálo se mi, že to autorka zvládla vcelku realisticky. Překvapilo mě, jak moc byla ta jejich romance natažená a jak dlouho to Sabrina všechno vydržela držet v sobě, nicméně to bylo konzistentní s jejím charakterem... Oba dva hlavní protagonisty jsem si moc užila. Loganův a Garettův souboj byl třešnička na dortu...

Kakatja
05.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Tucker je zlatej možná až moc sladkej, Sabrina mě moc nebavila, budila ve mě protichůdné názory. Dojalo mě těch pár stránek a zmínek o Beauovi, ukáplo pár slz, jsem měkota. Kniha je milá, čtivá, ale tak nějak jí chybí to něco, náboj, energie. Každopádně krásný konec série.

leník511
02.06.2020 5 z 5

Za mě to bylo trošku horší jak minulé díly, ale i tak mě to strašně bavilo. Jenom mi přišlo, že jsem se s hlavními hrdiny nezžila tolik, jak s ostatními. Jo a Sabrinu jsem občas chtěla vzít pánvičkou...

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Tucker je zlatíčko. A moc se mi líbilo, jak se ke všemu postavil a se Sabrinou měl teda svatou trpělivost. Úžasnej chlap. Sabrinu jsem do jisté míry chápala, i když její nerozhodnost byla občas až příliš. Za to Deana bych v tomhle díle přizabila. Každopádně krásná oddechovka, která i pobaví. Doporučuji.

CiaKawlone
11.05.2020 5 z 5

Z téhle série asi nejslabší, ale zároveň nejdojemnější. Tucker je takový velký otazník od 1. dílu a půlku knížky mi přišel takový neslaný nemastný. A Sabrina, no ta holka je trochu "pako". Druhá půlka ale nabrala otáčky a pak už nejde je nemít rád. Taky mi trochu vadilo to vrácení se v čase, ale jen ze začátku. Jsem ale ráda, že to neprovázelo celou sérii. Je to šťastný a krásný konec. Určitě stojí za přečtení, už jen proto, aby jste věděli jak všichni dopadnou.

petusska01
03.05.2020 5 z 5

Cela seria Off-Campus patri medzi moje oblubene! Kludne odporucam vsetkym - samozrejme niektore postavy a pribehy su lepsie ako druhe, ale cele je to fajnovo prepojene, dava to zmysel, neurazi a oddychnete si aj zasmejete :) a ti sexi hokejisti su velke plus no :-D

ElikaBendova
24.04.2020 2 z 5

tak tohle byl propadák. nejslabší kniha, kterou jsem od Elle četla. Brutálně mě to zklamalo.

Petu_ka
24.04.2020 4 z 5

Pěkně zakončená série, i když předcházející díly mě teda nadchli více.

Myška43
14.04.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha. Nejvíce mě pobavilo to dvojitý rande. Krásné zakončení série, která je mou oblíbenou.

elleyne
12.03.2020 3 z 5

pro mě asi nejslabší kniha z celé série. Ale i tak mě bavila a byly tam, jako u dalších knih autorky, fakt vtipné momenty.

Jeninas
08.03.2020 5 z 5

"Projdu další dva bloky a u sexshopu zrychlím. 'A sem nikdy nevkročíš, jasný?'"
Sabrina je obdivuhodná holka. Vyrostla v šílených poměrech a přesto se vlastní pílí dostala hodně vysoko. Zoufale jí rozumím. Jenže to, co jsme si vysnili, se s opravdovým štěstím často neslučuje. Že se v tom nepředstavitelně dlouho plácala? To tvrdohlaví lidé, co chtějí všechno zvládnout sami, dělají. Tucker byl naštěstí úžasný. Od začátku měl jasno v tom, že tohle je holka, kterou hledal, a točil se za ní jako slunečnice za Sluncem. To, jak věcně mluvil o manželství, o sexu, prostě o všem důležitém, odlišuje muže od kluka. A mně se to líbilo - přece každá vedle sebe potřebuje člověka s kusem Tuckera! Je to skvělé zakončení povedené série - příznačný vstup do života dospělých. Tento díl se mi spolu s prvním líbil nejvíc, následuje třetí a nakonec druhý.

petulkapeta
04.03.2020 5 z 5

Krásně zakončena série a i vtipné momenty byly super...

Jejunka
05.02.2020 5 z 5

Série byla dobrá. Poslední díl byl fajn. Jen mě teda vytacela ta holka, v reálném světě by chlap neměl tolik trpělivosti. On byl teda zlatíčko a myslím, že takový snad ani neexistuje. Ale pohádka krásná

tatjana1737
23.11.2019 3 z 5

(SPOILER) POKRAČOVÁNÍ:

(A OPĚT VAROVÁNÍ PŘED SPOILERY)

Jinak ale autorka předvedla to, nač je u ní čtenář zvyklý: kromě červené knihovny, přemíry sexu a jednoduchého příběhu především dobrý slovní humor, vtipné dialogy i situace, a kupu narážek na popkulturu. (Tentokrát jsem velmi ocenila především citát z Highlandera.) Nechybělo špičkování mezi mužskými hrdiny, které knihám dodává šťávu. Velmi jsem se bavila nejen u Tuckerova trollení spolubydlícího, ale zejména u soutěže, kdo z ostatních kluků bude kmotrem.

„Vlastně…“ Garrett úplně září. „Logan v tý soutěži skončil.“
(…) Logan nasadí nečitelný výraz. „Nakonec jsem vycouval,“ přizná. „Je to až moc velká zodpovědnost.“
Garrett si hlasitě odfrkne. „Ty ses rozhodl vycouvat? Takhle tomu budeme říkat.“
Logan ho propálí pohledem. „Tahle tomu budeme říkat, protože to tak taky je.“
„Jo?“ Garrett vyskočí na nohy. „Hned jsem zpátky.“
(…) „Jak teda vysvětlíš tohle?“
Sabrina zděšeně vyjekne.
Já jsem jenom zvědavej, jak mi vysvětlej, proč Garrett drží panenku novorozeněte.
Kterýmu jen tak mimochodem chybí hlava.

Kvůli návaznosti na předchozí knihy (jejichž znalost pro čtení jednotlivých dílů však není nutná), nechyběl ani happyend v podobě usmíření Sabriny a Deana, kterému se ze své lásky vyznala dokonce ještě dřív, než tomu, koho se to týkalo nejvíc.

Celou sérii hodnotím spíše lehce průměrně než jako top v žánru, ale uznávám, že úplná ztráta času to nebyla. Ani ne tak kvůli prasárničkám, které zabírají vždy tak 1/3 celkového počtu stran knihy, ale právě pro ten slovní humor, vtípky a narážky. Jiskření mezi ústřední dvojicí se mi nejvíc líbilo v jedničce a trojce, čtyřka - jak jsem psala v úvodu prvního komentáře - mi přišla nejslabší a Grace a Logana si skoro nepamatuji. Z celé série bych byla ochotná si asi přečíst znovu jen Skóre, ale kdybych pro osvěžení postav či z nedostatku jiného čtiva sáhla i po jiných dílech, znovu bych se pobavila. Protože však znám lepší knihy, do knihovny si Off-Campus pořizovat nebudu.

tatjana1737
23.11.2019 3 z 5

(SPOILER) !!! POZOR SPOILERY !!!

„K tomu těhotenství mám jednu teorii. Poděláme to. Hodně. Často a spoustakrát. A naše děti budou potřebovat terapii. Cílem je snížit míru terapie, kterou budou potřebovat tak jako tak.“

4. díl považuji ze všech za nejslabší. Nebylo to valnou měrou ani tak kvůli mužské postavě, jejíž trpělivost byla opravdu nadlidská (já optimisticky věřím, že takoví existují), ale spíše tím, že mi Sabrina příliš nepřirostla k srdci. Její neustále pochyby a držení se zpátky bylo daleko za mírou zdravého sebehodnocení. Na jednu stranu dře, aby byla dobrá, a my víme, že dobrá je, ale na druhou stranu je to uzlíček nervů, který si ani není s to připustit, že je hodný něčí lásky. Nevím, kdybych se rozhodla nechat si mimčo, tak bych do toho šla naplno, včetně vztahu k tatínkovi - o tom, zda jsem mu zničila život nebo ne, ať rozhodne čas, ale hlavně především on sám.

O Tuckerovi víme z předchozích knih jen to, že rád vaří, vaří-li někdo jiný, je vychován, aby umyl nádobí, je to kliďas a takový "muž v pozadí". V knize se autorka držela téhle charakteristiky, kromě doplnění obligátní postelové výkonnosti a umu. Ale v jejích knihách jsou takoví všichni hokejisti, takže to už mne ani nepřekvapovalo ;-). Stejně tak mě nijak zvlášť nepřekvapovaly sexuální scény, protože to nebylo nic nového pod sluncem, a opět se objevily i oblíbené obraty jako "vnitřní stehno", vyklenování ve všech podobách i potřeba toho druhého olíznout (Sabrina tentokrát chtěla olíznout jeho důlek na bradě). Avšak díkybohu tentokrát ubylo nadbytečného "abysme". Jen nějaké hlubší rozvedení Tuckerovy osoby nebylo.

Oceňuji, že hrdinové tentokrát neměli na růžích ustláno a nebyli kryti svěřeneckými fondy či rodinným majetkem, a tentokrát řešili i existenční potíže. O to víc mi ale Sabrina přišla nelogická - její strach z toho, že se něco podělá, se ukazoval i na vztahu ke kamarádkám: přestože nejracionálnější by bylo společně bydlet, aby ušetřila na nákladech, raději do toho nešla, aby se přátelství nepokazilo. A ze stejných důvodů se držela zpátky i u Johna Tuckera, přestože si byla sama moc dobře jistá tím, že ho miluje. Scéna s vyznáním lásky v porodnici (která asi líp vyzní v angličtině, kde se You nerozlišuje pro jednotné a množné číslo) byla úplně na pěst. V tomhle ohledu jsem čekala nějaký větší konflikt mezi ústřední dvojicí, kdy Tuckovi konečně vytečou nervy a dojde minimálně k ostré hádce či pouštění k vodě. Ale autorka opět vsadila na limonádu a křišťálově čisté hrdiny, takže Tucker pokaždé vše ustál, vytrval až Sabrina nakonec jeho dlouhodobému dvoření a netlačení na pilu podlehla. (Doufala jsem proto aspoň v nějaký větší spor s jeho jižanskou matkou, ale i ten se vyřešil jedním vyčištěním vzduchu.)

Z hlediska příběhu mne opět (ač jsem věděla, že to přijde) zasáhla Beauova smrt. Protože se Kennedy jinak varuje házet svým hrdinům klacky pod nohy, v tomhle víc než překvapila a ten moment je opravdu hodně černý a smutný.

V předchozích knihách se vždy objeví nějaké skryté varování před tím, co se mladým lidem může stát. Nyní téma bylo jasné - nechtěné a nečekané těhotenství. Aneb "i na kousíček stačí, děvčata!" Díky tomu byl jasný i název knihy - Sabrina měla ráda věci pod kontrolou a měla svůj Plán. A ten byl fatálně narušen jedním kratičkým momentem, který změnil vše. Pokud takové dívky opravdu existují, obdivuji její vervu a skutečnost, že zvládla nároky prvního ročníku a mateřství. Mimochodem Harvard je zde líčen hodně snobsky a nepříliš sympaticky (už jen scéna pohovoru před nastoupením na školu). Vážně je Amerika takhle rozškatulkovaná i na univerzitní úrovni??

Nu a pak autorčino pojetí mateřství a líčení malých dětí… Asi budu trapná, ale vadily mi nesmysly, které se v knize objevovaly. Jistě, pokud něco s jistotou vím, pak to, že každý porod je unikátní a to, že já rodila třikrát a ve finále to nebyla taková řezničina, neznamená, že to tak mají, měly a budou mít ostatní. Ale nechce se mi věřit, že by Sabrina měla nejsilnější kontrakce už při prasknutí plodové vody. Anebo obligátní mýtus z knih a filmů všech žánrů, který motá hlavu ženám ještě dnes, že ihned po porodu matka začne kojit a mléko z ní teče proudem. Fakt ne, laktace nastupuje později. Ano, dítě saje, ale tím teprve mléčné žlázy stimuluje, neznamená to, že matka plně kojí jako u staršího dítěte. Anebo další stereotypy: hned při propuštění z porodnice si Sabrina stěžuje, že spánek miminka je luxus. Nikoli u novorozeněte! To většinou ještě nějakou dobu přes den tvrdě spí (v noci se pak budí, protože má obrácený režim noc / den), ale není to tak, že by od začátku prořvalo každý okamžik dne kromě kojení.

„Ničíš mi vzpomínky na dětství.“ Carin se ke mně otočí. „Tohle svojí dceři nedělej.“
„Nemám ji vychovávat ve víře, že Umpa-lumpové jsou veverky?“