Sama sebou

Sama sebou
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386101/bmid_sama-sebou-Iot-386101.jpeg 4 1596 1596

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě netuší, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Me , 2018

kathla
08.08.2019 4 z 5

Teď musím s odstupem říct, že ač se mi druhý díl líbil, tak tento ho naprosto převálcoval. Tolik se tu toho dělo. Děj nabitý, a já se nemohla odtrhnout. Jako trilogie vynikající!

HanaMalina
05.08.2019 5 z 5

Líbí se mi, že Jojo píše stylem, kdy romány nejsou přehnaně přeslazené a nechybí jim vtipnost. V tomto díle se s Lou dostáváme do New Yorku, kde se otvírá nová kapitola jejího života a musím říct, že jsem se dobře bavila. Doufám, že bude pokračování, na které se už teď moc těším.

Páájinka
04.08.2019 5 z 5

Pěkná kniha

Miriam301
03.08.2019

Přečetla jsem v slzách všechny díly a zasáhly mně do morku kostí. Stále nad nimi přemýšlím a stýská se mi po Lou! Snad se dočkáme pokračování a věřím, že bude stále stejná. Děkuji autorce za knihy, které mně nesmírně obohatily.

Jeckyyy
02.08.2019 5 z 5

Miluju Jojo, miluju Lou ♥

Sova15
31.07.2019 5 z 5

četla jsem až po roce od předchozího "dílu". Opět krásné, prožívala jsem s hrdinkou všechna dobrodružství, nezdary, zklamání, radosti. jakoby jsem se v ní trochu našla. Moc jsem jí fandila a bylo mi líto, že příběh končí.

Denninka
25.07.2019 2 z 5

Tuto trilogii jsem cetla spis jako kazdou knihu zvlast, jako kazdy samostatny pribeh. S prvnim dilem uz to nema temer nic spolecneho, ktery byl jednoznacne nejlepsi.

Yuki_Kuchiki
22.07.2019 5 z 5

Ach ano, další pecka od Jojo.. plná zvratů, štěstí, smutnu a nesnází. Velmi čtivá! Vřele doporučuji :) o pokračování bych také ráda slyšela :)

klara2449
22.07.2019 4 z 5

Čtivé, ale chtělo by to ještě pokračování :-)

KatkaZ
19.07.2019 5 z 5

Mám radost, že je zpět ta Louisa z prvního dílu! Druhý díl byl pro mě dost velkým zklamáním a přišel mi velmi přehnaný. Tuto knihu jsem brala do ruky trochu s obavami, jak se bude příběh vyvíjet dál. Musím ale říct, že mi kniha sedla a velmi dobře se mi četla.

Lenisk@
19.07.2019 4 z 5

A mně se tento díl líbil. Jasně, nebylo to "Než jsem tě poznala", ale jsem ráda, že nepokračovala ta nekonečná deprese ze "Život po tobě". Lou se vrátila se svým elánem a stylem a chutí do života. Objevuje novou zemi a především sama sebe . Přestože je knížka v mnohém předvídatelná, člověk si u ní odpočine, zasměje se, zanadává si, pobrečí si a tak :-).

ElenaM
17.07.2019 5 z 5

Sama sebou je přesně ten typ knížky při jejímž čtení se ve vás vystřídají snad všechny pocity - budete se přitrouble usmívat, budete zuřit, budete znechucení a především budete DOJATÍ! Lou se vydává do NY, aby našla sama sebe... Jak se jí bude dařit? Zažije toho opravdu hodně, bude nahoře a zase dole. Ale rozhodně se bude snažit žít naplno a vyždímat z toho co nejvíc. "Žij naplno, Clarková!" Nepřišli jsme ani o příběhy její rodiny a přátel z Anglie.
Autorka skutečně umí psát. Zprvu mi přišlo, že 450 stran je zbytečně moc. Říkala jsem si, co se tam jako bude dít, tolik stránek. Nakonec ale musím uznat, že tento rozsah je akorát, aby příběh byl ucelený. A vůbec by mi nevadilo, kdyby byl ještě jeden díl.
Knížka se mi velmi líbila a musím přiznat, že nejedna slza ukápla. Skvelé čtení!

Malíček
14.07.2019 5 z 5

Závěrečný díl série Než jsem tě poznala mi přinesl odpovědi na mé zbývající otázky. Jsem moc ráda, že jsem mohla sledovat životní cestu Lou, která mi byla od prvního okamžiku sympatická. Sama sebou krásně uzavírá celý příběh, a i když se mi první díl zkrátka líbil úplně nejvíc, rozhodně bych tento ani druhý díl neodsoudila.
Autorka píše opravdu čtivě a už se nemohu dočkat, až se ponořím do jejích dalších knih.

misowi84
10.07.2019 3 z 5

Než jsem tě poznala je moje srdcovka.
Tohle byl začátek mého tehdejšího příspěvku:

Věděl jsem že existuje a věděl jsem o čem tak asi je. Co jsem však vůbec netušil, je fakt, jak silný srdcervoucí zážitek může způsobit. Holčičí knížka, červená knihovna. Nesmyslná samolepka, kterou nevím proč jsem ji nalepil. To vše platilo až do chvíle,
NEŽ JSEM JÍ POZNAL ......

Chtěl bych o ní tolik říci...
Jak jsem si od prvních řádek zamiloval půvabnou Lou, jak jsem nesnášel nanicovatého sebestředného Patricka. Jak jsem si přál, aby Will ......

Druhý díl mě velmi lákal.. Byl jsem nesmírně zvědavý.. Tato zvědavost mě ovšem posunula někam, kde jsem zrovna být nechtěl.. viz. tehdejší komentář.

Stále ta samá zvědavost mě dohnala k nákupu, tentokrát již třetího dílu.
Kdybych měl hodnotit, pouze samotnou knihu.. Tak na mě působila zbytečně dlouze, místy nezáživně a na můj vkus velmi předvídatelně. Na druhou stranu, to byla stále ta samá Lou. Už kvůli sympatiím k ní, jsem nemohl říci ne..

Netvrdím, že celé to pokračování je špatné. Někomu se bude líbit, jinému ne.

Kdybych se ovšem mohl zpětně rozhodnout, tak bych druhý a třetí díl nečetl.
Nechal bych se totiž zaslepit dokonalostí první knihy..

Terry11
10.07.2019 4 z 5

"...Zapomněla jsem, že když Američané někoho pozvou k sobě domů, myslí to doopravdy. Ne jako v Anglii, kde vás někdo pozve, ale kdybyste to náhodou přijali, okamžitě pro jistotu emigruje."

Nejvíc se mi na tomto díle líbilo, že se odehrává na mém milovaném Manhattanu. Vyprávění bylo zajímavé, místy proložené vtipnými dialogy, ale i nečekanými zvraty. Jojo určitě umí dramatizovat děj, někdy trochu předvídatelně. Vyprávění je proloženo dopisy, maily a smskami, takže i po stránce formální jde o pestrý výběr. Přesto doufám, že co se týče této série, jde o poslední díl.

leny.wood
09.07.2019 4 z 5

Za mě velká spokojenost, Lou se konečně našla. Příběhem se celou dobu vina poukázání na to, jak je důležité být sám sebou a sám sebe si také vážit. Další díl už ale ne, prosím, zbytečně by se to zkazilo.

momo01
06.07.2019 2 z 5

Život je příliš krátký na to číst špatné knihy. A už bych se měla zbavit zvyku dočítat knihy, které mi toho moc nedávají. Tahle má v prvních 2/3 pomalé tempo, je předvídatelná a plochá. První díl mě nadchl, druhý jsem vynechala a tento jsem raději neměla číst. Četla se snadno, ale nakonec ve mě zůstal jen pocit zmaru nad promrhaným časem.

OndřejkaH.
04.07.2019 3 z 5

Celkem příjemná, lehká kniha.
Pro mě příliš předvídatelný děj.

Rosana
04.07.2019 5 z 5

Opět skvělá Jojo Moyes! Chci čtvrtý díl:-)

Tesssay
17.06.2019 5 z 5

Ani treti dil o Lou Clarkove me nezklamal. Priznam se, ze me ostatni knihy od Jojo Moyes tak nenadchly, ale Lou mam proste rada :-) Vsechny tri dily mam ve sve knihovne a rada se k nim cas od casu vracim ;-)

Jojo Moyes
anglická, 1969