Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8364 8364

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

Vissena
15.02.2015 5 z 5

Čtivá kniha, která do člověka kopne přesně tam kde nechce a nechá ho přemýšlet nad věcmi nad kterými nepřemýšlí dokud by se ho to vyloženě nedotklo... Konec jsem si proplakala jako spoustu úseků v průběhu knihy, hlavní hrdinka mi někdy až moc děsivě připomněla mě samotnou.

NicaCola
14.02.2015 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem marně hledala další stránky... listovala jsem, ale našla jsem jenom Poděkování... Kniha byla úžasně napsaná, J. Moyes mě opět nadchla a nezklamala. Tuhle knihu si prostě musíte přečíst! :)

Szevcza
14.02.2015 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale být Will Traynor chudý kluk, asi by to vypadalo kapku jinak... Na můj vkus moc klišoidní, ale čtivé, to zase jo...

1.ještěrka
14.02.2015 3 z 5

Tak tedy dočteno, vlastně doplakáno. Přes slzy ještě nevidím na klávesnici,pár pasáží jsem s citových důvodů musela přeskočit.
Literárně to silný zážitek není, ale příběh, ve kterém může hlavní roli hrát každý z nás. Jen
aby se to nestalo někomu z mých blízkých, to si přeju hodně.

LilianaFalcon
12.02.2015 5 z 5

Tak jsem si říkala, co na té knize všichni vidí. Pak jsem si přečetla, o čem je, a pomyslela si, že to bude děsný kýč. Takových diskusí jsem na toto téma četla, absolvovala jich na SŠ i VŠ...
A pak jsem si tu knihu přece jen přečetla, znalá závěru, a stejně mě to naprosto odrovnalo. Sice knihu v nejbližších letech číst znova nebudu (s ohledem na naše prostředí, protože bych zase posmrkala tunu papírových kapesníků), ale rozhodně bude patřit k mým nej nej nej.
Jediné, co mě zamrzelo byly úhly pohledu jiných osob. Vůbec nebyly potřeba, protože je čtenář z kontextu jejich jednání tak jako tak vycítil. Jako by se autorka prostě některých situací nechtěla účastnit a tak je vynechala a nasadila tam místo Lou někoho jiného.

vero.nika
12.02.2015

Kniha se čte pěkně, rychle, nicméně krabičku kapesníčků jsem opravdu nepotřebovala - ani jediná slza. Příběh na mě působil jako klišé. Podobnost s filmem Nedotknutelní je opravdu nepřehlédnutelná :-)

Petruse21
11.02.2015 2 z 5

Docela ohrané téma... Přišlo mi to hrozně podobné Nedotknutelným. Styl psaní se mi taky moc nelíbil a hlavní hrdinka, na to, že jí je nějakých 27 let, působí maximálně na 20. Bohužel jsem jim tu lásku nevěřila a závěr knihy byl naprosté citové vydírání.

Tejezka
09.02.2015 5 z 5

Ještě do nedávna jsem si myslela, že se tolik nemůžu zamilovat do knížky, jako byla Bez naděje...Ale po přečtení této knihy mám jasno. Pro mě je tato kniha číslo 1 !
Nádherná knížka, plná emocí...Celou dobu jsem tiše doufala, že Will změní svůj pohled na život, že ho nějakým způsobem Lou přesvědčí...Byla neuvěřitelně statečná, sama už asi hodinu přemýšlím, jak bych se asi zachovala já v její situaci..A odpověď stále nenacházím.
Všem moc doporučuji !!

Katies
07.02.2015 3 z 5

Oddechovka, pěkně napsáno. Bohužel to nic moc nezanechalo. Dobrá romantika

sassy4
06.02.2015 5 z 5

Nádherný príbeh o dvoch ľuďoch, ktorý ma zasiahol do hĺbky. Obe postavy úžasne prepracované, vtipné, precítené dialógy a obrovská láska medzi nimi, ktorá ďaleko presahuje hranice niečoho obyčajného, mi vzali dych a nútili ma čítať v jednom kuse až do poslednej stránky. Až do konca som verila, že Will si to rozmyslí. Dúfala som v happyending. Už dlho som sa pri žiadnej knihe tak nenaplakala. Jeho sebecké a zároveň nesebecké rozhodnutie ma núti o celom príbehu dookola premýšľať a celý si ho v hlave prehrávať. Jednoznačne vrelo odporúčam. Jedna z najlepších kníh, akú som mala tú česť čítať.

Szevcza
02.02.2015 4 z 5

Byla osoba, která vymyslela knize obálku pod vlivem drog? V poslední době žasnu nad invencí, se kterou se hledají náměty na přebaly knih tak, aby co nejméně korespondovaly s dílem samotným...

Sepurine
02.02.2015

Četla jsem jedním dechem - kdykoli jsem mohla - četla jsem i na eskalátorech :-) Jsem fakt ráda, že posledních 50 stran jsem četla doma, protože jsem u toho posmrkala 9 kapesníků :-) Jak je možný, že někomu neukápla slza? Vždyť je to tak smutný, dojemný a beznadějný příběh... Pár minut potom jsem vůbec nechtěla mluvit - tak nějak jsem nad tím vším přemýšlela.
Téma je velmi podobné filmu Nedotknutelní .

Lucouš
31.01.2015 5 z 5

U této knihy jsem netušila do čeho se pouštím. Až do samého konce jsem doufala v "dobrý" konec, ale byla jsem natolik překvapené závěrem, že mě dohnal k pláči.

Bravery
30.01.2015 4 z 5

Kniha Než jsem tě poznala stojí za přečtení. Je to kniha, která vás donutí zamyslet se, dojme vás, rozesměje vás, a která končí přesně tak, jak má.

M-i-nn-i
28.01.2015 5 z 5

Nádherný, ale hodně smutný příběh. Zamilovala jsem se do Willa, jeho povaha mě uchvátila. Celou dobu jsem v duchu prosila, aby to dopadlo jinak, ale když už mi zbývalo jen posledních 10 stran, bylo mi to jasné. Konec knihy jsem přečetla se slzami v očích. Tenhle příběh stojí za to, si přečíst. Nejradši bych o knize napsala delší hodnocení, ale nikdo nemá rád dlouhé komentáře.

Mareek
27.01.2015

Jojo Moyes se rychle stává mou oblíbenou spisovatelkou.. Tahle kniha byla krásná, dojemná, skvěle napsaná.. Nešlo ji odložit, četla se skoro sama.. jsem spokojený :)

marca_m
26.01.2015 2 z 5

Po této knize jsem sáhla díky zdejšímu vysokému hodnocení a po jejím přečtení jej opravdu nechápu. V červené knihovně se teda opravdu neorientuju, ale i něco tak zdánlivě banálního jako romantický příběh se dá přeci napsat moderně, svižně a hlavně tak, že to čtenáře neuráží.
Děj byl tak strašně plochý, jednoduchý a od začátku až do konce předvídatelný. Jedno klišé střídá druhé. Kniha se mých emocí rozhodně nedotkla a k přemýšlení mě dohnala jedině v tom smyslu, že dumám nad tím, jak může být tak hloupá kniha tak moc oblíbená a vychvalovaná.

dikyna
25.01.2015 5 z 5

Úžasný příběh na který nezapomenu.

Foolinrose
24.01.2015 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Asi jako každý si nedokážu představit, jaké je, být v kůži člověka, kterému se stane něco podobného. Od začátku jsem souhlasila s rozhodnutím Willa, také bych nechtěla být do konce života závislá na ostatních. Líbil se mi styl humoru mezi Willem a Luisou a celkově vývoj jejich vztah, i když už od začátku je celkem jasné, že ty dva se do sebe zamilují. Trochu mi to připomínalo film Zemřít mladý.

Miťuli
24.01.2015 5 z 5

Kniha je velmi dobře napsaná a čtivá. Musím říci, že pokud by na sobě neměla nálepku Bestseller, ani bych se do ní nepustila. Milostné romány nejsou mým šálkem kávy. O to více jsem byla překvapená, že se vlastně o žádnou červenou knihovnu nejedná, nazvala bych jí prostě jen románem. Ukazuje náhled na neřešitelné, kontroverzní téma a svobodu volby. Líbí se mi i pojetí vztahu mezi hlavními hrdiny, kdy se vážně jedná jen o postupný vývoj vztahu, bez sexu. Parádní kniha, která rozhodně stojí za přečtení, překvapí, dožene vás k zamyšlení a nějakou dobu ve vás zůstane.