Nov

Nov https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30438/bmid_nov-nVO-30438.jpeg 4 5033 347

Stmívání / Twilight série

Pre Bellu Swanovú má jedna vec oveľa väčší význam ako jej vlastný život: Edward Cullen. No zaľúbiť sa do upíra je oveľa nebezpečnejšie, ako by si vôbec dokázala predstaviť. Zástupy čitateľov, ktorých okúzlil svetový besteller Súmrak, nedočkavo čakajú na pokračovanie príbehu o Edwardovi a Belle, milencoch, ktorým osud nepraje. V Nove Stephenie Meyerová opäť neodolateľným spôsobom spája romantiku s napätím a nadprirodzenými javmi. Táto milostná upírska sága, strhujúca, plná vášne a prekvapujúcich zvratov, nastúpila na cestu k literárnej nesmrteľnosti.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

New Moon , 2006

DariDerek
13.09.2012 5 z 5

Nevím proč, ale asi neznám lepší knihu :-) Mám všechny díly za sebou - poté jsem se vrhla na film a málem jsem se poč.... Ty představy ve filmu byly stejné, jak JÁ si je představovala díky knížce.... Prostě parádní zážitek pro mě :-)

Vini
07.09.2012 5 z 5

Knížka je skvělá, ostatně jako všechny díly Twilight ságy. Určitě doporučuji :)

Lady_Ef
20.08.2012 2 z 5

Díl, který nikomu nic neřekne a nic nového nedá. Ubrečená Bella, zoufalý Jacob a předvídatelný konec..

TessDragon
05.08.2012 5 z 5

2 díl ze ságy Twilight. Edward Bellu opouští pro její vlastní dobro, ale Bella Edwarda miluje víc než si myslel. Uzavře se do sebe a hle na scénu přichází Jacob se kterým se Bella skamarádí a bolest se zmenšuje. Tenhle díl je spíš o vztahu Jacoba a Belly a Belliné bolesti z Edwardova odchodu. Abych pravdu řekla, Jacoba jsem si zamilovala, ale Edward mi tu dost chyběl. Naštěstí okolnosti svedly Edwarda a Bellu zas dohromady. Knížka je dost depresivní, ale na konci začne být akční! Fanynky Jacoba a vlkodlaků si ale přijdou na své.

Jitulka
24.07.2012 4 z 5

Druhý díl byla trochu příjemná změna, konečně se začínalo něco dít. Bella a Jacob nebo Bella a Edward? Nejvíc jsem se těšila na závěr v Itálii, nezklamal. Samozřejmě happy end musel být, ale na to přece všichni čekají.

dafy
08.07.2012 3 z 5

zdlouhavě napsané, ael dalo se to číst... ale z celé ságy je druhý díl asi nejhorší...

Azizi
03.07.2012 3 z 5

Veľmi slabý diel. A to aj na tento žáner. Nuda, žiaden dej, len depresia, opravovanie motoriek a Bellina snaha vyvolať vnútorný hlas. Dokonca ani záver, ktorý bol vo filme perfektný vo mne nedokázal prebudiť takmer žiadne iné emócie než tam.

cathyblack
02.07.2012 2 z 5

Teď urazím fanynky, je tohle druhý díl ságy??? Pokud ano, tak mi dal zabrat. Dočetla jsem to jen kvůli Jacobovi a večné řvaní hlavní hrdinky mi jen ukázalo, jak nechci v životě klesnout. Chlapy za to nestojí. Upír nebo Vlkodlak, to je nejspíš jiná...

Zuzvil
26.06.2012 4 z 5

Zhodnotím celou sérii 4. knížek najednou - jednoduchá, "nenásilná" literatura, určená především osobám školou povinným :-) Dobře se mi četly všechny čtyři díly této série a ač jsem (bohužel) už dospělák, tak mě upírská sága zaujala. Bylo to pro mě úplně nové téma, které jsem dosud nečetla, takže se mi proplétání lidí, upírů a vlků velmi zalíbilo. Stejnojmenné filmové zpracování už mě tolik neoslovilo. Knížky doporučuji k přečtení, já určitě nebudu číst znovu, ale přečtení nelituji.

bstejs
22.05.2012 3 z 5

Mně se to líbilo. Možná se hlavní hrdinka chová v některých situacích hloupě a nepochopitelně, ale to je věc autorky. Oddechovka a četla se dobře, tak proč ne.

Bramboráček
09.05.2012 2 z 5

Zdá se mi to nebo se autorka picla? První díl byl fakt perfektní ale druhej! Vůbec se mi nelíbil! Ale to už je věc názoru. 4/10

kroftik
22.04.2012 4 z 5

Ono záleží, jak k tomu člověk přistupuje. Když berete do ruky knížku s tím, že se jedná o totální brak, od začátku to čtete s odporem a pohrdáním a jste přesvědčení, že se vám to líbit nebude, tak vás to prostě nadchnout ani nemůže. Já si prvním dílem udělala o podobě příběhu i autorčinu stylu vyprávění určitou představu, kterou mi Nový měsíc naprosto splnil. Zopakuji tedy jen, že sága skutečně není vrcholné dílo literárního světa, ale čte se vážně moc příjemně, dokonce bych řekla, že dvojka je o něco lepší než jednička. Ve filmu trochu pokulhávají vizuální efekty (na to, v jakém roce byl natočen), ale dívat se na něj také dá. Za mě Nový měsíc - chvalitebně.

Petunnka
05.04.2012 3 z 5

Nic moc. Přečetla jsem celou ságu. To se dalo, ale už jsem holt jiná věková kategorie :-)

johisa
04.04.2012 3 z 5

Tenhle díl se mi moc nelíbil. Cela část s Jacobem byla jedna velká nuda a těšila jsem se až tam zase bude Edward.

mony-c
03.04.2012 5 z 5

Krásná sci-fi romantická kniha. Celou ságu mám velice ráda, ale Nový měsíc asi nejvíce.

Džizetka
18.03.2012 1 z 5

Nejnudnější z celé série,alespoň pro mě.

Val
09.03.2012 5 z 5

Je pravda, že první polovina knihy byla zdlouhavější a nic moc se tam nedělo, ale ta druhá byla akční docela dost, tak se to vyvážilo. Já osobně nemám problém ani s tímto dílem..... Dokonce mi ani nevadí povaha Belly, protože,každý máme něco a když se pokouším vžít do její situace, těžko říct, jak bych se zachovala.....Jak už jsem napsala k prvnímu dílu, je to příběh psaný pro určitou cílovou skupinu čtenářů a pokud tento fakt respektuju, tak nemohu hodnotit nijak přísně. Mě se to celé prostě líbí ,-)

Lenka 13
01.03.2012 5 z 5

Kniha se mi líbila,...celá sága je hezká..oddechová

Bee
29.02.2012 2 z 5

Kniha měla pár světlých stránek. Sympatického Jacoba, zase jsme se dostali do naprosto odlišného světa, než jsou upíři v pojetí Meyerové, kteří mi moc nesedli. Ale ani její pojetí vlkodlaků mi moc nevoní. Bellina celodílovou depresi ponechám radši bez komentáře. Názor mi vylepšila až cesta do Volterry, kde se alespoň něco dělo. Podle mě by bylo mnohem lepší, kdyby z toho útesu skočila už tak v půlce knížky a Itálie byla rozepsaná víc.
New Moon je taková oddechovka.

DarkFireflies
25.02.2012 4 z 5

Pro mě nejlepší díl ze série.
Oproti prvnímu dílu obsahoval i nějaké to napětí, jinak to ale nadále hodnotím jako pěknou oddychovou četbu. Bohužel, napatřím k těm, pro které je slovo "oddychové" synonymum pro "příšerné".
Navíc, konečně se mi podařilo překonat chrakter hlavní hrdinky, která se začala chovat, tedy, tak trochu, jako člověk.