Nov

Nov https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30438/bmid_nov-nVO-30438.jpeg 4 5032 347

Stmívání / Twilight série

Pre Bellu Swanovú má jedna vec oveľa väčší význam ako jej vlastný život: Edward Cullen. No zaľúbiť sa do upíra je oveľa nebezpečnejšie, ako by si vôbec dokázala predstaviť. Zástupy čitateľov, ktorých okúzlil svetový besteller Súmrak, nedočkavo čakajú na pokračovanie príbehu o Edwardovi a Belle, milencoch, ktorým osud nepraje. V Nove Stephenie Meyerová opäť neodolateľným spôsobom spája romantiku s napätím a nadprirodzenými javmi. Táto milostná upírska sága, strhujúca, plná vášne a prekvapujúcich zvratov, nastúpila na cestu k literárnej nesmrteľnosti.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

New Moon , 2006

Edona
28.03.2014 4 z 5

Nový měsíc je pro mě srdceryvnou záležitostí. Když jsem knihu četla poprvé, a vlastně pokaždé když ji čtu, tak je opuštění Edwarda, utrpení nejenom pro Bellu, ale i pro mě. Nikdy jsem moc nemusela Jacoba, ale při opakovaném čtení jsem si jej oblíbila. Díky němu a jeho smečce je příběh hezky oživen.
A nevím proč někteří knize dávají, tak špatné hodnocení jenom proto, že viděli špatně provedený film!

Miru
28.03.2014 3 z 5

Nu, tak tady už to bylo lehce melodramatické, takový trochu pubertální patos, ale co, když už jsem v tom, tak hurá na trojku :-)

Kyta
26.03.2014 5 z 5

Druhý díl fantastické ságy jsem si nemohla nechat ujít. A jak se ukázalo, ani tenhle mě nezklamal. :)
Autorka píše skvěle, sice tam opět byly ty zbytečně zdlouhavé popisy, ale to do té knihy prostě patří, musíte si to přece umět dokonale představit a taky lépe pochopit! :) Je to neskutečně čtivá kniha, je romantická, napínavá i smutná. V tu dobu, kdy se Edward rozloučil s Bellou, jsem si nedokázala představit, že v té knize bude Edward chybět. Ale dalším čtením jsem si zvykla a konec mě moc potěšil. :)
O kritice filmu se ti nebudu zmiňovat, jen chci poznamenat, že i on má své kladné stránky. Nebudu kritizovat něco, co jiným dalo ohromnou práci!!
Zdá se, že i u mě vypuklo to "Twilight šílenství" (i když trochu později), protože se nemůžu dočkat třetího dílu!! :)

Ree.
15.03.2014 1 z 5

Druhý díl přečtený po půl roce celý. Dle toho soudit, jak moc mě to bavilo, když knížky čtu max dva měsíce a jen kvůli tomu, že na to nemám čas.

malinaT
23.02.2014 3 z 5

Tento díl je ze ságy nejslabší... Hezké, ale chybí tomu Edward :D

Bunburistka
16.02.2014 3 z 5

Musím přiznat, že jsem knihu četla v roce 2008, ještě předtím, než vypuklo "Twilight šílenství" a ještě než se všechny knížky změnily na knihy o upírech s "nebezpečným" trojúhelníkem. Popravdě musím říct, že se mi kniha líbila. Ale následné omílání tohoto tématu mi knihu trochu znechutilo (což je silné slovo), a v nejbližší době ji číst znovu nehodlám. Ale jak říkám, tenkrát jsem z knihy byla naprosto unesená. Přesto jí musím dát s odstupem času jen tři hvězdičky.

dexeded
11.02.2014 4 z 5

Mě osobně se tento díl líbil víc než první, Bella už není takový trdlo, trošku se spravila. ;) Těším se až si přečtu další díl.

Ivanule
27.01.2014 4 z 5

Sice jsem o těchto knihách dříve nechtěla ani slyšet,natož je vidět v telce,protože v té době po Edwardovi a Belle byla všude doslova mánie a já do ní rozhodně nechtěla patřit :D Ale co se nestalo,nakonec jsem si knížky všechny pořídila,a můžu říct,že se mi líbily všechny,zatím jsem teda přečetla jen 3 díly a na poslední se chystám,ale určitě si celou sérii zase přečtu.Více se mi líbí knížky než filmové zpracování,jen ale kvůli tomu,že v knize je to více popsáno,tak mi ve filmech něco vždycky chybí.

rosse007
15.01.2014 4 z 5

No trošičku slabší díl, ale nemohu říct že se mi nelíbil, četl se dobře a bavil, to je hlavní!

pajatp
28.12.2013 5 z 5

jako všechny díly i tento jsem přečetla skoro jedním dechem :-)) určitě se ke všem dílům vrátím...

Ivy
21.12.2013 5 z 5

Četla jsem ji už dávno, několikrát a vracet se k ní zřejmě nebudu i když, co vzpomínám tak nenacházím co bych vytkla. Jo, pamatuji si. V té části, co Bellu Edward opustil jsem řvala. Umění knih rozbrečet a rozesmát si cením :).

Šárkys
06.11.2013 3 z 5

kniha se mi z celé série líbila asi nejmín

Lenishka
30.10.2013 5 z 5

nebyla špatná, jednou za čas se k ni vratim

HiNataLi
18.10.2013

Mě osobně se tento díl asi líbil nejméně (ač se mi líbí zpracování obálky), Bellin způsob vyrovnání se s odchodem Edwarda a její následná tendence k "adrenalinovým sportům" mi přijde až komická. O to spíše, že když začíná cítit něco k Jacobovi, a sama to i přiznává, stačí lusknout prsty a jede do Itálie, skočit Edwardovi do náručí... ... (-_-)... I tak měla ale knížka světlejší místa, která ale postupem času a medializací z mé paměti vybledla. Stejně jako první díl nehodnotím.

Hikari
13.10.2013 2 z 5

Nebýt obrovské reklamy na filmy, nikdo by o těchto knihách nevěděl.. a asi by to tak bylo lepší

Lentilka45
11.10.2013 4 z 5

Kniha se čte dobře, ale na můj vkus je psána dost pohádovou formou. Uvítala bych více akcí, aby čtenář ztratil iluzi toho, že nakonec všechno dobře dopadne.

KriKri
07.10.2013 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. Jsem mile překvapena, filmy sice znám, ale v knize je mnohem víc detailů.

Poutnice
01.10.2013 4 z 5

tenhle díl nebyl úplně nejlepší, ale byl skvělej i tak. Bylo dostzajímavý, jak si autorka poradila s Edwardovým odchodem, jak se k tomu postavila Bella a nakonec Jacob? No páni, ten ale vyrostl, že? Kdyby to měl být poslední díl, byla bych taky pro, aby se Edward nevrátil. Hezky napsané, čtivé a stále pro holky...tak se pánové nezlobte, že se vám ty knihy nelíbí, však nikdo netvrdil, že jsou unisex :)

Nelin
16.09.2013 5 z 5

Téměř celá kniha bez Edwarda :/// No, přežila jsem to a nenesu žádnou kritiku. Opět byla kniha velice čtivá a jednoduše úžasná. Musím se ale přiznat, trochu mě vyděsil konec... ne, nebudu spoilerovat :D

AjťačkaTýnka
30.08.2013 4 z 5

Musím konstatovat, že kdyby byl Jacob Edward a naopak, možná bych to měla ještě raději než tak moc, jak to mám právě teď. :D
Každopádně další úžasná kniha plná nezaměnitelných zvratů :)