Nezbytné věci

Nezbytné věci https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431553/bmid_nezbytne-veci-KvU-431553.jpg 4 2223 2223

Nové vydání kultovního titulu. (5. vydání, v nakladatelství Beta 4.) Městečko Castle Rock má nového obyvatele, sympatického cizince, který si na hlavní ulici otevře nevšední obchod s názvem Nezbytné věci. Co nabízí? Přesně to, po čem celý život toužíte. A co víc, pan Gaunt má i rozumné ceny. Zaplatíte směšně málo, ovšem musíte přihodit malou protislužbu, nic velkého, „nevinný žertík“ jinému obyvateli městečka. Není to zrovna fér, ale co, dotyčného vlastně ani moc neznáte a malý žert přece nikomu neublíží… S plynoucím časem však stoupá hladina vášní a nenávisti. Nakonec stačí už jen drobný impulz, aby byl uveden do chodu nebezpečný mechanismus vzájemného vyřizování účtů… doslova na nože. Geniálně jednoduché... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Needful Things , 1991

MM_Master
28.09.2012 5 z 5

"Dámy a pánové, prosím o pozornost! Přistupte blíže, aby každý viděl! Mám pro vás příběh, nebude vás stát ani groš! (A když mu uvěříte, budeme spolu vycházet.) /Stave Earle: Snake Oil/

Yorika
19.09.2012 4 z 5

Tak trochu kritika společnosti aneb co všechno jsou lidé schopni udělat díky své závisti a hamižnosti.Spíše než hororem je román psychologickou sondou do života lidí na maloměstě kdesi v Americe.Děj by se ale mohl odehrávat v podstatě kdekoli na světě.Je totiž nadčasový.

jiricek72
29.08.2012

Tuhle knížku jsem začínal číst několikrát,ale nikdy nedočetl..ale tím nemyslím,že by byla špatná,to ne..málo trpělivosti,nebo spíš nevyzrálost čtenáře

Lucretat
04.07.2012 5 z 5

Má oblíbená kingovka... Opravdu skvělý nápad a parádní průběh. Škoda jen toho nešťastného konce, ale o Kingovi je známo, že závěry mu moc nejdou :)

Budly
19.05.2012 3 z 5

Bol to vôbec King? To mi napadlo, po tom, čo som to dočítala. Teda hneď po tom What the...?! Ja neviem, ale ten koniec, myslel to vážne? Aj keď, čo iné som mohla očakávať. Muž, tajomne priťahujúci každého kupujúceho, zvláštny obchod, v ktorom každý nájde to, čo po čom túži, aj keď o tom ešte ani len nevie. Toto celé ma tak pritiahlo, že som si to musela prečítať, ale napokon sa objavila tá hnusná vec menom sklamanie. Či skôr rozčarovanie.

laydee
12.05.2012 4 z 5

Tohle je první kniha co jsem četla od Kinga, většinu jeho knih jsem viděla zfilmovaných a tak jsem je pak už nějak nemohla číst, nešlo mi to. Jeho tvorba je opravdu fascinující, nezbytné věci jsou opravdu skvělé. Za prvních pár stránek jsem se do knihy tak ponořila, že jsem ji četla i v prác,i když jsem měla trochu volno, nemohla jsem si pomoct prostě jsem musela.
Někdy jsem se dějem trochu prokousávala, ale většinou to šlo jedním dechem.

ForiCZ
05.03.2012 5 z 5

Jednoduše geniální myšlenka, přestože jsem se musel trošku dějem prokousávat. Pan King zkrátka umí vždy překvapit.

Bránolog
06.02.2012 3 z 5

Děj se skvěle pomalu rozehrává, nitky osudů se splétají a nevyhnutelně se ubírají k tragickým koncům. Ale tady tím koncem mne Mistr hodně zklamal, přišlo mi, že celá filigránsky budovaná atmosféra knihy byla jím shozena.

evickakyticka
10.12.2011 5 z 5

Z počátku knihy jsem se moc nebavila a musela jsem se prokousat dějem. Ale když už jsem se dočetla k jádru celé knihy, nebyla jsem zklamaná.

Pan Gaunt to měl dobře vymyšlené. Dobře vykreslená lidská chtivost a taky pomsta. Hmmm, jak sladká jest.

bosorka
05.12.2011 4 z 5

Nebýt konce, dala bych zcela určitě za pět. Ale ten konec mi tam prostě neseděl. Jako by autor nevěděl, jak tak skvěle rozehranou knihu ukončit, tak to pojal po svém. Škoda. Ale i tak je to nezapomenutelná kniha s úžasným nápadem.

Peťanka
25.10.2011 5 z 5

Pane Kingu, nepřestáváte mě překvapovat svoji genialitou - jak moc vidíte do lidí!? (:D)
. . .
Nicméně, kniha je skvěle detailně propracovaná. Tady se ani nedá vytknout ta spousta postav, protože každá má vlastní zajímavou minulost a své touhy a přání a to je pro děj velmi důležité - a pro podnikání pana Gaunta taktéž.
Jak málo stačí k odhalení zla v člověku a následného poštvaní lidí proti sobě.. Myslím, že něco podobného by se klidně mohlo stát i ve skutečnosti, lidi jsou prostě takoví - závistiví a chamtiví.

hladko
03.10.2011 3 z 5

Klobouk dolů za Kingovu schopnost barvitě a do hloubky popsat charaktery a provázanost několika desítek postav, jež každá má v románu svou významnou, děj-určující roli. Právě pomocí množství detailně zpracovaných charakterů a metodou přeskakování mezi jejich čím dál zapeklitějšími osudy pak autor mohl napětí po celou dobu nepatrně gradovat, což pak v druhé polovině knihy na čtenáře může působit až svíravě, protože zde není mnoho času na odpočinek. Atmosféra v městečku neustále houstne a ve chvíli kdy máme pocit, že už se spolu s postavami románu topíme ve smrdutém proudu kanálové říčky městečka Castle Rock, zběžný pohled na zbývající stránky naznačuje, že závěr knihy bude buďto obsahovat mnoho obrázků, nebo že se toho ještě opravdu mnoho musí stát. Nicméně, chyběl mi takový ten knihu překlenující emoční dozvuk, ve kterém ještě mohu pár hodin, lépe však několik dní po přečtení, plavat. Ale tohle asi ani není záměrem tohoto typu literatury ;)

Pista
02.10.2011 5 z 5

Jedna z nejlepších Kingových knih. Pamatuji se, že když jsem jí četl poprvé před mnoha lety, tak jsem byl ohromen. Přečetl jsem si jí nedávno znovu a i po mnoha letech musím smeknout klobouk.

katka101
11.07.2011 5 z 5

Nezbytné věci. V našem městečku bude nový obchod. Bude se jmenovat..... půjdu tam já? Ano. Koupím si něco? Určitě podle toho co mi nabídne. Kdo? Přece pan Gaunt. A co mi nabídne? To po čem nejvíc toužím a co nemůžu mít,ale on mi to prodá,jistě nebude to zadarmo,jenže já to prostě musím mít za KAŽDOU CENU...
Nezbytné věci je dokonalá a velmi precizně napsaná kniha. Vykreslení postav je skvělé,prostředí a mentalita celého městečka je dokonalým důkazem toho,že nenávist,pýcha,chamtivost a lhaní sám sobě nám nikdy nedá to co nejvíc chceme...

Kvothe
29.06.2011 5 z 5

Nezbytné věci je pro dle mého názoru jedna z nejlepších knih, které jsem od Kinga četl. Všechny aspekty skvělé knihy už jsou zmíněny níže - jako např: skvělá práce se slovy, vykreslení postav, jejich vztahů a jednání atd. - ještě bych něco málo přesto dodal. Tato kniha má pro mě dokanalý epilog, který se kryje s prologem a po přečtení knihy působí naprosto dokonale - mrazivě, děsivě a nastiňuje neskutečnou marnost stále se opakující hístorie, stále se opakujících událostí. V Nezbytných věcech je čtenář svědkem událostí, které nakonec nabrali trochu lepší spád a pan Gaunt byl z města vyhnán - to byl ale pravděpodobně jen jeden z jeho mála nezdarů - vždy tu byl a vždy tady bude - není to postava, bytost - je to zhmotnění zla v člověku. To zlo(nedostatek dobra:-) ) je v každém z nás a Gaunt to dokázal velmi snadno vyzvednout na povrch. Někteří jsou naštěstí odolnějsí takovému ponoukání a vydrží déle - ti pak mohou bojovat za ty slabé, kteří podlehnou a odsoudí tak sami sebe, alespoň k symbolické smrti své duše.

Tato kniha je skvělá a nezapomenutelná. Často, jen tak, projíždím pohledem přebaly knih, které jsem četl a mám je doma v knihovně, některé na okamžik vytáhnu z police a prolistuji je. Nezbytné věci jsou vždy jednou z těch vyvolených knih - otevřu je na posledních stránkách a přečtu si epilog. Celá kniha se mi naprosto jasně vybaví a po zádech mi přeběhne mráz.

Veronika_!+
06.06.2011 2 z 5

pro mě slabší žádnou postavu jsem si neoblíbila a děsivé mi to taky nepřišlo :)

smetyl
23.05.2011 5 z 5

Do města přijel obchodník aby rozsíval strach a hrůzu a trhal kořeny lidské soudnosti a soudržnosti... Okouzlující a hutná atmosféra. Všudypřítomné napětí a strach. Mírumilovní lidé poštvávaní proti sobě. Chladně přitažlivý děj a neméně strhující závěr... Prchejte z města, přichází obchodník s nenávistí!

Christie
17.05.2011 3 z 5

Na mě to bylo až moc "démonické"... Ale líbí se mi, že King píše strašně poutavě, zajímavě. Celkově to byla velmi dobrá knížka s prvky, které nesnáším.

Spire
29.03.2011 4 z 5

Do osudů postav tohoto příběhu (vyvolávajícího zlověstné tušení jeho pokračování) je zapleteno spoustu hořkých situací ze skutečného života. Rovina hororová/thrillerová je sice dobrá, ale mnohem více mě zaujala psychologie zmíněných postav a smutné nahlédnutí do srdce lidí plného pýchy, svárlivosti, obsese a egoičnosti, které tam byli pořád, ale s trochou vemlouvavých lží "ospravedlňujících" toto zlo a se zručným zabrnkání na tu správnou strunu se dějí věci...

Polly
26.03.2011 5 z 5

Ráda bych se seznámila s panem Gauntem. Zajímá mně co by mi nabídl. (Tohle je vlastně přání mého přítele, ale není to špatný nápad nemyslíte? ) :)