Sama sebou

Sama sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386101/bmid_sama-sebou-Iot-386101.jpeg 4 1588 419

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě netuší, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Me , 2018

meluzena
18.03.2020 2 z 5

Stejně jako předchozí dva díly, i tohle je velice dobře napsaná knížka, ale narozdíl od obou dílů tady už jsou postavy a děj reálné a uvěřitelné jen co by se za nehet vešlo. - Když je na vás někdo zlý či vyloženě hnusný, stačí jen nahlédnout jeho příběh (a samozřejmě dostatečně dlouho snášet jeho neomalenosti) a za chvíli je z něj vlastně prima parťák. A když naopak vy neprojevíte dostatek odvahy nebo činu nebo si nebráníte svoje výsostné vody, vůbec to nevadí, protože na tom nakonec vyděláte. Mno. Je mi líto, ale takhle to v životě (bohužel) nechodí - tohle už byla skoro červená knihovna.
Pokud chcete vypnout a romanticky si zasnít jaké by to bylo kdyby třeba.. (plus pustit rozum na dovolenou), určitě si knihu užijete. Nicméně pokud nechcete ztratit kontakt s realitou, tuto knihu vám rozhodně nedoporučuji.

princesse
12.03.2020 5 z 5

Skvělý odpočinek. Moc jsem si četbu užila, ostatně zavřela jsem knihu v jednu ráno. A rozhodně si od autorky přečtu další. Zatím mám za sebou všechny, takže se těším na nějakou novinku. Doporučuji. Hezká oddechovka.

jajajda
09.03.2020 3 z 5

Hezká kniha, ale ne tak dobrá jako předchozí díly. Každopádně stojí za přečtení.

baru_h
06.03.2020 2 z 5

Rozhodně žádný další díl nemůže překonat ten první, Než jsem tě poznala. To jsem ani neočekávala. Ale chyběla mi v tomto pokračování nějaká zajímavá myšlenka, nebo spíš zápletka. Nic převratného se nekonalo.

marara
03.03.2020 3 z 5

Zhruba v polovině jsem chtěl knihu odložit. Dost mě rozčilovala plytkost života Agnes Gopnikové, nechápala jsem, co Luisu mohlo přivést k tomu, aby přijala tuto práci (asi proto, že jsem druhý díl nečetla). Pak ale začala znovuobjevovat sama sebe a tento její proces už bylo milé sledovat. A bavila mě také postava paní de Wittové, která ukazuje, že málokdy jsou lidé takoví, jak se na první pohled zdá, a že by nám více mohlo stát za námahu snažit se nakouknout pod slupku nevraživosti, se kterou se setkáváme při zběžných setkáních. Je zajímavé, co se pod ní skrývá a že pod ní můžeme občas objevit skrytá citová zranění, laskavost a moudrost.

Lemurka
01.03.2020 1 z 5

Knížky od Moyes mám ráda (či jsem měla), ale tohle mě vůbec nebavilo, nevtáhlo do děje, vlastně mi bylo uplně jedno co se bude či nebude dít dál ... Skončila jsem na straně 100 a dál už fakt ne. Styl psaní se mi zdál příliš jednoduchý. Ani druhý díl se mi nelíbil.

Vesina
01.03.2020 5 z 5

I přes to, že na takovéhle “slaďárny” nejsem, bavilo mě to. Takové velmi příjemné odpočinkové čtení !!

kuttnerovka
01.03.2020 5 z 5

Jako vždy perfektní. Bála jsem se, že už to bude zbytečné natahování, když jde o třetí díl. Naopak, stále perfektní příběh, čtivé. Přečetla jsem během dvou dnů a nemohla se odtrhnout. Stále to mělo své kouzlo. Až jsem byla zklamaná, že je konec.

Surikata369
29.02.2020 3 z 5

Milá, hodně čtivá, mooc dobře napsaná kniha. Prostředí New Yorku a tich bohatých lidí mě moc bavilo.

zimka.r
26.02.2020 4 z 5

Pohodové čtení, lepší jak druhý díl. Na neschopenku ideální :)

Lucy101
25.02.2020 5 z 5

Pokračování nádherného příběhu opět nezklamalo :)

Pája699
24.02.2020 4 z 5

Pohodový, super příběh Lousi Clárkové. Autorka má výhodu, že se její knihy čtou sami a nejdou odložit z ruky...příběh je poutavý... píše brilantně, ale na druhou stramu mi přijde zbytečné takto natahovat bezvadný první díl. Pro mě trošku zbytečné. Aspoň ale víme, že se Louisa postavila na vlastní nohy a je konečně SAMA SEBOU :-)

prcek19
19.02.2020 4 z 5

Konečně Louisa začala trošku žít..po druhém díle, kde podle mě jen tak mrhala životem, se z ní konečně postupem času stala zase ta sebevědomá žena, která si jde za tím, co chce..a ten konec..ten se Jojo povedl

nai.ivka
19.02.2020 4 z 5

Slušná červená knihovna.

Věro
17.02.2020 5 z 5

Jojo mě nezklamala. Opět skvěle napsaný příběh.

Lucie2
16.02.2020 5 z 5

Po přečtení druhého dílu jsem byla trochu zklamaná a trvalo mi, nez jsem se pustila do dalšího pokračování. Ale bylo to hezké rozloučení s bláznivou Lou! :) Díky za skvělé čtení.

TereVy
16.02.2020 5 z 5

Hrozně mě bavila, rychle se přečetla

kachnat
16.02.2020 5 z 5

Moje první kniha od Jojo. Samozřejmě jsme viděla film Než jsem Tě poznala... Ale tohle mě dostalo. Krásné napsané, přečteno za 24 hodin. Příběh, který snad každému připomene něco z jeho vlastního života. Usmívala jsem se, zatlačovala slzy... Vynechala jsem sice knihy před... Ale ot doženu :-)

Maguša
11.02.2020 5 z 5

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY

Tak jsem Jojo odpustila tu divnou a nevyzpytatelnou DVOJKU. Konec mě tehdy fakt naštval (viz muj komentář ke knize Život po tobě). Řekla jsem si tehdy: "Ne, ta tvoje zadní vrátka, které sis koncem druhé knihy otevřela jen proto, abys na tom vydělala, nebudu podporovat. A třetí knihu série nekoupím. Basta." - No, slib jsem dodržela... Nekoupila. V knihotéce ji taky nemám. Teda aspoň v té normální, s voňavýma knihama... Elektronická se nepočítá ne? :-D Tam ji totiž mám, mršku. Nějak se mi tam zatoulala a čekala hrozně dlouho na to, abych se do ní pustila. A jo... Nakonec jsem ráda. Sice to dopadlo tak, jak dle mého měla dopadnout dvojka, ale je to nakonec vlastně ještě lepší. Je tam zřetelný vývoj postav a moc, moc, moc mě to celé bavilo. Jako jo, trochu kýčovitosti to v sobě mělo. Ale stejně je člověk s tím jak dočítá knihu, která ho bavila, divně nalomený, takže proč ne. Cyniky a pragmatiky to asi bavit nebude a z té romantiky na konci si budou rvát vlasy... Ale... který cynik čte knihy Jojo Moyesové? Pro romantiky a takové ty obyčejné citlivky, je to čtivá záležitost nad jejíž koncem se budete blaženě usmívat... A zvlášť, pokud jste četli jedničku a zamilovali jste si Willa a jeho poselství v dopise pro Louisu, možná budete mít na konci téhle knihy v krku knedlík dojetí, protože Will by byl na Lou nesmírně pyšný. Ta holka to dala! :))

Acner80
05.02.2020 2 z 5

Nejslabší ze série. Citové vydírání v závěru knihy mě zklamalo, až znechutilo.

Jojo Moyes
anglická, 1969