Sama sebou

Sama sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386101/bmid_sama-sebou-Iot-386101.jpeg 4 1592 1592

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě netuší, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Me , 2018

jindra-svita
31.01.2020 3 z 5

Od téhle autorky jsem četla jiné knížky a nějak jsem měla v knihkupectví pocit, že to byly ty dva předchozí díly. Nebyly, takže jsem četla tenhle jako samostatnou knihu. A kupodivu to vůbec nevadí. Kniha je fajn, dobře se čte. Jen už od poloviny má velmi předvídatelný konec. Trochu víc dramatu by neuškodilo.

Pralinka1910
28.01.2020 4 z 5

Důstojně zakončený příběh Luisy, které každý čtenář musí držet palce a fandit její životní proměně.

Fazolecek
27.01.2020 5 z 5

Líbily se mi všechny tři knihy.Nedá se říct, která více či méně. Tato poslední kniha líčila o životě Louisy v New Yorku. Prostředí i postavy se dle mého názoru povedlo autorce ztvárnit tak, že byly jako skutečné. A nejvíc mě bavila vizáž a povahové rysy mopslíka =)

jes09
22.01.2020 5 z 5

Kniha se hezky čte, velmi odpočinkové čtení. Jen závěr knihy bych čekala od autorky trochu dramatičtější.

Allla9
20.01.2020 5 z 5

Ráda bych se s Louisou Clarkovou setkala v dalším, již čtvrtém románu.

Kjája
17.01.2020 4 z 5

Podle mě je tohle nejhezčí díl z této trilogie.

dzeta
10.01.2020 4 z 5

opět pěkně čtivá kniha, ale ze série Než jsem Tě poznala, nejslabší.

Jana-Marie
08.01.2020 5 z 5

Krásná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Pro mě určitě jedna z nejlepších od Jojo Moyes.

Ulrika
07.01.2020 5 z 5

Na pokračování příběhu Louisy jsme se těšila a i když se kniha opět četla velmi dobře něco mi tam chybělo.

Coco3
04.01.2020 4 z 5

Na zadek jsem si z ní úplně nesedla, začetla jsem se až na podruhé, ale četla se mi potom moc dobře. Prostě kniha, kterou jsem si chtěla v daném čase přečíst. Taková ta, kdy celou knihu věříte, doufáte, že i přes všechny peripetie hlavní hrdinky, bude svět v pořádku a všechno dobře dopadne. Bavilo mě představovat si všechny ty její modely, přiznám se, že někdy na ně moje fantazie ani nestačila :-) A fajn bylo i to hledání sebe sama, jako uvědomit si, že občas ztrácíme sebe sama, abychom se zalíbili někomu, na kom nám hodně záleží a někdy to trvá, než na to člověk dojde, kdo vlastně je a co chce. Fakt to bylo nakonec takové fajn čtení.

Alyothe
03.01.2020 4 z 5

Tak jako i ostatní knihy J. Moyesové se velmi dobře četla. Je to taková příjemná oddechovka, nic složitého a přesto moc fajn čtení. Lou jsem si nijak zvlášť neoblíbila ani v této knize ani v těch, které předcházeli, ale ráda jsem s ní strávila pár dní a odpočinula si od složitějšího čtení.

esfinge
22.12.2019 4 z 5

Za mne pohodové oddechove cteni.

Jupijow
17.12.2019 3 z 5

Častý výskyt popisných částí mě nebavil. Celý děj byl strašně jednoduchý a předvídatelný. Plus body za Trinu a Deana Martina :)

Kyta
25.11.2019 4 z 5

Může obsahovat spoilery!

Jojo Moyes se s důstojností ujala úlohy pokračovat v příběhu naší milované Louisy, kterou si oblíbila snad každá z nás. Třetí díl je podle mého názoru ještě lepší než díl druhý, ale rozhodně nemá na jedničku.

Líbilo se mi zcela nové prostředí - prostředí rušného New Yorku, kam se Lou vydala úplně sama a to ještě nevěděla, do čeho jde a jaký to bude mít dopad na její vztah se Samem. Zaujalo mě vykreslení vrstvy těch bohatých a úspěšných lidí, jejich vztahy, tajemství apod. Agnes je zajímavá postava a její příběh je pozoruhodný, ovšem zklamala mě tím, že se za Lou nepostavila, když bylo třeba.

Za její odhodlání a odvahu Louisu moc obdivuju a stává se tím pro mě jednou z nejsilnějších knižních hrdinek. Splnila si svůj sen, když si rozjela svůj vlastní business s oblečením, našla lásku, vnitřní spokojenost a nový domov. A co je nejdůležitejší - našla sama sebe a nenechala, aby ji nějaká vyšší vrstva společnosti změnila. Celý její příběh je ukázkou odvahy a řada z nás by si z ní mohla vzít příklad. Ještě když vezmeme v potaz její ztrátu a následnou sílu, se kterou žila dál. Opravdu je pro mě vzorem a líbí se mi, že ve mně takové pocity vyvolá "pouhá" kniha.
Její milostný vztah prodělal velkou zkoušku a myslím, že si teď Sam a Lou budou jeden druhého vážit o mnoho více, protože zažili, jaké to je být od sebe. Když jeden ze vztahu někam vycestuje na dlouhou dobu, je to zkouška pro oba v tom páru. Na vztahu Lou se Samem je vidět, že si ti dva lidi musí naprosto důvěřovat, aby to všechno správně fungovalo a mělo smysl.

Linka Louisy s Joshem podobným Willovi mi přišla zajímavá - nejdřív jsem si myslela, že spolu nakonec zůstanou, ale potom začalo být jasné, že si ti dva úplně nerozumí a oba chtějí od života něco jiného. Bylo tu vidět to pronásledování minulosti, když Lou narazila na Joshe. Je ovšem jasné, že tu zemřelou osobu už nic nevrátí a ani ho člověk nemůže někým jen tak nahradit. Myslím, že je velmi důležité si to uvědomit.

Jednu * ubírám za zbytečnou vleklost děje, jinak jsem si ale knihu užila a vždy se těšila, až ke knize zase usednu. Myslím, že Jojo z Louina potenciálu vytěžila maximum a další pokračování by asi nebylo tak kvalitní.

Kuci12
17.11.2019 4 z 5

Poslední díl z trilogie o životě ženy, která našla nejen lásku, ale hlavně sebe sama. Vystoupit ze své komfortní zóny a něco změnit na to musí mít i žena "koule". Příběh při kterém se sami zamyslíte, jestli není na čase taky vykouknout za svého pohodlného kruhu.

BarboraFCS
07.11.2019 3 z 5

Přiznám se, že knížka mě docela zklamala. Od autorky jsem četla tři jiné knížky (ne ty, které předchází této), Louisa Clark je sympatická a lehce trhlá, ale celé mi to přišlo hodně plytké a prvoplánové (ve stylu všechno dobře dopadlo, ať už s Agnes, tak s Margot, s Louisinym bydlením, s jejím vztahem, podnikáním...), vím, že je to autorčin styl, ale tentokrát mi to nesedlo.

swon
22.10.2019 4 z 5

Říkala jsem si, že přečtu i třetí díl, abych to jaksi měla komplet a věděla, jak to s Lou dopadne.
Musím přiznat, že první třetinu knihy jsem protrpěla a vůbec mě to nebavilo. Poprvé mi ten děj přišel fakt plytký, prostě hloupá červená knihovna.
A pak se to konečně rozjelo, přišly kritické momenty a děj odsýpal a člověk chtěl číst dál a dál.
Ano, pořád to je romantická literatura, ale v případě Jojo Moyes si zachovává poměrně slušnou literární kvalitu a vypravěčskou schopnost.

veronika9761
16.10.2019 5 z 5

velmi čtivá

BáraLind.
14.10.2019 4 z 5

Byť jsem nečetla předchozí dvě knížky, na které tato navazovala (jen jsem viděla film Me before you), tak to vůbec nevadilo. Další červená knihovna, ale napsaná poutavě, ne se stupidními dialogy (což oceňuji) a hlavně s myšlenkou.

milena8281
13.10.2019 5 z 5

Velmi čtivý příběh o velké cestě Louisy za novým dobrodružství a cestě k sobě samé. Předchozí díly jsem nečetla, což mi ale nijak nebránilo, si tento příběh vychutnat. Krásný styl vyprávění, autorka píše moc pěkně.

Jojo Moyes
anglická, 1969