Nov

Nov https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30438/bmid_nov-nVO-30438.jpeg 4 5033 347

Stmívání / Twilight série

Pre Bellu Swanovú má jedna vec oveľa väčší význam ako jej vlastný život: Edward Cullen. No zaľúbiť sa do upíra je oveľa nebezpečnejšie, ako by si vôbec dokázala predstaviť. Zástupy čitateľov, ktorých okúzlil svetový besteller Súmrak, nedočkavo čakajú na pokračovanie príbehu o Edwardovi a Belle, milencoch, ktorým osud nepraje. V Nove Stephenie Meyerová opäť neodolateľným spôsobom spája romantiku s napätím a nadprirodzenými javmi. Táto milostná upírska sága, strhujúca, plná vášne a prekvapujúcich zvratov, nastúpila na cestu k literárnej nesmrteľnosti.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

New Moon , 2006

kleria
16.08.2013 3 z 5

Tento díl se mi líbil už o trošku miň než první díl, já nevím jak komu, ale mě tu chyběl Edward a já nevím já nějak Jacoba nemusím a Bella pro mě taky není nějak extra postava. Ale konec se mi líbil, takže aspoň tak :DD.

benda02
12.08.2013 3 z 5

Nejlepší díl celé série, konečně se něco děje, už to není jen cukrování a chození za ručičku. Dokonce teče i krev. Stejně ale jako zastupce mužského pohlaví postrádám akci, tudíš suchý průměr.

pink_ivy
11.08.2013 3 z 5

“Forbidden to remember, terrified to forget; it was a hard line to walk.” Rozhodně horší než první díl. Děje se tam toho ještě míň. Škoda jen, že se ten Edward vrátil, vždycky jsem byla spíš Team Jacob :D

rencovav
09.08.2013 5 z 5

Ačkoliv je to můj nejméně oblíbený díl ze ságy, pořád ho mám moc ráda a kdykoliv mám chuť, přečtu si své oblíbené rozhovory. :)

bowlly
08.08.2013 5 z 5

O něco horší než díl první...ale i tak krásný...

zdenyCZka
02.08.2013 5 z 5

doporučuju !!!!!!! Ale film mětotálnězklamal, si plánuju koupit.

hela1007
29.07.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, místy mi i ukápla slza (ale v těhotenství jsem brečela nad vším). Parádní oddechovka.

Christina Marie
28.07.2013 5 z 5

Novému měsíci sice chybí něco málo do dokonalosti Stmívání, ale pořád si zaslouží 5 hvězdiček, protože je to vážně skvělá kniha. Hned od první stránky se člověk začte a nemůže se odtrhnout, je sice pravda, že byla až moc dlouhá ta "prostřední" část knihy s normálním životem bez nadpřirozena. Ale jakmile se objeví vlkodlaci.... Chápu, že to není něčí styl, ale stejně....

Marčullkas
24.07.2013 3 z 5

Více prostoru pro Jacoba a Bellu. Její naivní pohledy na "její" vztah. Pořád dokola Jacob/ Edward/ Jacob/ Edward ... Nerozhodnost, chvilkama až stupidní jednání ... :/

Belatris
21.07.2013 odpad!

Aby autor utáhl (kvalitně) román v ichformě, měl by mít alespoň základní potuchy o psychologii; nebo by to měl být schopen alespoň předstírat. Tak špatně vystavěnou postavu, jako je Bella, jsem už dlouho neviděla.
Co se týká psychologie postav, logiky motivací a kvalitně strukturovaného díla, vždy sahám po Anne Rice (Interview s upírem). Meyerovou nepovažuji za spisovatelku; povrchnost a pózovitost jejího psaní ve mně vyvolává pobavení a tak trochu i údiv nad tím, kolik lidí si špiní "harddisk" její tvorbou, která pro mne nepřekonává úroveň záchodové četby. I když... já si pořád raději přečtu etiketu dezinfekce do záchodu než její román.

tatruszka
01.07.2013 4 z 5

Opět jsem nejprve shlédla film a musím říci, že konečně chápu některé scény z něj :-D Opravdu si myslím, že i když mnoho lidí námět této knihy neschvaluje a nelíbí se jim, je kniha napsaná opravdu dobře, čtivě a zajímavě.

Byxy123
01.07.2013 4 z 5

Kniha na mě působila stejným dojmem, jako první díl. ;) Na 5 hvězdiček to sice nebylo, ale na 4 určitě. :) Sice tam Edward moc nebyl, ale zase bylo více místa pro Jacoba.

NikinkaFantasy
30.06.2013 2 z 5

Tato kniha pro mě byla utrpením :D. Ne, že by byla špatná, ale chyběl mi v ní Edward, jelikož jsem do něj byla v dobách, kdy jsem knihu četla zblázněná. Nicméně se mi líbila. V některých věcech mě bavila, ale tu část, kde chyběl Edward, jsem četla tak trochu hlavou jinde. Bylo to prakticky o ničem, jelikož já od Twilight sagy čekám upíry a nadpřirozeno a tam jen taktak Bella proplouvala životem a neustále se jí stýskalo po Edwardovi. Tedy nesnesitelná nuda a u některých pasážích jsem počítala stránky, kdy to skončí. Snad nejslabší díl této ságy.

Markett
25.06.2013 3 z 5

Tenhle díl už mi nepřijde tak skvělý, jako ten první. Občas mi tu vadí chování Belly, kdy "vyvádí" kvůli Edwardovi. Jacoba mám celkem ráda a nevadí mi, ale i tak je to slabší.

Weasley
24.06.2013 2 z 5

Myslím, že tento díl byl dost slabý a možná že i zbytečný.

Dith
17.06.2013 2 z 5

Tento díl opravdu nemám ráda. Považuju ho za takový nezbytný mezník mezi Twilight a Eclipse.
Nejenže tu byla po většinu knihy Bella ukňouranější než minule, čímž mi neskutečně lezla na nervy (nemluvě o jejím občasném nepochopitelném chování), ale veřejně prohlašuju, že nesnášim Jacoba. Já bych ho v těch knížkách vůbec nemusela mít.

pecka02
09.06.2013 3 z 5

Po prvním díle zklamlání na celé čáře a nakonec pro mě nejhorší díl celé série...Bella mě neuvěřitelně vytáčela a ač nemám ráda Jacoba, tady mi ho bylo fakt líto...

MonisPop
26.05.2013 5 z 5

Všechny díly prostě musím ohodnotit pěti hvězdičkami, protože myslím, že SM píše skvěle. Myslím, že od jiného autora by se mi kniha tolik nelíbila.

baru.hanusova
25.05.2013 3 z 5

Knihu jsem sice přečetla hned, ale nenadchla mne jako předchozí Stmívání. Ano bylo tam více času stráveného s Jacobem, ale skoro vůbec tam nebyl Edward což mi trošku vadilo, ale jinak se mi kniha líbila takže nevidím důvod dávat špatné hodnocení. Proto dávám průměr. :)

werča669
21.05.2013 3 z 5

Nemyslím si, že by tato knížka měla být zrovna odpad... je v ní akorát velká část bella a jacob, což se některým nelíbí. Já knihu hodnotím průměrem.