Nezbytné věci

Nezbytné věci https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431553/bmid_nezbytne-veci-KvU-431553.jpg 4 2223 2223

Nové vydání kultovního titulu. (5. vydání, v nakladatelství Beta 4.) Městečko Castle Rock má nového obyvatele, sympatického cizince, který si na hlavní ulici otevře nevšední obchod s názvem Nezbytné věci. Co nabízí? Přesně to, po čem celý život toužíte. A co víc, pan Gaunt má i rozumné ceny. Zaplatíte směšně málo, ovšem musíte přihodit malou protislužbu, nic velkého, „nevinný žertík“ jinému obyvateli městečka. Není to zrovna fér, ale co, dotyčného vlastně ani moc neznáte a malý žert přece nikomu neublíží… S plynoucím časem však stoupá hladina vášní a nenávisti. Nakonec stačí už jen drobný impulz, aby byl uveden do chodu nebezpečný mechanismus vzájemného vyřizování účtů… doslova na nože. Geniálně jednoduché... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Needful Things , 1991

Pitbullka
06.03.2020 4 z 5

Ačkoliv je námět příběhu skvělý, něco mi tam trošku chybělo. Pro mě tam bylo hodně postav a některé pasáže byly zbytečně dlouhé.

papajapa
19.02.2020 4 z 5

Cim vic mam prectenych Kingovych knih tim min se mi libi jeho konce. Nevim cim to je. Dej je pekne propracovany, ale ta zaverecna tresnicka tam neni.

ivis77
09.01.2020 3 z 5

Paráda. Jediné, co mě rušilo, bylo množství postav, pletly se mi a v rychlém spádu se nad nimi už nedalo přemýšlet.
Po dlouhé době jsem chtěla knihu co nejdříve dočíst a mít ji za sebou, pěkný hnus. Ale skvělý.

Kája836
08.01.2020 5 z 5

Tento žánr asi úplně není dle mého gusta ale přesto jsem vzala do rukou tuto knihu na doporučení a přečetla jsem ji téměř jedním dechem.
Do poslední chvíle čtenář nemá tušení jak celý příběh dopadne a tak nejde knihu odložit. Znovu tuhle knížku do ruky asi nevezmu ale příběh to byl pěkný, dech beroucí a napínavý.

zbožňuju_knihy
15.12.2019 4 z 5

Patřím mezi ty, kteří by si knihu užili i kdyby měla o 200 stran méně.
Je celkem jasné o co tu půjde a konec je také předvídatelný, úžasně natahovaný, tak jak to umí jen King: květnatě popsané vše. Zabíjení pavouka na 3 strany :-), apod.
Kniha se mi četla skvěle, ale chvílemi mě doháněla k šílenství zbytečným pitváním a popisováním, pro mne věcí někdy nepodstatných. Začátek 200 stran, kdy se jen popisuje: ano popisuje se tu celé město, ale místy mne odlétly myšlenky jinam a nemohu říci, že by mi chyběly nějaké informace..
Už jsem se nemohla dočkat, až přijde závěr.
Pro mne jsou geniální jeho povídky: asi u mě vítězí nad rozvleklými knihami.
Viděla jsem film a ten je proti knize, jak to už bývá - slabý.

opic 12
10.11.2019 4 z 5

Pojd klidně dál a zanech zde trochu z onoho štěstí,jež sem přinášíš.
Letos bylo na říjen velmi teplo.Ty vysoké letní teploty byly předzvěstí věcí příštích.V Castle Rocku bude ještě horko,horký žár daleko větší než slibovala předpověd.Bouřka přichází znenadání...
Kdyby někdo dal S.Kingovy toaletní papír,aby na něj a o něm napsal story,není nejmenších pochyb,že si s ním vytře...vytře nám zrak a skutečně to na ten papír prdne.V tomhle nadhozu co se týče atmosféry a popisů postav (v N.V.je jich skutečně hodně) nemá autor obdoby a je to opět špička.
Začátek typický,seznamovačka,první semínka špatností.Smyčka se utahuje.Dost nepříjemné okamžiky při manipulativních naschválech se skutečně dostavují a představa,že vám by mohlo taky.To jsou děsy,to vám povím.O tom,jak je snadně jednoduché na někoho políčit a poté falešně obvinit i nařknout.Většinou taková obět má zatmění a už nepřemýšlí objektivně,jenom pomsta,naštvanost a vztek.V tomhle Stephen King boduje na plné čáře.Tu psychologii má zmáklou.Kdo někdy poznal,ten ví.
O předsudcích,pochybnostech,posedlosti,lži,pokrytectví,kostlivcích ve skříni,no prostě samé pěkné věci.
Tady je zatím vše v pořádku.Poté už jde spíše o jasný simulátor samotného zla a co z toho pramení.Stránky plné chaosu i apokalypsy.Ten zmar už byl kapánek předvídatelný,ale stále čtivé až do konce s pocitem co z toho nakonec vyleze.První půle tedy psychožka se vším všudy plus tajemno.Druhá spíše s důrazem na akci,kdo z koho a jak přežije.Sedm stovek tučných stránek,na těch bych čekal více zamotaných odboček či rozuzlení.Už mi několikrát jindy zamotal hlavu Pan King.
Fanoušci necht si přičtou procent kolik chtějí.O tom není pochyb.

Mrs.Depp
05.11.2019 5 z 5

První kniha od Stephena Kinga, kterou jsem četla. Díky Této knize se Stephen stal mým oblíbeným spisovatelem a od té doby si ráda vybírám knížky, které mají aspoň 400 stran. I když je tam velké množství postav, člověk se dobře orientuje, všechny postavy jsou skvěle popsané a příběh je velice zajímavý :).

amanek
31.10.2019 5 z 5

Tak nějak jsem nabyla dojmu, že pan Gaunt bude činit nějakým způsobem dobro, hodným lidem prodá vytouženou věc za pár korun a těm špatným provede nějaký nevinný vtípek. Ha ha, jak kdyby to byla moje první knížka od Kinga.
Nettie mi bylo fakt líto. A pak už to nabere rychlé otáčky.

MarsyPint
05.09.2019 5 z 5

Opět naprostá pecka! Je k neuvěření kde S.King stále čerpá náměty a vždy něco originálního. "Každý z nás něco potřebuje, jen ještě neví co přesně" :))

VendulaKarlovna
02.09.2019 5 z 5

Klasický King. Určitě se k ní v budoucnu vrátím.

babsi66
20.08.2019 4 z 5

Ústřední motiv knihy je boží. Baví mě, jak se ze začátku jakože nic neděje, ale ono se děje, a strašně moc. Každý detail pak postupně zapadá do mozaiky a najednou zjistíte, že máte před sebou skvěle propracovaný příběh s výbornou pointou.

4652
08.08.2019 5 z 5

Pro mě byla trochu rozcajdaná na začátku, ale jakmile se to rozjelo, musela jsem to dočíst. Dobrá kniha.

p0stm0derna
25.06.2019 5 z 5

Pojďte dál a zanechte tu trochu toho štěstí, které přinášíte....

Laylak
16.06.2019 4 z 5

Kniha je rozsiahla a na zaciatku som vahla, co z toho bude. Kvetnate opisy, dej iba pozvolna odhaluje nieco temne ale naznacuje, ze z malickosti moze prist aj katastrofa obrovskych rozmerov. Takisto hra so psychikou cloveka na temu, co sme my ludia schopni spravit pre veci, ked si clovek tuka na celo a rozmysla, preco sme taki chamtivi. Hlavny hrdina sympatak, ku koncu uz to slo rychlo so vsetkymi (z kopca).

freestyla
14.06.2019 4 z 5

Pár citátů z knihy:

"Triky umí každý! Lidé triky milují! Ale spojovat předměty s lidmi, kteří je milují a potřebují je... to je zase něco úplně jiného. Někdy si myslím, Neticie, že to, co prodávám doopravdy, je vlastně štěstí... co myslíte?"
"Nu," řekla Nettie vážně, "já jen vím, že mne jste každopádně šťastnou učinil, pane Gaunte. Velmi šťastnou."

"Musíš mít od všeho trochu, Briane, to je to jediné tajemství úspěchu v obchodu. Rozmanitost, potěcha, úžas, naplnění... to je mimochodem i tajemství úspěchu v životě."

ArwenAragorn
12.06.2019 5 z 5

Další z výborných knih Musím se jen opakovaně ptát-kam na to Mistr chodí?

PetrKral
09.06.2019 3 z 5

Skvělý nápad, ale STRAŠLIVĚ dlouhé... Chápu, že chtěl King popsat celé městečko, ale bylo toho opravdu moc...

Burke
08.06.2019 4 z 5

"Jakej Vavroch zase? Člověče, vy tam máte figur jak na orloji..." Tak na tuto nesmrtelnou Cimrmanovu větu nelze nevzpomenout hned po prvních pár stránkách. Připravte se na takřka babylonské zmatení a na první část knihy si přichystejte pevné nervy.

Naštěstí je zde však pan Gaunt, vpravdě světoznámý obchodník s nevšedním itinerářem. Ten vás hned na počátku zhypnotizuje svýma očima ve všech barvách duhy a donutí vás přiznat si, že tato Kingova kniha je právě tou nezbytností, kterou v žádném případě nemůžete postrádat.
Počáteční chaos do sebe velmi brzy začíná elegantně zapadat a zaručuji vám, že po první provedené "legrácce" se už od knihy neodtrhnete.
Každá magie má ale svou cenu a cenou páně Kinga za to, že vám dá nahlédnout pod odpor vzbuzující ruce páně Gaunta, je závěrečné rozčarování. Rozčarování z toho, že konec je sice přesně takový, jaký jste očekávali, ale bohužel je přesně takový jaký jste očekávali.

Mistrovské Kingovo dílo, které má všechny jeho rysy - včetně toho, že u svých knih bohužel nikdy neumí napsat konec. (Pokud mu s ním nepomůže syn. Ano, koukám se tvým směrem, Dallas 63!)

Adellll
01.06.2019 5 z 5

Podle mě jedna z nejlepších knih od Kinga. Prvních cca 200 stránek se skoro nic neděje a vy jen čekáte, kdy se něco stane. Pak kniha začne nabírat na obrátkách a okolo strany 600 už je toho tolik, až mi dělalo problém si vše zapomatovat (hlavně jmna:D).

TerkaLangoš199
03.05.2019 5 z 5

*!SPOILERY!*
Jak moc dokáže chtíč změnit to, jak věci vidíme a naši morálku? Jak může jedna pitomá maličkost, co si myslíte, že pro vás hodně znamená, kterou si koupíte, ovlivnit osud celého města? A dokáže někdo tohle zaslepení materiálními věcmi překonat a vidět ošklivou pravdu, důsledky všech těch nevinných žertíků? A proč matka, které se zabije dítě, pořád hladí ty rozbité brýle a vypadá nepřítomně? Proč si ten jedenáctiletý chlapec vystřelil mozek přímo před svým mladším bráškou? "Nechoď blíž, ať tě nepostříkám." ... "Bylo tam i něco žlutého."

U Kinga fakt obdivuji ten způsob, jakým zachází s postavami. Mají minulost, současnost, i budoucnost, nejsou černobílé, každá je snadno zapamatovatelná, přímo ji před sebou vidíte, ale i slyšíte, cítíte..

Jednu věc musím knize vytknout - tou její tíhou se mi lámala zápěstí, ale já nedokázala přestat číst, a tak jsem si přišla jak Polly (až na to, že mne to bolet přestane)..

Doporučuji!