Sama sebou

Sama sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386101/bmid_sama-sebou-Iot-386101.jpeg 4 1586 419

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě netuší, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Me , 2018

Pet13
22.06.2020

Úžasná kniha, zatímco 2.díl mě moc nebavil, tento díl byl skvělý. Poslední stránky jsem i brečela. Více takových knih s Luisou Clarkovou, úžasným pozitivním člověkem.

Grety
20.06.2020 3 z 5

Luisa se strašně vypracovala, podle toho jaké byla tele v prvním díle. Je to pěkné čtení o bezelstnem a poctivém člověku, který chce nakonec i kousek štěstí pro sebe.

Effka
19.06.2020 5 z 5

Když si vzpomenu, jak jsem se po přečtení prvního dílu hodně dlouho rozhodovala, zda si přečíst další díly, ne proto, že by se mi první díl nelíbil, právě naopak, ale neuměla jsem si představit že by měl mít příběh ještě další pokračování. Říkala jsem si, že to už nemůže být ono, ale spletla jsem se. I druhý a tento třetí díl, mě opět úplně pohltily. Brala bych ještě další pokračování s Luisou Clarkovou, bude se mi po ní stýskat.

jana1941
12.06.2020 5 z 5

Pohodové oddechové čtení, které člověka chytne a nepustí až do konce. Byla to moje první autorčina kniha a určitě si ráda přečtu další, až si zase budu chtít odpočinout od thrillerů.

Teri27
12.06.2020 5 z 5

Asi nejlepší ze tří dílů, achjo bude mi smutno za Luisou.Velká sympaťačka!

Aliii
05.06.2020 4 z 5

Nebýt kniha pokračováním životního příběhu Louisy Clarkové, asi bych si ji nepřečetla - nejsem tak úplně cílová skupina. Louisa je však natolik výrazná hrdinka, že mi to nedalo a nemohla jsem se odtrhnout. Autorka toho chudince Louise zase naložila víc než dost, ale při čtení jsem byla spíš zvědavá, jak se s tím popere než abych jí litovala.
Té romantiky bylo na mě přece jen trochu moc, proto ta hvězdička dolů.

Bubík20
01.06.2020 5 z 5

Mila oddechovka. Ackoliv pribeh neni kdovijak strhujici, cte se hezky :)

marieke
31.05.2020 5 z 5

Velmi pěkné zakončení trilogie o Louise, která se tímto definitivně stala jednou z mých nejoblíbenějších literárních postav a navíc mě příběh podpořil v rozhodování zcela změnit bydlení a práci (i když jen v rámci naší země :-) Další pěkná dějová linka byl příběh Margaret a dávám plus za to, že její pejsek je mopsík :-)

majík1
17.05.2020 3 z 5

Po dvojce,která se mi moc nelíbila,tato kniha celkem šla.Jednička je ale stejně nejlepší a TOP

verka135
12.05.2020

(SPOILER) Knížka mě na začátku vůbec nebavila. Nemělo to žádný švih, ale nevzdávala jsem se, protože mě zajímalo, jak to dopadne s Lou a Samem. Sam byl mi sympatický i v druhém díle a fandila jsem mu, aby ji získal zpátky. Postupně jsem pochopila, že Josh nebyl pro ni ten pravý. Nemiloval ji takovou, jakou byla. Margot měla na ní pozitivní vliv, hodně jí naučila. Hlavně jí naučila, aby si sama sebe vážila i s těmi žlutočernými punčochy. Nakonec jsem si oblíbila Margot neboli madam de Wittová i jejího mopsíka. I u té scénky, kdy se loučili, jsem se brečela. Jsem byla ráda, že se obě sblížily. Že jí Lou pomohla i ona jí. Nádhera...
Ten konec mi přišel nedokončený. Ještě bych ho trochu dodělala. Na konci jsem měla tunu otázek. Zajímá mě, jestli zůstali v NY nebo se vrátili do Londýna po čase. To mě tam chybělo. Ale nádherně smutný a romantický příběh. Škoda, že nejsou i filmové pokračování. Ráda bych je viděla, ale s tím nic neudělám.
Tuhle sérii hodnotím kladně. Určitě si ji přečtu znovu. Krásné zakončení příběhu.

Ivetinka
10.05.2020 4 z 5

Příjemná oddychovka. Z těch tří knih se mi tahle líbila nejvíc.

Tereziee
09.05.2020 4 z 5

Louisa Clark je jedna z mých nejoblíbenějších knižních postav. Praštěná, svá ale nesmírně inteligentní a správná. V knize Než jsem Tě poznala mi její příběh zlomil srdce. V Životě po Tobě jsem s ní prožívala její smutek ale i novou láskou. A v knize Sama sebou jsem se konečně dočkala šťastného konce (teda doufám, podle mě další pokračování už není třeba).

Příběh je sice předvídatelný, ale tak dobře a čtivě napsaný, že to vůbec nevadí. Nechybí zde vtipné situace, ale ani momenty plné dojetí, lásky nebo smutku. Kniha Sama sebou je krásné uzavření příběhu jedné úžasné dívky.

rm
26.04.2020 5 z 5

Super, druhý díl trochu kulhal ale třetí díl byl opět skvělý! Zas to byla naše Louisa.

Anett525
15.04.2020 5 z 5

Super, oddechové čtení. Po dvojce, která mě až tak nezaujala,byl třetí díl příjemným překvapením.

TerkaM
04.04.2020 4 z 5

Je to hezké čtení, ale první díl byl pro mě nejlepší, dalšími díly to autorka už celkem natahuje, takže bohužel knihu nemohu ohodnotit plným počtem. Nicméně Louisa je na jednu stranu skvělá hlavní hrdinka, takže v tomhle směru nemůžu autorce nic vytknout.

MonaLisa42
31.03.2020 3 z 5

Opět se jedná o velmi čtivou knihu.
Moc mě zajímalo, jak příběh bude dále pokračovat, ale stále mi chybí jeho zakončení... Autorka to začíná protahovat. Bohužel si myslím, že v tomto díle chyběl pořádný děj :-(
Louisa je stále stejná a v životě toho zažívá doopravdy hodně, ale zbylé postavy se dost změnily, Trina mě překvapila. Sama jsem zde téměř nepoznávala a byla jsem na něj šíleně naštvaná. Líbí se mi, že si Lou plní své sny, přijde mi úplně šílené ocitnout se v neznámém státě bez přátel a umět se tam tak rychle zorientovat.
Gopnikovi prostě nedokážu pochopit. Ale Margot byla skvělá :-D Děkuji!!!

Mruskulka
27.03.2020 5 z 5

Tento díl jsem prožívala ze vše tří nejvíce. Úplně jsem se dokázala vžít do žárlivosti, do zrady Sama a úplně jsem měla vztek na zaměstnavatele. Lou byla statečná, jiný by odjel zpět domů.

Vlcice72
25.03.2020 4 z 5

Stejně jako předchozí díly i další vyprávění o osudech Louisy je svižné, vtipné, emotivní a mě moc bavilo :-).
Hodně štěstí, Louiso Clarková!

Dada_cte
24.03.2020

Četla jsem celou sérii a nejvíce se mi líbil první díl. Ovšem doporučuji i tenhle díl, je to taková oddychovka.

Aleh
24.03.2020 4 z 5

Četla jsem o Louise Clarkové oba romány, které předcházely románu Sama sebou. Je vidět, že z dívky se stává sebevědomá mladá žena. Tentokrát se vydává za prací přes oceán do New Yorku. V Anglii nechává svého přítele, rodiče a známé. Na dlouhé cestě mimo jiné i za tím, aby se stala sama sebou, prožije u svého nového zaměstnavatele spoustu perných chvil... A stejně tak i její vztah se Samem prochází těžkou zkouškou. Ale co člověka nezlomí, to ho v dalším životě jenom posílí. Dobře se to četlo.

Jojo Moyes
anglická, 1969