Nov

Pre Bellu Swanovú má jedna vec oveľa väčší význam ako jej vlastný život: Edward Cullen. No zaľúbiť sa do upíra je oveľa nebezpečnejšie, ako by si vôbec dokázala predstaviť. Zástupy čitateľov, ktorých okúzlil svetový besteller Súmrak, nedočkavo čakajú na pokračovanie príbehu o Edwardovi a Belle, milencoch, ktorým osud nepraje. V Nove Stephenie Meyerová opäť neodolateľným spôsobom spája romantiku s napätím a nadprirodzenými javmi. Táto milostná upírska sága, strhujúca, plná vášne a prekvapujúcich zvratov, nastúpila na cestu k literárnej nesmrteľnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30438/big_nov-nVO-30438.jpeg 3.64790

Stmívání / Twilight 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

New Moon, 2006

Kniha Nov

Niu

(+ SPOILER) Chmmm, ... Po letech jsem se vrátila k prvnímu dílu a k navození té pravé podzimní atmosféry a rozhodla se v sérii pokračovat. První díl jsem hodnotila celkem dobře, ale u tohohle nevím. Je to celkem paradoxní, protože zrovna druhý díl se mi líbí ve filmové verzi ze všech filmů nejvíce. Ano ano, je to kvůli tomu velkému chlupatému kožichu :o) Taky proto, že ve dvojce není (ano - není) Edward tak často :o) Mne osobně se líbí ta část, jak se Jacob vybarvuje. To ostatní už moc ne, takže z celé knihy jsem si užila ten prostředek. Na začátku i na konci jsem skřípala zuby. V prvním díle mi Bella nepřišla až tak moc toxická, jako tady. Nelogická, paličatá, ulhaná. Chudák Charlie. Za mne Bella ne a asi si dám teď pauzu. A já taky nechápu, jak si může užívat chladné objetí jako z kamene a pak být nadšená z Jacobova hřejivého těla. No prostě ... Hrrrrr. A chudák Jacob - jen využit.

-knihomolka-

Opět toxická Bella, která umírá po rozchodu a je extrémně závislá na svém partnerovi. Ideální četba pro mladé :-D dočteno, ale už se k tomu nevrátím.

Hakate

Sérii jsem četla v náctiletém věku, ještě před velkou filmovou a knižní mánii.
Bohužel knižní série se mi nelíbila, filmová byla ještě větší tragédie.

Amalberga

V tomhle díle byla Bella (no vlastně všichni) na zabití. Asi nejzajímavější byl moment, kdy jí Charlie navrhl, aby šla na terapie. Bella pochopitelně odmítla, protože přece není blázen, že? Asi je moc chtít po knížce ze začátku 21. století, aby nepodporovala nepravdivé mýty o psychoterapii, ale bylo by to fajn.

marianna7090

Je to skôr 2,5*, ale to sa tu nedá.
Nenávidím Jacoba. Táto nenávisť trvá už asi 10 rokov a ani v dospelosti sa to nezmenilo. Sebecký, sebestredný, otravný, namyslený. Nemôžem si pomôcť.
Kniha je dobre napísaná, je to úplne primitívne, jednoduché čítanie pre pobláznené dievčatá a preto som myslím, že kľudne mohla byť aj o polovicu kratšia. Možno by potom bola aj lepšia. Ale každopádne, ďakujem tejto sérii za detstvom, ktoré som s ňou prežila a mohla som si ho takto pripomenúť.
PS: teraz už ozaj sľubujem, že sa idem učiť na štátnice.

midone

Ale no ták, Bello už nekňuč! To jsem si říkala tak 80% času při čtení tohoto literárního díla. Bylo to, jako když doma nemáte nic k jídlu a zoufale čekáte na toho jednoho člověka, než se vrátí z nákupu a přiveze něco dobrýho. Kdybychom si tuto situaci převedli na tuto knihu, ten člověk se zdržel ve frontě moc dlouho a přijel až další den. Kdyby to nebylo tak návykový a čtivý dala bych tomu rozhodně méně.

tanecnica

Tenhle díl mě při prvním čtení moc nebavil, moc tam není Edward, že :-) Teď napodruhé po letech jsem si ho užila více, nostalgicky vzpomínala a vychutnávala...

LuckaWeiss

Tento díl knihy, je zaměřený hlavně na Jacoba a přestože ho mám ráda, jsem jednoduše team Edward a musím říct, že jsem se neskutečně těšila na část, kdy se kniha bude opět věnovat jemu. Příběh jsem si moc užila a i druhý díl této série mi ukázal, jak jsou knihy oproti filmům lepší (a to mám filmy moc ráda).

Stejně jako první díl, tak i druhý se mi zamlouval velmi květnatou slovní zásobou. O stylu psaní ani nemluvím... to, jak autorka dokázala psát o bolesti na 460 stránkách, je něco úchvatného, pro někoho určitě otravné, ale pro empatické a sensitivní lidi skvělé, mají se totiž s čím ztotožnit, krása!