Vyhlídka na věčnost

Vyhlídka na věčnost https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51734/bmid_vyhlidka-na-vecnost-L7m-51734.png 4 1598 289

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Trojsměnný.... celý text

kristyna3688
04.06.2015 5 z 5

Nezklamalo :)

Fallenyard
07.05.2015 5 z 5

První knížka od Kulhánka, kterou jsem četla. Trochu jsem se jeho spisovatelského stylu bála (nejsem úplně na krváky), ale Kulhánek je naštěstí pan Autor a kniha byla velmi čtivá, poutavá a zápletka skutečně promyšlená. Kombinace humoru a akce víc než vyvážená. Příznivci Kulhánka z mého okolí sice tvrdí, že je kniha trochu atypická, ale zatím nemohu posoudit. Za mě super! :)

Terva
30.04.2015 5 z 5

Ten druhý: Nemá to ten klasický humor, ale je to nářez. Rychle a z přehledem se to čte a zůstane to dlouho v paměti.

QEDS
02.04.2015 4 z 5

Velice poutavé čtení. Je to první kniha, kterou jsem četl od Kulhánka jsem velice rád, že jsem si jí pořídil. Děj nabírá na otáčkách a člověk se nemůže donutit k zavření knihy. Všem vřele doporučuji.

Patapuf
19.03.2015 5 z 5

Ano..... klaním se pane Kulhánek.... hlavou až na zem..... možná až pod zem, protože ve sci-fi je možné všechno.... ale teď vážně.... úžasná kniha... příběh natřískaný vtipem až do konce..... má to všechno co to má mít.... škoda že nejde dát šest hvězd....

rubit
05.03.2015 5 z 5

Literaturu fantasy, sci-fi, upíry apod. nečtu, tuto knihu jsem otevřela jen na doporučení a s tím, že to po pár stránkách určitě vzdám. A nevzdala :-) Jak jsem se začetla, už jsem se nemohla odtrhnout. Vůbec jsem netušila, že by mě to mohlo tak dostat, líbilo se moc. Výborně, pane Kulhánku, určitě si přečtu i něco dalšího.

Slooki
01.02.2015 4 z 5

Tato kniha, co si já myslím, patří mezi jeho lepší počin. Kdo chce co chce ať si na pistalku píská, je to dobra kniha.Ano je to Kulhánek, ze všech směrů co se dívám, z leva, z prava no však to znáte. Autor má i špatné knihy, tato mezi ně ale určitě nepatří.

Wanbli
15.01.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Jako všechny knihy od Jiřího Kulhánka. Navíc je konec nádherně dojemný.

dobroslav9182
10.01.2015

Po Stronciu přichází zlepšení. Vrací se i staří známí z Nočního klubu a také české luhy a háje, které Kulhánkově tvorbě vždycky přidávaly jisté "vlastenecké" kouzlo. Takový trochu trolling od autora je fakt, že se na knihu čekalo pět let a hned na první straně se píše "Napsáno v Praze 1.11. 2007 až 29.11. 2007".
P.S.: Tak, teď, když už nás vzal na pekelnou exkurzi Kulhánek i Kopřiva, zbývá ještě Žamboch.

Klax
01.12.2014 5 z 5

S nočním klubem Kulhánkova nejlepší tvorba. U některých pasáží,hlavně ke konci knihy jsem se smál na celé kolo . Rozhodně doporučuji přečíst a těším se,až Jirka vydá něco nového.

amavis8216
23.11.2014 5 z 5

Naprosto skvely pokracovani Nocniho klubu. Parada ...

Peacock
15.11.2014 5 z 5

Da se bez toho snad i obejit, ale precist si pred tim Nocni klub l a ll je rozhodne vyhodou. Je to vpodstate volne pokracovani osudu z nocnich klubu+ pan Mluvci.
Kniha se mi libila a od nafouknuti toho clunu z kosmickych materialu sem se zacla rezat( ja rada mytoligii). Kulhankuv humor, nazklamal. Jen mi to-OPRAVDU VYRAZNE-bagatelizaci klasickych nabozensky- krestanskych temat, evokovalo Dobra znameni od Neila Gaimana a Terryho Pratchetta smichana prave s Nocnim klubem.

Sněžková
07.11.2014 5 z 5

Kniha se mi četla sama od sebe a bylo těžké se od ní odtrhnout. První Kulhánek, kterého jsem četla (znalci prominou), ale mám v plánu další, až se k nim dostanu.

Madi
17.09.2014 4 z 5

Mrzelo mě, že se pan Kulhánek musel porýpat v osudech mých oblíbenců z Nočního klubu. SPOILER Tobiášova smrt a vlastně všech ostatních z klubu?! A ještě do toho zamilovaná a citově zranitelná Karolína?! SPOILER
Ale abych jen nepomlouvala - celý výlet do pekla super, zírání na Satana, rozhovory Mluvčího a Satana,převozník, provizorní tábor pro přeživší, hlášky...to a spoustu dalšího se sakra vyvedlo, ale za 5* to pro mě nebylo.

gaspoda
16.08.2014 5 z 5

Fantazie
Od knihy se neslo odlepit
Naspeedovanej dej kratke kapitolky cetla se jedna basen

dracek666
16.08.2014 4 z 5

Opět naprosto skvělé dílo. Prvních cca 100 stránek jsem vůbec nevěděla o co se jedná, ale pak se to začalo dávat krásně dohromady. Doporučuji jako první přečíst Noční kluby, nenavazuje to sice dějově, ale jsou tam některé postavy stejné.

Slooki
05.08.2014 4 z 5

První knížka od Kulhánka kterou jsem si zakoupil, líbila se a tak jsem si ji dal až do konce, rozhodně budu uvažovat i o dalších titulech od tohoto autora.

vlkodlaq
30.07.2014 5 z 5

Všem dychtivým začínajícím čtenářům Kulhánka doporučuji začít jeho díla chronologicky od začátku, veškeré narážky a poznámky tak budou pochopeny (a že jich dělá!) a čtené knize dají ještě trochu jiný (větší) rozměr. Vyhlídka na věčnost je tak jen zatraceně dobrou evolucí jeho předchozích knih, ale čtení této knihy bez předchozího přečtení například nočního klubu, Vládců strachu.. připraví čtenáře o mnoho dobrého.

vlkodlaq
15.07.2014 5 z 5

5 hvězd je málo, dal bych víc. Doposud jsem považoval "perfektní" za konečný stav a nečekal bych, že něco perfektního může být ještě více perfektní. Vyhlídku jsem hltal, div jsem se nezakuckal a přečetl na dvakrát (a v práci pak usínal :-) )

karelk
10.07.2014 5 z 5

Zase bomba! Důstojný nástupce Nočního klubu. (doporučuji ho mít přečtený před Vyhlídkou).

(obsahuje spoilery)
WTF zombie? Slíďáci? Strýčkové? SS? Mluvčí? Peklo? Kulhánkovu fantazii bych chtěl mít :) Zklamala mě jen smrt Tobiáše, do poslední chvíle jsem doufal, že se někde objeví...
Jinak je kniha silně nerealistická (ale o to asi lepší). Těším se na další Kulhánkovu knihu!

upíři humor zbraně zombie česká fantasy démoni akční peklo

Jiří Kulhánek
česká, 1967
2002  93%Noční klub. Díl první
2011  88%Vyhlídka na věčnost
1996  91%Dobrák
1995  90%Vládci strachu
2003  93%Noční klub. Díl druhý

Kniha Vyhlídka na věčnost je v

Přečtených2 449x