Nezbytné věci

Nezbytné věci https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431553/bmid_nezbytne-veci-KvU-431553.jpg 4 2223 2223

Nové vydání kultovního titulu. (5. vydání, v nakladatelství Beta 4.) Městečko Castle Rock má nového obyvatele, sympatického cizince, který si na hlavní ulici otevře nevšední obchod s názvem Nezbytné věci. Co nabízí? Přesně to, po čem celý život toužíte. A co víc, pan Gaunt má i rozumné ceny. Zaplatíte směšně málo, ovšem musíte přihodit malou protislužbu, nic velkého, „nevinný žertík“ jinému obyvateli městečka. Není to zrovna fér, ale co, dotyčného vlastně ani moc neznáte a malý žert přece nikomu neublíží… S plynoucím časem však stoupá hladina vášní a nenávisti. Nakonec stačí už jen drobný impulz, aby byl uveden do chodu nebezpečný mechanismus vzájemného vyřizování účtů… doslova na nože. Geniálně jednoduché... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Needful Things , 1991

mythragon
26.06.2013 4 z 5

Nebudu tvrdit, že kdyby byl konec jiný, že by se mi to líbilo víc, protože tak to není. Bohužel bylo v knize totiž pár částí, kdy sem se nudil, ale za to zase části, kdy sem nemohl knížku pustit z rukou a chtěl jsem vědět, jak to dopadne. Ale i tak je podle mě tahle kniha zatím nejslabší z Kingových děl, co jsem kdy četl. A to je škoda. Proto 4*.
Každopádně od teď si budu dávat pozor, co a kde to nakupuju, nerad bych kvůli nějaké té "nezbytné věci" přišel o duši nebo co...

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Běhá mi mráz po zádech, jen si na tu knížku vzpomenu. Zní to lákavě, když vám obchodník nabídne věc, po které toužíte nejvíce na celém světě a na oplátku chce jen pakatel a malou protislužbu, takový drobný žertík. Ale tyto malé vtípky postupně rozpoutají v městečku Castle Rock peklo. A tajemný majitel krámku s Nezbytnými věcmi si mne ruce.

Andynka
15.06.2013 4 z 5

Když jsem se konečně po začátku této knihy začetla a kniha mě začala bavit, dostala jsem se ke konci, který byl velmi přehnaný a kazilo to celý dojem z té knihy, samozřejmě pokud si to odmyslím, kniha se mi celkem líbila.

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

Geniálna Kingova myšlienka......Dostaneme to čo chceme len za malú "neškodnú" protislužbu. Ale samozrejme, že nič nie je tak jednoduché ako sa zdá. Ako je typické v jeho knihách, psychológia postáv dokonale vykreslená, dej napínavý, skvele rozpracovaný a celá atmosféra mestečka pohlcujúca. Nie je čo vytknúť, jedna z najlepších Kingoviek

guru
08.06.2013 3 z 5

Zaujímavý námet aj veľmi dobre rozprávané.
Čo však kazilo celkový obraz, bolo priveľké založenie deja na čaroch a veľmi neprirodzenom konaní veľkého počtu ľudí.

Mesič
03.05.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila, místy měla ale slabší místa. Na mě tam bylo až příliš mnoho postav a při přeskakování mezi nimi v ději jsem se chvílemi ztrácela. Jinak zajímavé, člověk se mnohdy vžíval do postav a uvažoval, jak by se zachoval sám. Za přečtení rozhodně stojí :-)

lucifuk
22.04.2013 3 z 5

Na môj vkus príliš zdĺhavé a nie tak typicky Kingovské. Ale dočítal som do konca

Petrapetronela
19.04.2013 4 z 5

No..za mě asi zklamu,ale mě tahle Kingovka nenadchla...Ten konec jsme prostě nějak přelouskat nemohla a ani už se mi do toho pak nechtělo..Řekla bych že tak do 3/4 je kniha čtivá a i celkem zajímavá,ale pak už je to zdlouhavé a dovoluji si říci že i nudné. Knihu si i přesto asi v knihovně nechám,ale nejspíš se k ní už vracet nebudu. I tak doporučuji přečíst- téma děje je úchvatné-ale za ten konec dávám o hvězdičku méně...

Jančislava
15.04.2013 5 z 5

Začátek pomalejší, ale pak se kniha nedala odložit, jak se to rozjelo! Mě se moc líbila

Kachnoš
04.04.2013 5 z 5

Povedená knížka, přestože první polovina je o něco lepší nežli ta druhá. Škoda, že se pohlcující atmosféra sálající z prvních 400 stránek nějak začala rozplývat. Přesto vynikající nápad a i když se mi jednou stalo, že jsem nevěděl o kom píše tak samotné propojení postav je brilantní.Pokud se někomu nelíbí konec, tak se podívejte na film a jsem si jistý, že ohodnotíte knižní závěr za více než velmi povedený.

Lenka Žofka
25.03.2013 5 z 5

Tak precizně si Mr. King vyfantazíroval městečko do posledního obyvatele, aby ho se stejnou percizností nechal zlikvidovat :) Jeho um vykreslit detailně postavy opět ve vší parádě - a že tentokrát je těch postav víc než dost. Baví mě i volné navazování na starší díla odehrávavající se taktéž v Castle Rocku

Jaička
24.03.2013 5 z 5

Napínavá od prvního do posledního okamžiku,doporučuji.

Tyrael
21.03.2013 4 z 5

Knihu mám teprve rozečtenou. Zbývá mi dočíst 1/4. ale dosud moho říci, že je to asi jedna z nejlepších knížek, co jsem četl. Líbí se mi provázanost příběhů jednotlivých postav a především postava pana Gaunta. Kniha se čte sama a člověk se musí doslova donutit jí odložit.

Lulu13
13.03.2013 4 z 5

Čo sa týka nápaditosti, považujem Nezbytné veci za jednu z najlepších Kingoviek. Ako to už však pri tomto autorovi býva zvykom, 3/4 kniha je výborná a potom príde záver, ktorý celú knihu pochová (v tomto prípade to platí obzvlášť). Štefan Král by sa mohol prezývať aj Král posra...teda, pokazených koncov :). Inak je však táto kniha naozaj skvelá a preto ju vlastne hodnotím pozitívne. A na ten záver sa radšej pokúsim zabudnúť....

miasa01
12.02.2013 4 z 5

Nezbytné věci byly první knížkou, kterou jsem od Stephena Kinga přečetla a díky ní jsem se do celého jeho díla zamilovala. Výborné zpracování, vynikajíci nápad. Líbí se mi propracování mezilidských vztahů a ponoření se do psychiky obětí. Jen ten konec byl na můj vkus takový nijaký. Knížka a celý příběh je krásně propracovaný, a pak se to zakončí tímto.. možná jsem čekala pompéznější konec, ale zklamaná jsem rozhodně nebyla.

AdaVinculin
02.02.2013 5 z 5

Skvělý, stupňující se děj. Vše do sebe krásně zapadá a nic není napsáno zbytečně..:-) A mě se konec líbí :-)

doktorking
11.01.2013 5 z 5

Kingařina jako blázen,vynikající propletené osudy obyvatel Castle Rocku,démonický dábel v podání pana GAUNTA a dokonalý konec-jak by jste asi chtěly zabít dábla?Kniha patří oprávněně do Top Kingovek a skvěle se čte.

eliska18
08.12.2012 4 z 5

Idylický začátek, hrozivé pokračování, naivní závěr. Současně však byla kniha nesmírně čtivá...

Faustka
07.12.2012 5 z 5

Ďáblův hlas zní sladce... a nelze mu odolat.

fear
01.10.2012 5 z 5

Miluju jeho knížky, kde je do dané záležitosti zapleteno celé městečko a děj tak nádherně postupně graduje.