Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155109/bmid_nez-jsem-te-poznala-Gq9-155109.jpeg 5 8378 8378

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Me Before You , 2012

Radka_p
04.01.2015 5 z 5

Skvelá kniha, plná emócií do ktorých vás autorka manipulatívne vtiahne a budete sa smiať tam, kde by sa to zdalo absurdné a plakať na miestach kde autorka majstrovsky vybalí také pocity z ktorých vám bude praskať srdce.
A aj napriek tomu, že som tušila ako to skončí do poslednej chvíle som naivne verila, že to celé bude inak a že jeden človek má silu zmeniť rozhodnutie toho druhého....

Adris
31.12.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila:)
Recenzi najdete na mém blogu: adrisbooks.blogspot.cz

sandra.sancho
31.12.2014 5 z 5

Všechno už tu bylo řečeno. Prostě jsem řvala jak želva a litovala že jsem ji kdy chtěla. Ale zážitek ze čtení nezapomenutelný a stejně si jí někdy zas přečtu. A znovu budu litovat :D

niknikita
28.12.2014 5 z 5

Věděla jsem, že tento příběh skončí špatně a stejně jsem do poslední řádky doufala...
Mimořádně silné a strhující čtení. Co dodat více?

Losteinn
28.12.2014 5 z 5

Asi jsem objevila novou nejoblíbenější knihu. Strhující, naprosto úžasně napsaný příběh, kde jsem potřebovala nemálo kapesníčků. :)

lenka608
27.12.2014 4 z 5

Dle hodnocení jsem čekala něco, co bude mít strhujicí děj, že ani nebudu moci jít spát a budu mít potřebu číst dál a dál... no, to se rozhodně nestalo. Knížka dobrá, téma a děj perfektní, ale trochu přeceňovaná. Podruhé bych ji nečetla, jelikož mě zas až tak nezaujala.

petrisca
26.12.2014 5 z 5

Waw.... jak jsem dočetla tuto knihu neudržela jsem slzy. Nejsem první, ani poslední kdo u této knihy brečel, ale byla prostě skvělá :3 Na tuto knihu jsem narazila, i když jsem nechtěla. Zapomněla jsem si knihu na čtenářské chvilky do školy a moji poslední nadějí, abych nemusela dělat pracovní list, ale číst bylo požádat učitele (protože měl ve škole knihy a i mě už několik půjčoval) aby mi jednu knihu půjčil. Slíbila jsem mu, že knihu Než jsem tě poznala vrátím hned po hodině, ale nevrátila. Jemu to vůbec nevadilo a tak jsem si ji vypůjčila a přečetla. Četla jsem ji jedním dechem. Chvilkama jsem se smála nad poznámkami Willa a v jedné chvíli skoro brečela na Lou jak se trápí. Jednoduše řečeno kniha je naprosto úúúúžasná :)

Ala787
26.12.2014 5 z 5

Ach...právě jsem dočetla. Oba hrdinové - Will i Lou - jsou skvělí, každý jiným způsobem. Poslední stránky jsem četla se zoufalým přáním, aby to nikoho nepotkávalo. Pořád o knize přemýšlím. Donutila mě uvědomit si, jakými malichernostmi si ničíme vlastní život. Kniha je krásná, čte se dobře, rychle. Občas skončí kapitola náhle. Knížku bych doporučila.

klar1
23.12.2014 4 z 5

Krásná kniha, miluju Willův sarkasmus . Oba hlavní hrdinové jsou skvělí.
Konec byl smutný,ale každý snad ví, už podle názvu, že tahle kniha neskončí : Žili šťástně až do smrti. Jediné co bych vytkla,jsou usekané momenty,ketrých je v knize opravdu hodně.

Adela.H
13.12.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Ano, mrzel mě konec, ale byl to reálný konec, který takový měl být.
Jediné, co se mi tam nelíbilo, že hodně momentů tam bylo usekaných. Nebyly tam pořádně rozvedeny jejich povahy, což byla škoda.
Ale jsem z knihy nadšená.

Nikolieta
12.12.2014 4 z 5

Spoiler!!!
Dočteno. A ach bože. Ten příběh je neskutečný. Jednou částí bych si přála, aby kniha dopadla šťastně, jako v opravdové love story, na druhou stranu bych ale byla trochu zklamaná. Moyes nejde jen o lásku mezi partnery. Jde o mnohem víc. Kdo určuje, kdy a jak zemřeme nebo budeme žít? A jakým způsobem svůj život prožijeme?
Celou noc jsem nemohla spát a stále jsem přemýšlela, zda jsem pro a nebo proti asistované sebevraždě a neznám odpověď. Mám pocit, že Louisa v příběhu dostala vše- dostala celý nový život a Will? Kde skončil jeho život? Opravdu by ho nic lepšího nečekalo?
Je to nádherná kniha o životě, nespravedlnosti, lásce v mnoha podobách, smíření a utrpení. Hodně, ale opravdu hodně silný příběh, nad kterým budu přemýšlet ještě hodně dlouho.

Alexandra123
11.12.2014 4 z 5

nádherná knížka :) Skvělý čtenářský zažitek,doporučuji :-)

Kammci
09.12.2014 5 z 5

Hrozně dojemný příběh!! Až dokonce jsem doufala v trochu jiný konec, ale jinak opravdu krásné čtení...

Leniiis
07.12.2014 5 z 5

Neskutečně krásná knížka, která by neměla chybět na seznamu přečtených knížek ani jedné dámě. Sama nevím jak bych se zachovala v roli hrdinky knížky já, ale naprosto mě dostalo její odhodlání a víra, kterou měla.. ta síla se kterou bojovala proto, aby ho přesvědčila, že život je krásnej i na vozíčku. U konce jsem musela několikrát přestat číst, protože jsem přes slzy neviděla na písmenka. Opravdu nezapomenutelný čtení!!

Beruska18
01.12.2014 5 z 5

Silný příběh lásky ...... knihu jsem před chvíli dočetla a ještě teď mám slzy na tváři ...... nádherná kniha!

zulanek
26.11.2014 5 z 5

Nádherná kniha,silný lidský příběh psaný tak krásně,že mě zcela pohltil.Na posledních stránkách už slzy nešly zadržet,tohle dílo budu dlouho vstřebávat.

HŠ
26.11.2014 3 z 5

Mrzí mě, že v některých komentářích je prozrazen bez jakéhokoliv varování konec.

tamila
22.11.2014

No přiznám se, že v polovině jsem se mrkla, jak to skončilo a pak už jsem jen listovala a číst se mi nechtělo. Chápu, že Will měl právo rozhodnout o sobě sám, nicméně s tímto způsobem ukončení života nesouhlasím a celý ten příběh pro mne dostal divnou pachuť. Autorce bych vytkla trochu ploché postavy, tedy kromě Lou a Willa, ikdyž nejsem si jistá, zda by to vyznělo stejně, kdyby Will byl ze stejně chudé rodiny jako Lou.
Radši se vrátím ke svým detektivkám, tohle není četba pro mne.. naproti tomu třeba film Untouchables byl pro mne zážitkem o mnoho lepším, stejně jako Uvnitř tančím. Proč asi - protože ti lidé to nevzdali..

polarni.kun
21.11.2014 3 z 5

Příběh se dobře četl, bylo to fajn, soucit s ní to ve mně vyvolalo, ale kniha je předvídatelná. Za mě fajn oddechovka možná vysokým hodnocením až moc přeceňovaná.

darion
20.11.2014 5 z 5

Dějova linka je od vstupu Clarkove do domu Traynorovych jasná a konec nemůže být jiný. Ale napsáno je to opravdu dobře - nic zbytečného navíc, v určitých momentech pohled také jiných postav než jen vypravěčky (Willuv mi tam taky scházel, ale ne nezbytně). Pro mě osobně odpovídající míra romantiky a daleko víc příběh o hodnotě života než jen love story. Věřím, že ne každého dovede k slzám (mě ano)... ale nevěřím, že čtenáře nedovede k zamyšlení nad "tady a teď".