Nezbytné věci

Nezbytné věci https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431553/bmid_nezbytne-veci-KvU-431553.jpg 4 2223 2223

Nové vydání kultovního titulu. (5. vydání, v nakladatelství Beta 4.) Městečko Castle Rock má nového obyvatele, sympatického cizince, který si na hlavní ulici otevře nevšední obchod s názvem Nezbytné věci. Co nabízí? Přesně to, po čem celý život toužíte. A co víc, pan Gaunt má i rozumné ceny. Zaplatíte směšně málo, ovšem musíte přihodit malou protislužbu, nic velkého, „nevinný žertík“ jinému obyvateli městečka. Není to zrovna fér, ale co, dotyčného vlastně ani moc neznáte a malý žert přece nikomu neublíží… S plynoucím časem však stoupá hladina vášní a nenávisti. Nakonec stačí už jen drobný impulz, aby byl uveden do chodu nebezpečný mechanismus vzájemného vyřizování účtů… doslova na nože. Geniálně jednoduché... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Needful Things , 1991

sheylka
04.01.2014 5 z 5

U mě klasicky, jako u většiny Kingovek, převládá spokojenost. Konec mírně překombinovaný, ale nějak se s tím poperu. Naopak mi dělá velkou radost, jak snad v každé své knize Stephen napíše zmínku o nějakém svém předešlém díle, jeho postavách či událostech. Mohu jen doporučit.

123adela
08.12.2013 5 z 5

Prvních asi 200 stránek mě trošku potrápilo a taky množství postav ve kterých jsem se občas hlavně ke konci ztrácela mi dělalo problémy ale jinak je kniha úžasná. Skvělý námět, druhá polovina má neuvěřitelný spád. Až mě mrzelo, že je konec.

Bramborka1982
23.11.2013 5 z 5

Já nevím co napsat. Honí se mi hlavou tolik myšlenek co napsat,ale nejsem King abych zážitek z četby popsala tak přesvědčivě a dokonale. Asi takto. Nezbytné věci je moje první kniha od mistra Kinga. Napíšu jen,že ze všech co jsem četla je pro mne NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH.

KKK
10.10.2013 4 z 5

Tak takovou zápletku může vymyslet jen King.Ale taky jsem se ztrácela v postavách.Hlavně ke konci.Ale jinak dost dobrý.

miawallacova
09.10.2013 5 z 5

jedna z mých nejoblíbenějších Kingovek. Konec byl na mě. jako vždy, moc mysteriózní, ale jinak to byla opravdová lahůdečka. Lidská mysl, závist, strach... Kniha, nad kterou se čtenář opravdu zamyslí

Betty11
09.10.2013 5 z 5

Všechno perfektně navazující a propracované. Kniha se čte jedním dechem.

kutikk
19.09.2013 4 z 5

Strašně by mě zajímalo, co bych v tom krámku našla já, co bych tak "potřebovala" :D Myslim, že King se předvedl, skvělý námět a propracovanost postav, sice jsem se občas v některých ztrácela kvůli podobnosti jmen, ale tleskám!!! :) Doporučuji, pomalý rozjezd, ale pak to stojí za to! :)

aannyy
16.09.2013 5 z 5

Naprosto skvělá kniha :-)

petra106
10.09.2013 4 z 5

Příliš mnoho postav, podobná jména, občas jsem se v tom ztrácela. Poslední čtvrtina byla trochu slabší. Jinak ale King nezklamal.

Donika
09.09.2013 4 z 5

V prvních 2/3 knihy jsem si říkala: Konečně po dlouhé době kniha, ke které máte chuť se vrátit, když jí odložíte. Pak najednou to bylo děsně nudné a zhruba posledních 100 stran se to zase spravilo.
Při větě: 'Tak chudák Hugh konečně zešílel.' jsem se musela začít nahlas smát, když jsem si tu scénu představila.
Jo a po přečtení knihy jsem si musela znovu přečíst ten prolog Vy už jste tu byl, protože jsem si z něho nic nezapamatovala, jak jsem ty postavy neznala.

hromis666
01.09.2013 4 z 5

Sice ten konec trochu vysumnel, ale i tak davam neco mezi 4-5, protoze valna cast knihy byla chytlava a napinava. Postavy sympaticke, osobite a ani jedna nebyla nudna.

Tlapka
18.08.2013 5 z 5

Vše už bylo asi řečeno, ale musím pochválit propracování postav. Všechny mají své osobní slabiny, ale jejich jednání dává smysl. Je pravda, že počet postav je vysoký, to nemám moc ráda, ale právě díky jejich dobrému propracování jsem se v nich neztrácela.

Oroslav
16.08.2013 5 z 5

Mam kamarata, vyzera presne ako pan Gaunt... Brr. Kniha je skvela, zapletka genialna, panovi Gauntovi to skvele vychadza, nastastie serif Pangborn nie je ziadna padavka ako ostatni polisi v meste. S.King opat exceluje so skvelym ozivenim oostav a ja mu verim vsetko co postavy konaju a preco. Davam plny pocet hviezdiciek.

retreat22
13.08.2013 3 z 5

Začátek mě poměrně bavil, otevření tajemného obchodu ve městě. Poté jsem asi v polovině měl takové nutkání se na knihu vykašlat, ale nakonec jsem pokračoval a byla to dobrá volba nakonec to byl totiž celkem masakr. Ten úplný konec byl bohužel přehnaný a šílený. Celkově se kniha nečetla špatně, ale vadilo mi obrovské množství postav ve kterých jsem neměl úplně vždy přehled a kvůli tomu byla kniha dosti zmatečná a obsahovala desítky stránek úplně zbytečných věcí, které akorát navyšovali počet stránek, ale význam to moc nemělo, kdybych některé části přeskakoval, vyšlo by to v podstatě na stejno a o nic bych nepřišel. Celkem tedy dávám 3*

Mona28
08.08.2013

vyborna kniha, kdyz jsem ji cetla tak jsem v Praze jezdila tramvaji kolem kramku Nezbytne veci a nikdy jsem se tam nesla podivat :-)

kerstyn
05.08.2013 5 z 5

Až na ten ujetej konec bomba čtení :-)

Kathyss
04.08.2013 4 z 5

Prvních 250-300 stran mě moc nebavilo. Ale díkybohu za to, že jsem ve čtení nepřestala. Zbytek knihy jsem přečetla jedním dechem, ohromě jsem si to užívala, určitě doporučuju přečíst!

fellaZ
19.07.2013 4 z 5

Moje druhá Kingovka a lehce mě zklamala.. Nelíbil se mi zdlouhavý začátek, ale jinak úžasné finále.

jiri77
16.07.2013 5 z 5

Určitě jedna z nejlepších Kingovek,mě roztahaná nebo že by měla nudné části nepřišlo,právě naopak už jsem byl celkem smutný že mám knížku přečtenou.Připadá mi že čím jsou jeho knihy delší tím jsou lepší,např kniha -"To".Když si někdo bude chtít přečíst super horor tak mu vždy tuto knihu doporučím.

Valentine
29.06.2013 4 z 5

Poněkud roztahanější a jednotvárnější děj uzavírá epický závěr. Ač jsem tomu zpočátku nevěřila, opravdu stojí za to dočíst až do konce. Opět jsem se utvrdila v tom, že King se sice nezdá, ale přece jen je to král.