Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8351 2069

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

daskova
06.04.2015 5 z 5

Myslela jsem si, že už neobjevím knihu co by mě ve mě dokázala vyvolat tolik pocitů a pak se objeví tato a je naprosto skvělá :) Všem svým kamarádům ji doporučím. Výborná kniha kterou bych dokázala číst pořád dokola

Eva1Ave

neuveritelny pribeh... mohu doporucit na 100%

mili.h
05.04.2015 5 z 5

Nevím ...Mám díru s srdci? Jsem rozervaná na kusy? ..., nevím, jak se vlastně cítím.
Myslím, že v životě ve mě žádná kniha nevyvolala tak silné emoce jako tato.
Čekala jsem jiný konec, čekala jsem happy end.... toto ne. Možná proto mě to tolik zasáhlo.
Nikdy jsem nic podobného nečetla a vím, že již číst nebudu. Pro mě 100% hodnocení.
Tak dokonalá charakteristika postav a vystižení emocí, až jsem se do Willa a Lou naprosto zamilovala....

KatnissLavender
05.04.2015 5 z 5

Právě jsem dočetla a nemám slov! Tohle je nejkrásnější kniha jakou jsem za poslední roky četla! Jsem naprosto ohromená, dojatá a v šoku. Prosím přečtěte si ji, nebudete litovat!!!

Pheonix
03.04.2015 5 z 5

To, že se zžívám s hrdiny z knížek není přece nic překvapivého, ale tahle kniha ve mě zanechala obrovskou díru. Soucítila jsem naráz s oběma hlavními hrdiny, samozřejmě asi víc s Lou, protože je to žena, ale i s Willem, protože je pro mě pochopitelné, proč to vlastně všechno chtěl udělat. Když sem knihu dočetla, a je to právě jen pár minut, cítím se smutná a rozervaná na kusy, byla to první kniha, kterou jsem od Jojo Moyesové četla a určitě se pustím i do těch dalších, jsem moc zvědavá, co se mnou provedou TY! Knihu určitě doporučuji, svým způsobem mi zas něco pozměnilo pohled na svět ;)

lea1805
02.04.2015 5 z 5

Pribeh skveli !! mel spad a uz se moc tesim na filmove zpracovani a doufam ze se u nej pobavim :-) budou tam vsechny dulezite momenty z knihy! s vyberem jsem prozatim spokojena ;-)

lucijus2947
27.03.2015 5 z 5

Moc krásný příběh. :) Úplně jsem se do něj vžila..

morava
27.03.2015 5 z 5

Kniha ve mne vyvolala velke emoce, krasny pribeh, i kdyz smutny. Precteno za jeden den, brala jsem s sebou i do prace a v kazde volne chvili hltala dalsi stranku.

anah1
25.03.2015 5 z 5

Kniha mě velmi oslovila. Po přečtení jsem o ní dlouho přemýšlela....polemizovala jsem mezi naštvaností na hlavního hrdinu a pak jsem se ho snažila pochopit....Toto téma je tak silné, že nejde udělat žádný závěr, dokud se člověk v takové situaci nenachází.

Jajina555
23.03.2015

Tato kniha mi byla doporučena, je krásná, velmi čtivá,nebrečela jsem, ale hluboko mě zasáhla.

Allynie
23.03.2015 5 z 5

Takže :-) byla jsem na tuto knihu zvědavá, jestli i já "tvrďas" budu potřebovat krabici kapesníčků po levoboku :) et voilà.... ano, potřebovala jsem ji :-) Kniha je tak krásná, že ještě týden jsem po přečtení jsem se nerozhodla, kterou další knihu z knihovny vytáhnu a pořád o ní přemýšlím :-)

Petrasuvicka
21.03.2015 3 z 5

No... bylo to smutný. Ale potoky slz? Rozhodně ne. Autorka sice psala čtivě, ale něco tomu chybělo. Nedokázala jsem se vcítit do hlavní postavy, připadat si jako ona, prostě... na můj vkus Moyesová chodila celou dobu jen po povrchu a nešla do hloubky. Emoce i příběh se tedy staly dost plochými a i když se snažila, nedokázala příběh Willa a Lou napsat tak, aby ta procítěnost a deprivace z bezvýchodné situace na mě dýchla sotva knížku otevřu.

74martina1
17.03.2015

Skvělá knížka u které jsem vzlykala nahlas. Četla jsem asi před měsícem,ale pořád nad ní přemýšlím.

Guail1
17.03.2015

Knížku jsem měla v knihovně půl roku. Nejsem moc na přeslazené romány, ale na základě recenzí jsem se do ní pustila. Celá mě pohltila, měla děj, spád, překvapivé momenty. Nejvíce mě zasáhl závěr knihy "dopis od Willa" a myšlenka, že i přesto, že hlavní hrdina našel svojí lásku a konečně byl šťastný, tak i přesto to vzdal...

alfinha2321
16.03.2015 5 z 5

Tak u téhle knížky se mi opakoval fenomén z dětství - nemohla jsem se odtrhnout od začátku do konce. Ještěže lety z Ameriky do Evropy jsou tak dlouhé :) Rozjezd pěkně pozvolný, hezky vás zapasuje do děje, a pak už se vše rozjíždí na plné obrátky. V průběhu knihy poznáváme motivy všech postav a upřímně řečeno, všechny se dají pochopit - jde jen o to, v jaké jste zrovna životní roli. Konec je sice předvídatelný, ale i tak jsem si přála, aby byl opačný - ale na druhou stranu, to by knize určitě ubralo spoustu kreditů. Proto jsem ráda za to, že to dopadlo, jak to dopadlo, a taky za to, že se letušky moc neptaly, proč už tři hodiny v kuse brečím :)

Andie022
16.03.2015 3 z 5

Knížka je odpočinková, skoro celá. Člověk, který žije téměř Willovým životem jeho myšlení a rozhodnutí chápe. Knížka vás donutí zvednout zadek a jít si užít hezké počasí, nebo jen den, nebo jen to, že jste zdraví :).

Bramhr
14.03.2015 3 z 5

Cetla se dobre, ale uolny trhak to neni, aspon pro mne...

hiresm
09.03.2015 2 z 5

Jednoduché, čtivé, ale překvapivé asi jako zprávy na televizi Nova. Prostě a jednoduše řečeno, čtení pro masy.

Safrika
09.03.2015 4 z 5

Knizka se mi libila, dokonce jsou tam i vtipne pasaze. Dokonce jeste ted (cca po vice jak tydnu) se k ni v myslenkach vracim. Jedine co mi vadilo, tak dialekt... :)

jitka7
07.03.2015 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem dočetla před týdnem, odložila jsem všechny ostatní a po přečtení jsem si dala trochu voraz. Knížka je nádherná a strašná ... v dobrém slova smyslu. Příběh mě zasáhl. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a posledních asi 30 stránek jsem četla snad nejdéle v životě a to jen proto, že přes slzy jsem neviděla nic :)) Hlavního hrdinu si musí každý zamilovat... téma je skvělé a konec je asi takový jaký má být. Kdyby to dopadlo jinak, knížka by neměla takovou hloubku. Takovéto konce mi u knih nebo filmů nevadí, ale poprvé jsem si přála, aby to dopadlo jinak. Určitě znovu přečtu, ale teď ji nechám pěkně u ledu.