Nov

Nov https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30438/bmid_nov-nVO-30438.jpeg 4 5033 347

Stmívání / Twilight série

Pre Bellu Swanovú má jedna vec oveľa väčší význam ako jej vlastný život: Edward Cullen. No zaľúbiť sa do upíra je oveľa nebezpečnejšie, ako by si vôbec dokázala predstaviť. Zástupy čitateľov, ktorých okúzlil svetový besteller Súmrak, nedočkavo čakajú na pokračovanie príbehu o Edwardovi a Belle, milencoch, ktorým osud nepraje. V Nove Stephenie Meyerová opäť neodolateľným spôsobom spája romantiku s napätím a nadprirodzenými javmi. Táto milostná upírska sága, strhujúca, plná vášne a prekvapujúcich zvratov, nastúpila na cestu k literárnej nesmrteľnosti.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

New Moon , 2006

pajulka
24.02.2012 5 z 5

Úžasné, první jsem nemohla překousnout části psané z Jacobova pohledu, ale pak mi to přislo naprosto samozřejmé, paráda ! :)

sarekaslukova
22.02.2012 5 z 5

Mně se tento díl líbíl tedy daleko víc než Stmívání. Bylo to asi proto že tam nebylo tolikrát zmiňováno slovo Edward.
Zdál se mi i víc napínavý.

Layss
21.02.2012 4 z 5

Tento díl byl zajímavý díky Jacobovi. Na konci dílu jsem si docela přála, aby se Edward nevracel...

Kituna
18.02.2012 5 z 5

pékny dil ... jako vsechny :-* ..milluju ty pribehy :-***

reykjavik
07.02.2012 4 z 5

Trošku slabší než předchozí díl. Děj se někdy až příliš táhne, ale na konci čeká dobrá, akčnější část. A Jane je vážně potvůrka!

pufina
03.02.2012 1 z 5

Bella trpí, Edward chce spáchat sebevraždu (v Itálii, jaká krása) a Jacob zvlčí, no to snad nemá cenu pořádně komentovat. Když nad tím uvažuju, zaslouží vůbec taková kniha tolik komentářů a pozornosti? Takže znovu, Bella trpí a navíc má hulacinace, Edward se chce zabít a Jacob zvlčil, to snad vystihuje všechno. Při čtení toho, jak Bella trpí a jakou hroznou díru má v hrudi, jsem měla chuť udělat jednu díru do knihy..

Juliette
02.02.2012 1 z 5

Půlku knihy jsem se nudila a četla o přeludech a v druhé polovině se dělo tolik akce, jako v ostatních dílech dohromady.

Lamička
28.01.2012 2 z 5

Nejslabší díl z celé ságy.

kusma
24.01.2012 odpad!

Pouhá omáčka, zbytečný díl.
V minulém díle si člověk většinu knihy četl, jak je ten upíří chlapec úžasný, jak se jí furt zastavuje srdce, jak rudne. V tomto díle si naopak stále chytala tu díru v hrudi, která se tam objevila, když ji její milovaný krvežíznivec opustí. Opravdu špatné.
Tak proč si chci přečíst další díl? Když člověk vydrží tu příšernou omáčku kolem, tak je to vymyšlené zajímavě, je to i napínavé, jsem zvědavá, kam se to dostane. Jen opravdu - ubrání stránek by tomu jenom prospělo, velmi prospělo.

Adulina12
14.01.2012 3 z 5

stručně.. kniha má podle mě hrozně pomalej rozjezd, ale aspon se tam podle mě něco dělo, narozdíl od stmívání, kde byl záchvěv nějakýho akčního prvku.. je škoda že tady není hodnocení s půl hvězdičkou, protože bych dala 3.5

Sussanah
09.01.2012 5 z 5

A i zde budu za exota. Kniha se mi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Proboha co máte proti lehké oddechové četbě?

Vendulik
02.01.2012 3 z 5

Knížka trošku zklamání.

zuzulique
30.12.2011 odpad!

Nemôžem dať ani jednu hviezdičku, lebo pokračovanie Súmraku je ešte horšie, posledných sto strán bolo pre mňa utrpením a rozhodla som sa nepokračovať v čítaní ďalších častí....

EFiona
06.12.2011 2 z 5

Druhý díl o chlup lepší než první.. Ale opět postrádám trošku akčnější děj, je to tak trochu unylý. A Bellino myšlení mi ořijde krapet jednodušší - celý 4 díly.

harumi
08.11.2011 3 z 5

Má druhá nejoblíbenější kniha této ságy. Nepopírám, že některé pasáže byly více než nudné, deprese byla rozpatlávána kde se dalo, až to člověka nudilo, ale byl to nepochybně tah k dokreslení Belliny postavy. Líbí se mi to právě proto, že zde jsou ''vypíchnuty'' Belliny nejdůležitější rysy (nízké sebevědomí, obětavost apod.). Edwardovy úmysly mi nejdříve přišly naprosto hloupé, nakonec je ale vidět, že je stejně zranitelný jako Bella.
Nevím proč, ale u částí s Jacobem jsem se nudila hodně. To asi proto, že ve filmu je mi herec nesympatický a v knize nemám zase ráda jeho povahové rysy.
Přes všechno, co vytýkám si myslím, že nejhorší kniha to není, ale žádný klenot také ne.

danyda
08.11.2011 3 z 5

Knížka je stejně jako celá sága romanticky přehnaná. Pokud to člověk bere jako oddych po práci - pohádku - a ne jako něco ze života, pak je to OK. U čeho se dá lépe odpočívat než u pohádek.
A pokud se to někomu nelíbí tak ať to nečte a ne že zkritizuje každý díl do krve a pak si přečte ten další - i když o tom předchozím napsal, že je to brak. Tak proč to ti lidi čtou a chodí na to do kina?

Rebarborka
21.10.2011 1 z 5

Nejenom, že se skoro celý děj knížky smrskl na to, jak Bella teskní po Edwardovi, když už to konečně vypadá, že příběh začne trochu nabírat spád (Itálie), všechno vyšumí naprosto do ztracena a nestane nic. Ale vůbec nic.

Nevím, jestli je hrozné to, jak jsou postavy jednorozměrné (Bella je smutná, Edward rozervaný, Jacob sexy), nebo to, že je knížka tak příšerně sterilní (nedej bože, aby se náhodou něco stalo!).

Odpad nedávám jenom proto, že si ho zaslouží až díl čtvrtý.

kiddlinka
29.09.2011 1 z 5

Já chápu, že ženské potřebují iluzi toho, že něco jako věčná a totální oddanost je možné, aniž by se to přerodilo v duševní poruchu, ale někdo musí zase pochopit, že já jako čtenář potřebuju dobré literární řemeslo, a to mi Meyerová žel bohu nedává. Literární úroveň se pohybuje tam, kde začíná fanfikce o milostných vztazích mezi postavami z Lost nebo Harryho Pottera. Meyerová nijak nepracuje s jazykem a celá její knížka působí, jako by ji naklepala pět minut po probuzení, kdy v ní ještě kolovala nikoli třeskutě originální slovní zásoba z jejího pozdního erotického snu o dokonalém princi na bílém koni. Obsah se dá shrnout jednou (!) větou, smutné je, že mimo nudného děje tu není nic, co by ospravedlňovalo natažení na 500 stran a jejich vyplňování vatou. A nikdo po mně nemůže chtít, abych sympatizovala s ženou, která odmítne milého a duševně zdravého vtipálka schopného normálního vztahu, protože její bývalý stalker líp vypadá. Jediný důvod, proč ty knížky čtu, je, že následné znechucení z neumělé stlučeného škváru ve mně vyvolává neukojitelnou touhu po kvalitní literatuře. 20% jen kvůli Jacobovi, příště to jde nemilosrdně do odpadu.

Megii
27.08.2011 3 z 5

Mám Stephenie Meyer ráda i její knížky, ale Nový měsíc se mi líbí pouze na začátku a na konci, kdy v knize vystupuje i Edward. Prostřední část nestojí podle mě za nic, protože tam je Jacob, kterého nesnáším!!!! Nenávidím ho. Jinak Stephenie má ůžasné knihy, ke kterým se stále vracím.

Tuffy
26.08.2011 odpad!

Nejhorší díl z célé ságy. Hlavní hrdinku bych nejradši nakopla za její chování... A když už se tady tolik neopěvuje Edík, zase jsou stránky narvané Jacobem nebo zbytečně moc rozsáhlé popisování odloučení od Edwarda. Ne, tohle se prostě nedalo číst.